Nový datový balíček 300 MB

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od xsouku04 »

Vzhledem k občasným náhodným technickým potížím T-mobile při dokupu dat (které, zdá se, neumí vyřešit a mohou trvat až do podzimu) jsme přidali možnost si na příští měsíc objednat balíček 300 MB za 128 Kč. Cena je stejná jako dosavadních balíčků 150 MB + dokupu 150 MB, jen je to jediný krok/objednávka.

Až technické potíže T-mobile vymizí, změníme balíček 300MB na 150 MB + 150 MB dokup, což je vlastně to stejné, jen to ze záhadných důvodů velkoobchodně vyjde trošku levněji.
Pepes
Příspěvky: 19
Registrován: pon 04. dub 2011 15:10:44
Bydliště: Praha

Re: Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od Pepes »

Ještě zvýšit rychlost po vyčerpání dat a budu spokojenej:-))
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od helmut.niederman »

300 MB za 128,- Kč :shock:

Nene, co se týče datových balíčků, zřejmě mi poslední dobou výjde lépe vhod Kaktus, navíc jako jediný virtuál umí nespotřebované datové jednotky převádět do dalšího účtovacího období pokud si aktivuji automaticky samoobnovující balíček. Takže stačí si aktivovat základní balíček 80 MB za 50,- Kč a pak už jen dokupovat 500 MB za 100,- Kč a dělat to v době dobíječky, kdy bonusový kredit vyčerpám nákupem dokupu dat za velmi výhodné peníze, 500 MB za 100,- Kč, a když mi dojde účtovací období a má se znovu zaktivovat balíček na další období, stačí mít základní kredit 50,- Kč a tak mohu udržovat data.

Odorik není co se týče dat zas tak výhodný, navíc blokuje rychlost LTE narozdíl od Kaktusu,ale dobře poslouží pokud nechci platit denní poplatek za SIM kartu. :idea:

Abych se pochlubil, tak teď mám u Kaktusu v jejich "bance" cca 6 GB dat což u jiných operátorů bych nemohl mít, protože s každým účtovacím období nevyčerpané jednotky propadají, u Kaktusu se mi to tak neděje, protože mám samoobnovující balíček. A opravdu stačí ten základní a pak jen dokupovat za 100,- Kč 500 MB. To je samozřejmě optimální pro ty, co měsíčně těch dat nespotřebují tolik, ti, kteří mají obrovský traffic dat, tak je pro ně výhodnější ten 10 GB balíček od Odoriku za 600,- Kč což u Kaktusu by činilo cca 2000,- Kč. Ale zase je to nevýhoda, těch 10 GB musí člověk u Odorika během 30 dní vyčerpat, prodatovat aby se mu to oplatilo, ale pokud má 10 GB u Kaktusu, může je uměle držet při životě i několik měsíců, kdyby jen půl roku nesurfoval.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:300 MB za 128,- Kč :shock:

Nene, co se týče datových balíčků, zřejmě mi poslední dobou výjde lépe vhod Kaktus, navíc jako jediný virtuál umí nespotřebované datové jednotky převádět do dalšího účtovacího období pokud si aktivuji automaticky samoobnovující balíček. Takže stačí si aktivovat základní balíček 80 MB za 50,- Kč a pak už jen dokupovat 500 MB za 100,- Kč a dělat to v době dobíječky, kdy bonusový kredit vyčerpám nákupem dokupu dat za velmi výhodné peníze, 500 MB za 100,- Kč, a když mi dojde účtovací období a má se znovu zaktivovat balíček na další období, stačí mít základní kredit 50,- Kč a tak mohu udržovat data.

