Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od megacruiser »

Zdravím všechny,
během zkušebního provozu vše fungovalo bezchybně, takže jsem spustil registraci CLIP pro všechny.

CLIP si můžete nyní nastavit zde: "návody a nastavení" > "vlastní telefonní číslo/příchozí hovory/přístupová čísla" > "vlastní telefonní číslo" > "Registrace Vašeho mobilního čísla - CLIP"

Oproti testovacímu režimu se nyní prodloužila doba, za kterou může přijít SMS, na maximálně 5 dní s tím, že většinou přijde tak do 3 dnů. Toto opatření je nutné, zabrání podvodné registraci identifikace. Konkurence odesílá SMS s kódem okamžitě a je jen otázkou času, kdy dojde k nějakému vážnému zneužití.

SMS přijde v náhodnou denní dobu, neměla by rozhodně přijít v noci, hlídá to skript. Pokud by náhodou někomu v noci přišla, tak mi to prosím nahlaste. Samozřejmě cokoliv, co se nebude chovat podle očekávání hlaste, stejně tak návrhy na vylepšení.

Díky, MC
Martin C

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od Martin C »

Dopredu se omlouvam za pripadnou natvrdlost nebo ze neco nevidim a pritom na to cumim, nicmene kdyz se zaloguju do sveho uctu (mam dve nomadicka cisla) a proklikam se do menu 'vlastni telefonni cislo', tak uz tam zadnou dalsi volbu 'Registrace Vaseho mobilniho cisla - CLIP' nevidim. Jeste me napada, ze kdyz na stranky koukam z mobilu tak se mi mozna nezobrazuje korektne stranka ve vestavenem prohlizeci nebo fakt nevim:-(
AndriIP
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07. pro 2011 12:23:43

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od AndriIP »

Dobry den, musite si koupit dalsi linku.Je to kvuli tomu ze mate jiz linky obsazeny verejnymi cislama.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od megacruiser »

Ještě bych dodal:
CLIP lze registrovat jen na linku bez veřejného čísla.

Jak může vypadat běžné použití:
Registrujete si na jednu linku CLIP (1), na jinou např. geografické číslo (2), na další nomadické číslo (3), na další zelenou linku 800 (4). Pomocí funkce Paralelní vyzvánění si přesměrujete příchozí hovory z linek (2), (3), (4) na linku s CLIP (1).
Díky tomu se všichni dovolají na všechna vaše veřejná čísla i když budete mít registrovanou jen jednu linku (1) např. na svém mobilním telefonu. To znamená, že např. v reklamních tiskovinách můžete uvádět mnoho čísel včetně geografických a fyzicky potřebujete např. pouze jeden mobilní telefon. Přesto budete vždy dosažitelní na všech vašich číslech.

Funkce Paralelní vyzvánění je skutečně velmi silným nástrojem, který dokáže nahradit jednodušší telefonní ústřednu (je zde i funkce zpožděné paralelní vyzvánění).
Nion

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od Nion »

Co je to neveřejné číslo???
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od xsouku04 »

Nion píše:Co je to neveřejné číslo???
Každá linka má číslo v síti. Dovolat se na něj dá pomocí hvězdičky tedy např. *300116
Tohle číslo je neveřejné, protože je dostupné jen ze sítě Odorik.cz.
Každá linka má přiřazeno nějaké CLI a může mít přiřazeno též geografické nebo nomadické číslo. Tyto čísla jsou veřejná,
protože se na ně dá dovolat odkudkoli.
kubisek78
Příspěvky: 20
Registrován: pát 05. srp 2011 14:04:34

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od kubisek78 »

No, nějak to ne úplně dobře funguje. Registraci jsem provedl tuším ve středu, dnes v pátek v 17:10 přišla SMS, cca ve 21:10 jsem jí chtěl zadat do systému, ale napsalo mi to, že vypršela platnost. Tak jak je to s těmi časy?
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od jirka »

Tak taky potvrzuji problém, registraci jsem provedl cca v úterý, dnes mi přišla potvrzovací SMS, zadal jsem do systému do cca 0,5hod a napsalo to že vypršela platnost, tak jsem zadal novou žádost, doufám že než přijde SMS bude vše v pořádku
jarek72
Příspěvky: 8
Registrován: ned 31. črc 2011 20:24:36

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od jarek72 »

mam ten sam problem. na sms jsem cekal skoro tyden a kdyz dosla tak mi to napsalo ze vyprsela platnost. doufam ze zase nebudu cekat tyden na stejnou odpoved.
Forrrest

Re: Registrace mobilního čísla - CLIP identifikace spuštěna

Příspěvek od Forrrest »

Mám stejný problém. Kód jsem se snažil zadat po 2,5 hodinách od přijetí SMS. Není třeba možné, že se to porovnává s časem vyžádání CLIPu, místo s časem odeslání SMS?
Odpovědět