Snížení cen od 1.5.2016

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Snížení cen od 1.5.2016

Příspěvek od Largon »

popescu píše:Prosívás, nechápu přesně cenu výpočtu roamingových dat. Ten příplatek 1,65 kč / MB se bude připočítávat k jaké základní ceně? Cena mého současného balíčku vydělená počtem MB?

Dál mi není jasná formulace

Kód: Vybrat vše

útraty v zóně 1 je nutné odečítat z balíčků pro ČR 
Týká se to jenom ceny, jak jsem naznačil nahoře, nebo to bohužel znamená i to, že data spotřebovaná v zahraničí mi budou užírat z domácího datového balíčku i zbývající volné MB?
Pokud nemáte balíček, tak je to cena za data po ČR (1 Kč/MB) plus roamingový příplatek (1,69 Kč/MB), strop jsou však 2 Kč/MB, takže se to zaúčtuje s touto cenou.

Pokud nějaký datový balíček máte, tak se ta data v roamingu odečtou z balíčku a zaplatíte roamingový příplatek 1,69 Kč/MB.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Snížení cen od 1.5.2016

Příspěvek od xtonda »

U balíčků až do 500 MB včetně vychází 1 MB na více než 0,31 Kč a tedy s roamingovým příplatkem přes 2 Kč a tedy se to nevyplatí. Nebo se strop uplatní i zde?
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Snížení cen od 1.5.2016

Příspěvek od Largon »

xtonda píše:U balíčků až do 500 MB včetně vychází 1 MB na více než 0,31 Kč a tedy s roamingovým příplatkem přes 2 Kč a tedy se to nevyplatí. Nebo se strop uplatní i zde?
Neuplatní, žadný přepočet ceny MB v balíčku pro porovnání se stropem momentálně neděláme.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Snížení cen od 1.5.2016

Příspěvek od popescu »

Máte to opravdu velice nesrozumitelně vysvětlené.

cena v ČR (čerpá se z datových balíčků platných v ČR) + příplatek za roaming 1,65 Kč/MB

Není tady jasně řečeno, že se z balíčku čerpá objem dat, nikoliv základní cena, ke které se připočte ten roamingový příplatek. Naopak to evokuje situaci přesně opačnou. Pochopil jsem to stejně jako xtonda, tedy že se v balíčku vydělí cena počtem MB, čímž získám základní cenu za 1 MB, ke které se mi bude navíc účtovat ten roamingový příplatek.

Chtělo by to jasně říct, že v přápadě aktitovaného balíčku je cena v zahraničí vždy 1,69 Kč / MB a balíček se zároveň vypotřebovává. (Mimochodem, po jeho spotřebování dojde k čemu? Přepne se na 2 Kč / MB nebo se internet zpomalí nebo úplně vypne?)

A teda je dost blbý, že se z toho českého datového balíčku vyčerpává objem, protože to pak nakonec přijde dráž než kdyby se data účtovala za ty maximální 2 koruny mimo balíček.
Když si koupím 25MB balíček a celý ho spořebuju v zahraničí, zaplatím za něj 20 Kč + 25*1,69 = 62,25
Kdybych těch 25 MB vypotřeboval za 2 Kč / MB, stálo by mě to 50 korun.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Snížení cen od 1.5.2016

Příspěvek od popescu »

Tím, že se takhle blbě používají data z národního balíčku, mi pak krom ceny vzniká hlavně extra komplikace, kdy si v zahraničí musím ještě dávat pozor, abych ten balíček nedopotřeboval. Když pojedu na konci měsíce, tak to je opravdu megaopruz v zahraničí v roamingu hlídat, kdy mi ten národní balíček dojde, a ještě si pak včas dokoupit data. A ve spojení s tím, jak pitomě teď kvůli T-mobile funguje dokupování dat a náhrada balíčků, je to ještě o to větší lahoda.

Případně si budu muset před cestou svůj dosavadní balíček zrušit a pak po příjezdu zpátky do ČR budu zase na pár posledních dnů v měsíci kupovat další balíček, nebo budu muset zůstat na účtování po MB.

