Šetřete daty s Opera Mini - ušetřit se dá až 90%

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
m142857
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 02. čer 2016 11:39:04

Re: Šetřete daty s Opera Mini - ušetřit se dá až 90%

Příspěvek od m142857 »

xsouku04 píše:Bohužel tuhle volbu na stejném místě můj android CyanogenMod nemá.
Zajímavé, screenshot je z (mého) aktuálního posledního Cyanogenmod (CM-13), sice NIGHTLY build, ale tato fíčura je tam určitě už delší dobu. Může být i na jiném místě toho pull-down menu, a ten seznam ikon se dá upravit a doplnit, (někde tam bude ikonka Edit tiles, (CZ nevím))
TKlf píše:Když toto vypnete, tak ale zastavíte úplně všechny synchronizace, poštu, kalendáře....
To je pravda, ale v případě, že jsem omezen na 3G data jen dočasně, třeba při cestování mezi domácí a pracovní wifi sítí, může se to hodit.

Ještě k tématu obecně,
u aplikací, které jsou komunikační, mají často možnost nějakého omezení per typ připojení (Wifi, 3G, ...), např. WhatsApp umožňuje vypnout automatické okamžité stahování vložených fotografíí a dalších typů příloh - tam si to vše hned po instalaci vypínám pro všechny typy spojení.

Snad teď neplácnu blbost, ale vypadá to, že přestože Android Marshallow (6) umožňuje aplikacím jemněji nastavovat oprávnění, oprávnění pro internetové připojení tam nikde nevidím. Zdá se mi že autorům je dána moc být v kontaktu se všemi instancemi jejich aplikace..

Problém s neposlušnými aplikacemi jsem řešil firewallem NoRoot Firewall, ještě v době, kdy jsem měl originální OS a nechtěl jsem rútovat. Zajímavý by mohl být i AFWall+ (nevím, jestli je na Google Play, ale na F-Droidu je určitě), ale zatím jsem ho nezkoušel.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Šetřete daty s Opera Mini - ušetřit se dá až 90%

Příspěvek od xtonda »

Já můžu v nastavení v Data traffic management v sekci Networked apps jednak zakázat background data a jednak per aplikace zakázat mobilní data a wifi. Automatická synchronizace se vypíná v nastavení účtů. Mám Android 5.1.1 s EMUI 3.1 (Huawei), takže nevím jestli je tohle obecná vlastnost lízátka nebo specialita Emui.

Když du na web z mobilu, tak nakonec u mě stejně zvítězí pohodlnost, na desktopu používám Firefox a synchronizuji si historii mezi desktopy i mobilem, takže když spustím Firefox na mobilu, tak stačí naťuknout tři, čtyři písmena a z historie se mi nabídne to url co potřebuju a nemusím nic vypisovat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Šetřete daty s Opera Mini - ušetřit se dá až 90%

Příspěvek od xsouku04 »

Díky za všechny podněty. Vypadá to, že mám problém s nadměrnými daty vyřešen. Shrnul jsem to do návodu zde. http://www.odorik.cz/w/android:data_pod_kontrolou
Odhaduji, že cca 1/2 dat, co přenesou mobilní telefony Android, je holé plýtvání, bez jakéhokoli užitku. A je třeba v tom dělat trochu osvětu. Spousta lidí si pak myslí, že nutně potřebuje balíček 300 MB (i když by si krásně vystačili s 30 MB), jiní občasní uživatelé se zase bojí si mobilní data vůbec povolit a data používají pro jistotu jen přes Wifi...

Chtěl bych na ten odkaz dát návod z ceníku i z webu, kde se vybírají a povolují data.
Odpovědět