Problémy s mobilními daty

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od helmut.niederman »

A hlavně problém je v tom, že díky této chybě, nesmím u Odorika používat internet, protože T-mobile špatně účtuje data. Na tabletu ( SIM karta Odorik vložená do Tabletu ) mám informaci, že mám přeneseno 800 MB, ale v Odoriku je záznam hluboko pod 600 MB. Podle toho co je psáno, měl bych tedy surfovat plnou rychlostí ještě dále, ovšem ve skutečnosti a tedy správně podle počítadla v tabletu mám zablokovaný internet, T-mobile totiž vypnul internet a nejedeto ani pomalou rychlostí. Takže než to vyřeší je lepší nekupovat balíčky, protože k vůli chybě je i špatné účtování dat. :roll: Jinými slovy na konkrétním příkladě. Koupíte si u Odorika 10 GB balíček, a pak na Tabletu stahujete jak draci, full HD videa a pokud jste si včas resetovali počítadlo tak třeba stáhnete za jediný den 5 GB, ale Odorik se od T-mobilu dozví, že klient sežral jen 2 GB, ale tablet ukazuje 5 GB.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:A hlavně problém je v tom, že díky této chybě, nesmím u Odorika používat internet, protože T-mobile špatně účtuje data. Na tabletu ( SIM karta Odorik vložená do Tabletu ) mám informaci, že mám přeneseno 800 MB, ale v Odoriku je záznam hluboko pod 600 MB. Podle toho co je psáno, měl bych tedy surfovat plnou rychlostí ještě dále, ovšem ve skutečnosti a tedy správně podle počítadla v tabletu mám zablokovaný internet, T-mobile totiž vypnul internet a nejedeto ani pomalou rychlostí. Takže než to vyřeší je lepší nekupovat balíčky, protože k vůli chybě je i špatné účtování dat. :roll: Jinými slovy na konkrétním příkladě. Koupíte si u Odorika 10 GB balíček, a pak na Tabletu stahujete jak draci, full HD videa a pokud jste si včas resetovali počítadlo tak třeba stáhnete za jediný den 5 GB, ale Odorik se od T-mobilu dozví, že klient sežral jen 2 GB, ale tablet ukazuje 5 GB.
T-mobile nám posílá špatné údaje o tom, kolik bylo ve skutečnosti staženo dat. Tedy číslo, co to ukazuje na webu Odoriku, bývá nižší než skutečnost. Pokud ale sledujete údaje, co naměří tablet, nebo mobilní telefon, pak to souhlasí. FUP se zapne v době, kdy se zapnout má. Je to sice další T-mobile šlendrián, ale na funkci to nemá žádný vliv.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od mobilemanic »

xsouku04: zkoušeli jste to reklamovat? přecijen, t-mobile nám to neřekne a dle dat v DB Odoriku bych rád věděl, kolik mám teda přeneseno (samozřejmě předpoklad, že nemám možnost to v zařízení měřit). Uvažoval jsem o sjednocení datových karet, ale v aktuální situaci je to naprostá pitomost (je to drahé, nefunguje to a má to "frontend" na nic) :-///

No nevím, ale tohle všechno sečteno dohromady není o moc lepší, než kdybych si mobilní backend bastlil ve volném čase doma sám a pak to prodával. To opravdu miliardová firma (skutečně, obrat 2015 27mld Kč) není schopná dodat něco lepšího? Jo, jasně, vím, oligopol a specifický trh a bla bla bla. Ach jo :(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:xsouku04: zkoušeli jste to reklamovat? přecijen, t-mobile nám to neřekne a dle dat v DB Odoriku bych rád věděl, kolik mám teda přeneseno (samozřejmě předpoklad, že nemám možnost to v zařízení měřit). Uvažoval jsem o sjednocení datových karet, ale v aktuální situaci je to naprostá pitomost (je to drahé, nefunguje to a má to "frontend" na nic) :-///

No nevím, ale tohle všechno sečteno dohromady není o moc lepší, než kdybych si mobilní backend bastlil ve volném čase doma sám a pak to prodával. To opravdu miliardová firma (skutečně, obrat 2015 27mld Kč) není schopná dodat něco lepšího? Jo, jasně, vím, oligopol a specifický trh a bla bla bla. Ach jo :(
Vypadá to, jako že si s tím nevědí rady podobně jako několik měsíců opravovali ten vážný problém, že to měli přetížené a data nešla chvílemi vůbec. Bohužel všechno je ale tajné, tedy detaily nemohu říkat :(.
Pozitivní na tom zjevně bude, že lidé co platí za přenesená data (tedy 1 Kč = 1 MB) to mají trošku levnější, protože "zapomenutá" data nejsou naúčtována.

Je možné že se to nyní zlepší nebo úplně spraví, že to souviselo s oním přetížením.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od helmut.niederman »

Zajímavé je to, že Kaktus s tím nemá žádné problémy co se týče účtování dat, tam to vše na milimetr sedí :) A to Kaktus s daty hodně zatěžuji, takže je mi to fakt divné, že virtuálové ( Kaktus není žádný virtuál ) to mají jinak, opravdu v to vidím "naschvály " :x
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od LubosD »

helmut.niederman píše:Zajímavé je to, že Kaktus s tím nemá žádné problémy co se týče účtování dat, tam to vše na milimetr sedí :) A to Kaktus s daty hodně zatěžuji, takže je mi to fakt divné, že virtuálové ( Kaktus není žádný virtuál ) to mají jinak, opravdu v to vidím "naschvály " :x
Kaktus totiž není virtuál přes bývalé GTS.
Luboš

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od Luboš »

Dobrý večer. Od 16.10. mi to šlape bez problémů.
Uživatelský avatar
borek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17. úno 2014 9:45:12

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od borek »

gts uz neni?
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od LubosD »

borek píše:gts uz neni?
GTS bylo odkoupeno T-Mobilem.
Uživatelský avatar
borek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 17. úno 2014 9:45:12

Re: Problémy s mobilními daty

Příspěvek od borek »

aha to sem ani nevedel, takze nasi virtualove podlehaji primo t-mobile bez nejakeho prostrednika
Odpovědět