Odorik není co se týče dat zas tak výhodný, navíc blokuje rychlost LTE narozdíl od Kaktusu,ale dobře poslouží pokud nechci platit denní poplatek za SIM kartu. :idea:

Abych se pochlubil, tak teď mám u Kaktusu v jejich "bance" cca 6 GB dat což u jiných operátorů bych nemohl mít, protože s každým účtovacím období nevyčerpané jednotky propadají, u Kaktusu se mi to tak neděje, protože mám samoobnovující balíček. A opravdu stačí ten základní a pak jen dokupovat za 100,- Kč 500 MB. To je samozřejmě optimální pro ty, co měsíčně těch dat nespotřebují tolik, ti, kteří mají obrovský traffic dat, tak je pro ně výhodnější ten 10 GB balíček od Odoriku za 600,- Kč což u Kaktusu by činilo cca 2000,- Kč. Ale zase je to nevýhoda, těch 10 GB musí člověk u Odorika během 30 dní vyčerpat, prodatovat aby se mu to oplatilo, ale pokud má 10 GB u Kaktusu, může je uměle držet při životě i několik měsíců, kdyby jen půl roku nesurfoval.
Slovenská O2 teď nedávno taky začala převádět nevyužité MB do dalšího měsíce.To je dobrý nápad a měl by se rozšířit.
Jinak,jejich Internet na den,250 MB/0,50 € je asi cenově nedostižný,byť u něj převod do dalšího dne nejde.Ale mít 7,5 GB měsíčně za asi 420 Kč,to je silný argument.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od Pitomec »

Ten dokup 500MB za 100Kč u Kaktusu je zajímavý, leč mám obavy, aby to nezařízli.
Obrázek
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od aplet »

měl jsem kaktus ale tetkom mám o2Sk
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od enigmatic »

aplet píše:měl jsem kaktus ale tetkom mám o2Sk
No dobře ale jaká je u toho hlavní výhoda?
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od xtonda »

Mě tedy taky O2.sk nepřijde nijak zvlášť zajímavé, standardní cena za 100 / 500 / 1024 / 2048 / 5120 MB dat je za 81 / 162 / 216 / 297 / 405 Kč a je potřeba srovnávat s datovými tarify, protože slovenské číslo je pro běžné volání z více důvodů obtížně použitelné. Sice lze získat na nové SIM získat nějaké bonusy za dobití (aktuálně 25% na první tři dobití) a na první tři měsíce internetu je sleva 50 %, ale to znamená každé tři měsíce aktivovat novou kartu což vzhledem k nutnosti získávat je ze Slovenska prostě není pro každého. U Kaktusu lze mít stejné objemy standardně za 84 / 134 / 239 / 444 / 1058 Kč, díky dobíjecím akcím to lze cenu srazit na polovinu. Navíc u Kaktusu ty data na konci měsíce nepropadnou. Ano, ty vyšší objemy u Kaktusu moc výhodné nejsou, ale to lze zase získat jinde.

O2.sk ještě má denní balíček 250 MB za 13,5 Kč, což je výhodné pokud potřebuji občas nárazově více dat, ale pro denní použití je to 405 Kč měsíčně a to už je za ty prachy lepší to pětigigo, které může během měsíce čerpat libovolně.

Každopádně je fakt, že balíky dat 200, 500 a 1000 MB jsou u Kaktusu nesmyslný, 80 MB + dokupy 500 MB za 100 vyjde vždy levněji, snad nikoho nenapadne to nějak opravovat.
Pepíno

Re: Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od Pepíno »

Ještě by se hodilo doplnit, že při nákupu kreditu u Kaktusu v jeho happy days obdržíte dvojnásobek dobíjené částky. Tím tedy cena 500 MB dokupu klesá na 50 Kč.
Když tedy dnes koupím jejich SIM s výhodou dvojnásobného prvního dobití, nabiju za 500 Kč, dostanu 1000 Kč. Pak mám dostatek kreditu na zakoupení balíčku 80 MB (50 Kč) a 9x 500 MB (900 Kč). Výsledných 4580 MB mě tedy vyšlo na 500 Kč a takhle se to dá stále opakovat.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nový datový balíček 300 MB

Příspěvek od Pitomec »

V Ceníku ten doplňkový balíček 300MB nevidím (což by mně tak nevadilo, jako spíš to, že nevím jeho rychlost).

http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... _operatora
Přílohy
data.jpg
data.jpg (64.09 KiB) Zobrazeno 8648 x
Obrázek
Odpovědět