Veselé Velikonoce!

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Veselé Velikonoce!

Příspěvek od megacruiser »

Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Veselé Velikonoce!

Příspěvek od Kristovec »

8-)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Veselé Velikonoce!

Příspěvek od helmut.niederman »

Děkuji, Velikonoce už neslavím, beru to jako prodloužený volný víkend. Ono by bylo stejně lepší pro dobro lidstva zrušit všechny církevní svátky, a samotná náboženství, které člověka svazují místo aby se o těchto dogmatů osvobodil.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Veselé Velikonoce!

Příspěvek od aplet »

Ja jsem byl na velikonoce v Letovice u Brna a hezky jsem to oslavil, pak jsem se vozil na traktore.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Veselé Velikonoce!

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:Děkuji, Velikonoce už neslavím, beru to jako prodloužený volný víkend. Ono by bylo stejně lepší pro dobro lidstva zrušit všechny církevní svátky, a samotná náboženství, které člověka svazují místo aby se o těchto dogmatů osvobodil.
Souhlasím,Ježíš Kristus je totiž něco zcela jiného,než náboženství,proto i křesťanství může zaniknout.
Ale i já jsem byl rád za to volno.
Jinak,pokud byste tomu nerozuměl,objasnit to může brožurka
Náboženství nebo Kristus.Všimněte si,prosím,spojky vylučovací zde použité.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Veselé Velikonoce!

Příspěvek od GeBu »

Znám země, kde se o něco takového pokusili a s jednom mám více než osobní zkušenost: z kostelů muzea. K žádnému osvobození nedošlo, ale hrůza byla ještě horší. Holt člověk je tvor mající k náboženství velké sklony a sebrat mu ho může dopadnout húř.
helmut.niederman píše:Ono by bylo stejně lepší pro dobro lidstva zrušit všechny církevní svátky, a samotná náboženství, které člověka svazují místo aby se o těchto dogmatů osvobodil.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Veselé Velikonoce!

Příspěvek od Hafi »

Kristovec píše: Náboženství nebo Kristus. Všimněte si,prosím,spojky vylučovací zde použité.
Marně hledám vylučovací spojku. Spojka "nebo" užitá bez čárky před ní je totiž výhradně spojkou slučovací.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Veselé Velikonoce!

Příspěvek od Kristovec »

Hafi píše:
Kristovec píše: Náboženství nebo Kristus. Všimněte si,prosím,spojky vylučovací zde použité.
Marně hledám vylučovací spojku. Spojka "nebo" užitá bez čárky před ní je totiž výhradně spojkou slučovací.
Nemyslím.Čárka se používá spíše ve větách a souvětích,a pak - slučovací je spíše - a.I já jsem Čech,ale tomu textu rozumím tak,že platí jen jedna z uvedených veličin.Pokud platí (křesťanské)náboženství není v platnosti Kristus,a naopak.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Veselé Velikonoce!

Příspěvek od Kristovec »

GeBu píše:Znám země, kde se o něco takového pokusili a s jednom mám více než osobní zkušenost: z kostelů muzea. K žádnému osvobození nedošlo, ale hrůza byla ještě horší. Holt člověk je tvor mající k náboženství velké sklony a sebrat mu ho může dopadnout húř.
helmut.niederman píše:Ono by bylo stejně lepší pro dobro lidstva zrušit všechny církevní svátky, a samotná náboženství, které člověka svazují místo aby se o těchto dogmatů osvobodil.
Do určité míry odmítání náboženství chápu.Krvavé genocidní chování církve v minulých staletích ho opodstatňuje.Tady je ale třeba pochopit zásadní rozdíl mezi náboženstvím jako lidským výrobkem,filosofií,a Kristem jako tím,jaké to křesťanské náboženství mělo vlastně být.
Ano,lidstvo má sklon k náboženství v duši,jen při hledání toho duchovního zlata nachází většinou jen obyčejné pozlátko.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Veselé Velikonoce!

Příspěvek od Hafi »

Kristovec píše:Nemyslím. Čárka se používá spíše ve větách a souvětích, a pak - slučovací je spíše - a. I já jsem Čech ...
tak šup šup na základní školu. Před "nebo" se čárka píše pouze, je-li užito v poměru slučovacím. Lze užít i v poměru vylučovacím, ovšem vždy s čárkou.
Odpovědět