Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od xsouku04 »

ViR píše:Tam by ústředna měla GEO CLIP odeslat vždy.
Samozřejmě a podle ní mohou potom hovor lokalizovat !

Prostě CLIP bude jen extra funkce geografických a nomadických čísel, podobně jako by mohla být funkce skryté číslo. Pokud ale uživatel bude volat tísňové linky, nebude k dispozici a vždy se zebrazí geo nebo nomadické. Aživatel bude mít za úkol čas od času potrvrdit, že je stále vlastníkem onoho mobilního čísla. Pokud to neudělá tak se začne tak ona extra funkce bude pozastavena.
Aladin

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od Aladin »

Mam dotaz. Na jedne lince mam geograficke cislo a na druhe lince mam CLIP meho mobilniho telefonu. Nechapu, co bych mel prepinat....? Jednu linku mam na to a druhou na to! Nejak tomu nerozumim. Jak to tedy bude fungovat?
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od luky »

dobrá zpráva! Kdy cca bude služba spuštěna? To jištění autenticity CLIP pomocí opakovaného potvrzování je dobrá věc, ukradení identity není nic příjemného.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od xsouku04 »

Aladin píše:Mam dotaz. Na jedne lince mam geograficke cislo a na druhe lince mam CLIP meho mobilniho telefonu. Nechapu, co bych mel prepinat....? Jednu linku mam na to a druhou na to! Nejak tomu nerozumim. Jak to tedy bude fungovat?
Pokud už clip máte, dostanete k němu ještě další nomadické číslo, ke kterému zadáte tísňovou adresu. (nejspíše obvyklou adresu) Tohle číslo bude použito jen pro tísňové linky, nebo pokud si budete přát.
Návštěvník

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od Návštěvník »

xsouku04: Pro jistotu tady oquotuju můj dřívějši dotaz/návrh, protože myslí, že problém s CLIPem dostatečně řeší... prostě se při volání na tísňovou linku nastavení vlastního CLIPu nepoužíje:
jbohac píše: nojo, ale mohlo by se při volání na tísňové linky ignorovat nastavení CLIP, ne? Sice nevim k čemu jim je když viděj nějaký společný "NATovaný" číslo, ale prostě by se to při volání na tísňovou linku chovalo stejně jako bez registrace vlastního CLIPu a při ostatních hovorech by se vlastní CLIP použil.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od ViR »

Návštěvník píše:xsouku04: Pro jistotu tady oquotuju můj dřívějši dotaz/návrh, protože myslí, že problém s CLIPem dostatečně řeší... prostě se při volání na tísňovou linku nastavení vlastního CLIPu nepoužije...
O pár příspěvků výše je to už v podstatě vyřešeno, takže když to shrnu:

1. Každý, kdo bude chtít využívat službu "mobilní CLIP" ji bude mít pouze jako nadstavbovou funkci k vlastnímu geografickému nebo nomadickému číslu.
2. U běžných hovorů bude moci nastavit, zda se má prezentovat mobilní nebo geo/nomád CLI.
3. U tísňových hovorů se vždy použije jen a pouze účastníkovo vlastní "výchozí" geo/nomád CLI.
4. Zůstane zachována povinnost prokázání dispozičního práva k mobilnímu číslu/CLI, včetně občasného potvrzení, že takové právo stále trvá.
5. U geografického čísla bude muset být samozřejmě uvedeno pro databázi tísňových hovorů umístění terminálu (nejčastěji bydliště nebo sídlo), u nomadického čísla pak místo obvyklého (případně aktuálního) pobytu...

Z uvedeného je zřejmé, že je to trošku větší modifikace stávajícího (pozastaveného) systému, která se musí "dovymyslet", třeba to, jak jednoduše a "blbuvzdorně" přepínat číslo, a na ústředně pak "doprogramovat".
Lolek

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od Lolek »

Protože jsem předchozí příspěvky možná dobře nepochopil, tak se pro jistotu ptám:
Je už nyní možno si u Vás pořídit účet (nový) včetně možnosti CLIP (ptám se proto, že tato možnost byla na jaře pozastavena).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od xsouku04 »

Stále to nejde, ale je to nyní před spuštěním. Bude to brzy.
squrl
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 30. srp 2012 8:18:53

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od squrl »

Zdravím,

přečetl jsem všech 6 stran, ale přiznám se, že v tom mám pořád trochu nepořádek. Když bych tedy chtěl nastavit (samozřejmě až bude služba opětovně zprovozněna) CLIP, půjde tak učinit pouze na lince, která nemá přiděleno veřejné číslo? Nebo to půjde nastavit jako doplňková služba i pro geo/nomad čísla?

Omlouvám se za případnou stupiditu dotazu, problematiku VoIP jsem začal studovat teprve včera :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od xsouku04 »

squrl píše:Zdravím,

přečetl jsem všech 6 stran, ale přiznám se, že v tom mám pořád trochu nepořádek. Když bych tedy chtěl nastavit (samozřejmě až bude služba opětovně zprovozněna) CLIP, půjde tak učinit pouze na lince, která nemá přiděleno veřejné číslo? Nebo to půjde nastavit jako doplňková služba i pro geo/nomad čísla?

Omlouvám se za případnou stupiditu dotazu, problematiku VoIP jsem začal studovat teprve včera :)
Bude to jako doplňková služba ke geo/nomad číslu.
Odpovědět