Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od Largon »

Vzhledem k tomu, že T-Mobile naplánoval odstávku na přelom měsíce, tak dochází i k problémům s přepínáním balíčků. Nedojde k jejich změně již během noci, ale musíme čekat na konec odstávky. Zákazníky, kterých se to může dotknout nejvíce (nemají datový balíček nebo balíček naruby a od přístího měsíce ho chtějí), jsme se již snažili informovat SMS zprávou.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od mobilemanic »

No já to teď změnil... Měl jsem nastaveno 25MB a chci 1 GB...

Takže se to jako neprojeví nebo co??!!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:No já to teď změnil... Měl jsem nastaveno 25MB a chci 1 GB...

Takže se to jako neprojeví nebo co??!!
Projeví, ale ne prvního ráno jak by mělo ale prvního kolem poledne kdy skončí odstávka. Ale je otázka jak přesně se to zachová, to asi nikdo pořádně neví. Buď budete požívat stále zbývající data ze minulého měsíce, nebo dostanete dočasně FUP 25 MB za což ale nebudete platit.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od luky »

co to T-Mobile vlastně provádí, že má tak dlouhou odstávku? Musí o to žádat ČTÚ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:co to T-Mobile vlastně provádí, že má tak dlouhou odstávku? Musí o to žádat ČTÚ?
Ohledně toho, co tam technici T-mobile šmoulají, T-mobile mlží: "nový systém pro správu zákazníků".

http://mobil.idnes.cz/t-mobile-odstavka ... ratori_vok

Po podobných odstávkách se navenek obvykle vůbec nic nezmění. Také načasování na konec měsíce je docela nevhodné. Dříve mívali odstávky v noci z pátku na sobotu, to tam často (jednu dobu v podstatě pravidelně) něco rozvrtali, takže se zpracovávání požadavků v sobotu dopoledne zaseklo a to pak jen velmi neochotně opravovali. Tedy alespoň pro nás skutečné virtuály to nešlo někdy i celý víkend. Podobné odstávky jsou pravidelné, nyní je jich jen trochu více za sebou a trochu delší.

V každém případě všechny T-mobile pobočky, které jsou v obchodních centrech a musí zůstat otevřené i o víkendech, nemohou skoro nic dělat a jen všem budou povídat o tom, že je odstávka. Tedy přímé škody minimálně ve statisících.

Hold jsou velká firma a jejich technici polobozi, tak si to mohou dovolit. Zajímalo by mne, kolik růžových šmoulů má nyní o víkendu směnu, aby tam něco až do pondělí šmoulali. Nebo je snad hlavní zdržení to, že kopírují nějaká data odněkud někam a někdo má jen takový pocit, že to nejde dělat za provozu? Možná jen do nějakých tabulek, co mají stovky miliónů záznamů, přidávají sloupeček a mají pocit, že to jinak nejde, než dlouho čekat, než se s tím databáze srovná :) Vůbec nechápu, k čemu mohou být takové dlouhé odstávky potřeba. Vždyť by se ti šmoulové museli střídat na směny. Samotná představa, že nějaký důležitý technik - polobůh - pracuje z pátku na sobotu v noci, se mi moc nezdá. Představte si, že by třeba google nebo seznam prohlásil, že má víkendovou odstávku a nelze se přihlašovat na jejich weby a měnit nastavení, protože prý přechází na nový systém.

Jinak trochu off topic. Myslím, že jsem přišel na to, proč se servis 24 České spořitelny tak jmenuje. Mívá až 24 hodinové odstávky :)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od mobilemanic »

xsouku04 píše:...

Projeví, ale ne prvního ráno jak by mělo ale prvního kolem poledne kdy skončí odstávka. Ale je otázka jak přesně se to zachová, to asi nikdo pořádně neví. Buď budete požívat stále zbývající data ze minulého měsíce, nebo dostanete dočasně FUP 25 MB za což ale nebudete platit.
No tak alespoň tak, děkuji...
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od mobilemanic »

xsouku04 píše:... Zajímalo by mne, kolik růžových šmoulů má nyní o víkendu směnu, aby tam něco až do pondělí šmoulali. ...
No to je jednoduché, pokud se to dělá tak jako všude, tak to tam plácá ten jediný, co to v T-M umí... :D
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:
xsouku04 píše:... Zajímalo by mne, kolik růžových šmoulů má nyní o víkendu směnu, aby tam něco až do pondělí šmoulali. ...
No to je jednoduché, pokud se to dělá tak jako všude, tak to tam plácá ten jediný, co to v T-M umí... :D
To by dávalo smysl. Možná má i jednoho či dva pomocníky. A jinak nevhodný termín přelomu měsíce si zvolili, protože jim třem se to hodí...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od helmut.niederman »

Zajímavé, že O2 a Vodafone odstávky nemá. :evil:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.7. – 1.8.

Příspěvek od Pitomec »

Ale má, u VF čas od času třeba vůbec nefunguje samoobsluha a tudíž se nedá nic uživatelsky nastavit. Akorát to oficiálně nesdělují a hrají mrtvého brouka.
Obrázek
Odpovědět