Problémy s mobilními daty

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Problémy s mobilními daty

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
T-Mobile eviduje globální problém s datovým připojením, který se týká všech virtuálních operátorů v této síti.

Do 2. říjnového týdne (termín nasazení nového hardware) může docházet ke krátkodobým výpadkům datového provozu. K problémům dochází zejména během dopoledne (cca 9 - 11 h.) a brzy odpoledne (13 – 15 h.), tedy v době, kdy se k datům připojuje najednou velké množství uživatelů. Na datovou platformu je v tu dobu kladena největší zátěž.

Pokud problémy nastanou, doporučujeme vyčkat na automatické znovupřipojení.

Velmi se omlouváme za námi nezpůsobené komplikace.


Update 14.10.2016. Dle emailu od T-mobile by data dnes (14.10.2016) měla fungovat už normálně, včera byla nasazena oprava, která by měla přetěžování zabránit. Pokud Vám ve vašem případě data stále nejedou, prosím zkuste restartovat telefon. K nasazení nového hardwaru 23.10.2016 sice prý také dojde, problém by měl prý být ale odstraněn odedneška. Tak doufám že to tak opravdu bude.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od xsouku04 »

Osobně si myslím, že se problém týká jen virtuálů pod "GTS" (tedy těch menších) a jestli úplně všech také není úplně jisté. Update: úplně všech.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od helmut.niederman »

Nechci konspirovat, ale spíše tady vidím snahu otrávení zákazníků těchto virtuálů pod GTS aby přešli buď pod virtuály provozované T-mobile via Kaktus nebo rovnou k T-mobile. Takže mi to připadá jako sabotáž a házení klaců pod nohy malým virtuálům pod GTS.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od xsouku04 »

Nevěřím, myslím, že je to spíše otázka typu - pan "technik" moula.
MiroslavPuchalter
Příspěvky: 20
Registrován: stř 20. lis 2013 7:12:16

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od MiroslavPuchalter »

Já tedy musím říci, že problém s nefunkčním internetem mám asi něco málo přes týden. Ale dělalo to nepravidelně. Volat se dalo, ale data nefungovala. Po nějaké době zase ok a tak furt dokola. Myslel jsem si, že problém je v mém mobilním telefonu. Tak uvidíme, jak to teď bude fungovat.
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od LubosD »

MiroslavPuchalter píše:Já tedy musím říci, že problém s nefunkčním internetem mám asi něco málo přes týden. Ale dělalo to nepravidelně. Volat se dalo, ale data nefungovala. Po nějaké době zase ok a tak furt dokola. Myslel jsem si, že problém je v mém mobilním telefonu. Tak uvidíme, jak to teď bude fungovat.
Mně to dělá určitě déle, v různé míře závažnosti minimálně měsíc. Ale teprve, co jsem zkusil jinou SIM, jsem vyloučil chybu svého telefonu.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od mobilemanic »

xsouku04 píše:Nevěřím, myslím že je to spíše otázka typu - pan "technik" moula.
Ano, původcem chyby je pan technik "moula", nicméně bude rapidní rozdíl mezi tím, jak na něj jeho nadřízený bude řvát, když se to stane ve službách vlastní sítě (T-M, Kaktus, ...) a jak (ne)bude řvát když se to stane ve službách cizího virtuála. O to tam jde, chyby se dělají všude, ale když to poškodí vlastní jméno, okamžitě se to řeší. Když to ale poškodí "jen" virtuály, je jim to naprosto "vítekde"..
MiroslavPuchalter
Příspěvky: 20
Registrován: stř 20. lis 2013 7:12:16

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od MiroslavPuchalter »

Tak bohužel dnes problémy přetrvávají (Ostrava).
Screenshot_20160923-083609.png
Screenshot_20160923-083609.png (7.94 KiB) Zobrazeno 10381 x
Neexistuje nějaké SLA mezi Odorikem a GTS? Protože i když já třeba chápu, že za toto Odorik nemůže, tak přecijenom je hlavním poškozeným on, protože ne každý koncový zákazník toto chápe. A pravdou je, že to ani chápat nemusí, protože pro koncového zákazníka je dodavatelem služeb miniTEL s.r.o. a nemusí ho zajímat, kdo je subdodavatelem.

Celkově i ty poměrně časté celovíkendové odstávky systémů nebo některé zásadní problémy, které řeší už měsíce (např. špatně počítaná data) atd. svědčí o tom, co tady píše mobilemanic. GTS (potažmo T-mobile) na to zvysoka se**. Opravdu se mi zdá, že GTS má horší pružnost, jak kdejaký garážový poskytovatel internetu.
Martincz

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od Martincz »

Kompenzace? Jaká a v jaké formě?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od mobilemanic »

Martincz: Kompenzace těžko, takovou SLA jen tak někdo nepodepíše... Obvykle to pokrývá manimálně procentuální (a ještě docela malou) slevu z poplatku, ale to lze za kompenzaci považovat těžko :/

Schválně, jestli nám p. Soukup prozradí, jaký SLA dodatek mezi sebou mají... :-)
Odpovědět