Byl bych daleko radši, kdyby zahraniční data byly řešený tak jako doteď, tzn. placený po 1 MB a s tou cenou 2 Kč místo 3,50 co to bývalo. To by samo o sobě bylo super. Ale tenhle novej systém přinese víc škody než užitku.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen od 1.5.2016

Příspěvek od xsouku04 »

popescu píše:Tím, že se takhle blbě používají data z národního balíčku, mi pak krom ceny vzniká hlavně extra komplikace, kdy si v zahraničí musím ještě dávat pozor, abych ten balíček nedopotřeboval. Když pojedu na konci měsíce, tak to je opravdu megaopruz v zahraničí v roamingu hlídat, kdy mi ten národní balíček dojde, a ještě si pak včas dokoupit data. A ve spojení s tím, jak pitomě teď kvůli T-mobile funguje dokupování dat a náhrada balíčků, je to ještě o to větší lahoda.

Případně si budu muset před cestou svůj dosavadní balíček zrušit a pak po příjezdu zpátky do ČR budu zase na pár posledních dnů v měsíci kupovat další balíček, nebo budu muset zůstat na účtování po MB.

Byl bych daleko radši, kdyby zahraniční data byly řešený tak jako doteď, tzn. placený po 1 MB a s tou cenou 2 Kč místo 3,50 co to bývalo. To by samo o sobě bylo super. Ale tenhle novej systém přinese víc škody než užitku.
Tahle věta úplně nahoře to říká jasně.
V platnost vstupuje nová regulace EU, útraty v zóně 1 je nutné odečítat z balíčků pro ČR (má-li je zákazník aktivní) + roamingový příplatek.

Za některých situací to opravdu opruz je, ale vymyslela si to EU a nic s tím nenaděláme. Prostě pokud máte balíček, musí se odečítat volné jednotky z balíčku. Je to prostě příkaz shora. Jediné, co s tím operátor může udělat, je onen příplatek 1.65 Kč/min ještě dále snížit nad rámec regulace. To my ale nemůžeme, protože bychom na tom prodělávali. Největší opruz je to pro samotné operátory, protože to odečítání dat a minut z balíčků i v roamingu není nic jednoduchého.

Na druhé straně, pokud pojedete na týden či déle do zahraničí, mohla by vám data z balíčku snadno zbýt a tedy úplně propadnout. Tedy, že se "použijí" i v zahraničí, se může hodit.

Pokud vám balíček v roamingu dojde, aplikuje se FUP jako v ČR. A vy si doplácíte těch 1.65 Kč/MB za data, co spotřebujete v onom FUPu. Pokud o ono příšerné zpomalení FUPu nestojíte, balíček si vypnete a máte pak cenu 2 Kč/MB. Koupit si nový balíček nebo přikoupit data má smysl až opět po návratu do ČR. Důvod, proč si raději koupit datový balíček i v roamingu, může být kvůli bezpečnosti, abyste měli nějaký strop, kdyby se váš telefon zbláznil. Není to tak hrozné.
zavinac.eu

Re: Snížení cen od 1.5.2016

Příspěvek od zavinac.eu »

Dobrý den,
přiznám se že mám problém si spočítat cenu volání, tak prosím o pomoc. V EU zóně 1 chci využít zpětné volání, obě mobilní čísla mimo odorik. kolik bude stát hovor při využití zpětného volání mobil - mobil?
Díky za pomoc.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen od 1.5.2016

Příspěvek od xsouku04 »

zavinac.eu píše:Dobrý den,
přiznám se že mám problém si spočítat cenu volání, tak prosím o pomoc. V EU zóně 1 chci využít zpětné volání, obě mobilní čísla mimo odorik. kolik bude stát hovor při využití zpětného volání mobil - mobil?
Díky za pomoc.
0,37 (neplatíte odoriku ale svému operátorovi)+ 0,59 + 0,59

Pokud by ten, komu voláte, byl také v roamingu, sám si připlatí ještě 0,37 .

Jestli se to vyplatí, si prosím spočítejte sám. Záleží to hodně na tom, jaké máte jinak ceny. Také častá varianta je, callback používat jen pro hovory, kde je předpoklad, že budou delší.
Odpovědět