SMS platby mění způsob vystavování daňových dokladů

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS platby mění způsob vystavování daňových dokladů

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Není zde: http://www.odorik.cz/w/viceucelovy_kredit chyba? Nemělo tam být spíš napsáno "Přechod z režimu víceúčelový → jednoúčelový kredit je tedy dobrovolný, nicméně opačný směr nebude běžně umožněn."?
Překlep to není. Část lidí je nucena přejít na víceúčelový kredit kvůli používání premium SMS, část lidí si to může zvolit dobrovolně (ne hned ale následující měsíce), třeba proto, že jejich účetní má raději fakuturu, kde je vše lépe rozepsáno. Nepočítáme ale s tím, že bychom dovolovali změnu z víceúčelového (pokud už někdo přešel) na jednoúčelový, i když ani to by neměl být technický problém a kdyby byl zájem, tak možná dovolíme i to.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: SMS platby mění způsob vystavování daňových dokladů

Příspěvek od Pitomec »

Mně spíš připadá logičtější, že Odorik bude preferovat kredit jednoúčelový (je s ním míň práce) a dá tedy spíš na výběr změnu na něho, než odchod z něho na víceúčelový. Ale jasně, je to pouze moje domněnka. Osobně jsem už Premium SMS vypnul, na jízdenku na MHD to nepotřebuju (díky dotaci na roční šalinkartu) a jinam jsem zprávy stejně neposílal :)
Naposledy upravil(a) Pitomec dne stř 29. bře 2017 21:39:43, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS platby mění způsob vystavování daňových dokladů

Příspěvek od xsouku04 »

Omlouvám se všem za zmatky, dnes jsem se dozvěděl, že novela s novým paragrafem 20a nebude platit od 1.4.2017, protože senát jej vrátil zpět 8.3.2017 s pozměňovacími návrhy a ty se již projednat nestihly. Odkdy bude tedy platit (pokud vůbec) se stále neví, posunut už byl jednou, původně měl platit od 1.1.2017. Tedy na Odorik.cz zavedení změn zatím odkládáme.
Zmátly mě chybné údaje uvedené na stránkách Vodafonu, kde stále píší, že zákon vstoupí v platnost 1.4.2017, což je ale chybná informace.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: SMS platby mění způsob vystavování daňových dokladů

Příspěvek od helmut.niederman »

Kaktus na ten nový zákon zareagoval tak, že od tohoto týdne asi zřejmě na pořád přestal nabízet službu přeposílání kreditu na jinou SIM kartu. Lidi tuhle službu využívali a teď jim už to nejde. :roll:
tsa

Re: SMS platby mění způsob vystavování daňových dokladů

Příspěvek od tsa »

Tak Kocourkov jak má být. Změna zákona vyšla ve sbírce 16.6. a v zákoně je, že ten platí od 1.4. Jak může něco platit od doby kdy to ještě nebylo doschváleno...?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS platby mění způsob vystavování daňových dokladů

Příspěvek od xsouku04 »

tsa píše:Tak Kocourkov jak má být. Změna zákona vyšla ve sbírce 16.6. a v zákoně je, že ten platí od 1.4. Jak může něco platit od doby kdy to ještě nebylo doschváleno...?
Tak tedy Odorik od 1.7. 2017 konečně přistoupí k těmto změnám. Kdo nechce mít daňový doklad každý měsíc bez ohledu na počet plateb, nechť si na všech svých simkartách vypne premium služby.
Odpovědět