Možnost přesměrovat číso v síti odorik

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.

Možnost přesměrovat číso v síti odorik

Příspěvekod xsouku04 » stř 24. srp 2016 14:52:25

Již několikrát zde na fóru byl požadavek mít možnost přesměrovat i čísla v síti Odorik a to nikoli na VoIP telefonu (to je možné též - včetně např. podmíněného přesměrování).

Návrhy jsem odmítal s tím, že na přesměrování slouží veřejné telefonní čísla, nyní též SIP jména a možnost přesměrovat i čísla v síti by velmi usnadnilo možné zacyklení hovorů.

Nicméně používáte-li funkci BLF a jiný telefon než Cisco, možnost směrovat a přepojovat hovory po zmáčknutí BLF tlačítka jinam než na uvedené číslo v síti, jehož stav odebíráte, ztrácíte.

Z toho důvodu jsme možnost "přesměrovat" i číslo v síti zavedli. Přesměrování se uplatní jen v případě, že jej někdo vytočí přímo. Neuplatní se, pokud je číslo linky v rychlých kontaktech nebo pokud je číslo linky použito v paralelním zvonění. Tím se vyhýbáme onomu zacyklení.

Pro tento účel doporučujeme si zřídit SIP jméno, na které si číslo v síti nasměrujete. Získáte tak všechny možnosti, které nabízí paralelní vyzvánění. Např. tedy můžete pomocí BLF tlačítka hovor přepojit naslepo, a pokud jej ale nikdo dlouho nebude brát, hovor se vám díky opožděnému paralelnímu vyzvánění (*083XXCislo) vrátí zpět a vy jej můžete vyřídit sami, nebo přepojit jinam.
Přílohy
Presmerovani_cisla_v_siti_odorik.png
Presmerovani_cisla_v_siti_odorik.png (58.99 KiB) Zobrazeno 2394 krát
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 6858
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků