Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše:Prakticky dotaz (ackoli se me to tyka, tak je mi tech par haliru fuk, spis jsem zvedavy jak je to nastaveny) - pokud to od 15.6. smernice zakazuje, je rozhodujici cas 0:00 v miste sidla operatora, nebo v miste, kde je uzivatel prihlasen. Jakoze jsem ted v EU v zone, kde je o hodinu vic, tedy je otazka, jake mi byly uctovany ceny dnes od 0:00 do 0:59 mistniho casu, tj. od 23:00 do 23:59 SELC?
No jasně že v místě domácího operátora, ale těch pár hodin nikdo neřeší. U nás to bylo už několik hodin před půlnocí. Kdyby to někomu vadilo...
Pavel galia

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od Pavel galia »

Dobrý den,
prosím o informaci, zda se ceny volání do a ze zahraničí-mimo státy EU budou měnit nebo ne. Děkuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od xsouku04 »

Pavel galia píše:Dobrý den,
prosím o informaci, zda se ceny volání do a ze zahraničí-mimo státy EU budou měnit nebo ne. Děkuji
Jestli myslíte roaming v 2. a 3. zóně, tak tam se nic nemění a nevypadá to, že by mělo. Doporučuji si pořídit vždy místní simkartu.
Matej Peterka

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od Matej Peterka »

Dobry den,
bylo by mozne v ramci zony EU zrusit blokovani odchozich hovoru v roamingu (pokud clovek nena dodatek), kdyz uz ty duvody pro to jsou uz bezpredmetne?
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od misa »

Matej Peterka píše:Dobry den,
bylo by mozne v ramci zony EU zrusit blokovani odchozich hovoru v roamingu (pokud clovek nena dodatek), kdyz uz ty duvody pro to jsou uz bezpredmetne?
Dobrý den,

důvody nejsou bezpředmětné a stále trvají. Účtování roamingu je stejné jako doposud, tedy se zpožděním. Změnily se pouze ceny.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od popescu »

Ještě by mě zajímalo, jak to je s oním pravidlem, že v případě předplacench karet bude roaming v EU bude bez poplatků do výše zbývajícího kreditu?

Modelový příklad:

Znamená to, že pokud mám kredit 1 Kč a dobiju si ho až poté, co se moje SIM přihlásí v roamingu, poplatky se mi budou počítat?
Nebo to Odorik neřeší a budu si v zahraničí případně moci dobít kredit a nic neřešit?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od xsouku04 »

popescu píše:Ještě by mě zajímalo, jak to je s oním pravidlem, že v případě předplacenkách karet bude roaming v EU bude bez poplatků do výše zbývajícího kreditu?

Modelový příklad:

Znamená to, že pokud mám kredit 1 Kč a dobiju si ho až poté, co se moje SIM přihlásí v roamingu, poplatky se mi budou počítat?
Nebo to Odorik neřeší a budu si v zahraničí případně moci dobít kredit a nic neřešit?
Tohle pravidlo je značně nešikovné, jako spousta věcí, co vymysleli v EU. Hlavně tím, že operátor, který dovoluje vracení a převádění kreditu je škodný oproti těm, co to nedovolují. Je to ale bohužel jen jeden z mála způsobů, jak se může operátor bránit, bez speciální výjimky.
Předpokládám, že že ono pravidlo si do aktualizovaných všeobecných podmínek dáme, nicméně nebudeme je vždy a striktně uplatňovat. Spíše viděl bych to tak, že ono pravidlo budeme uplatňovat jen výjimečně, kdy se zákazník bude chovat neobvykle i jiným způsobem a nebude chtít chování změnit ani po domluvě. (např. dlouhodobě každý den hodinový příchozí hovor v raomingu bez jiné útraty)
Také je možné, že ten limit prostě posuneme na rozumnou hodnotu podle historie daného zákazníka. To snad EU nezakazuje.

V každém případě i ony doplatky jsou relativně drobné a žádný nepříjemný šok v roamingové zóně 1 by se už nikdy neměl stát u žádného operátora. Tedy není se třeba čeho bát.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od popescu »

Takže se prostě můžu chovat tak jako doposud a nic neřešit a vy byste se případně ozvali? :)

(Hodinové příchozí hovory opravdu nemívám, ani v ČR, ani nikde jinde :) )
rattkin
Příspěvky: 44
Registrován: stř 29. čer 2016 10:51:49

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od rattkin »

Nechtěl by odorik nakupovat data a volání on nějakého zahraničního operátora? za třeba 4€ za gigabajt?
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Změny kvůli regulaci "roaming jako doma"

Příspěvek od alfi »

rattkin píše:Nechtěl by odorik nakupovat data a volání on nějakého zahraničního operátora? za třeba 4€ za gigabajt?
Velkoobchodní EU cena je cca 8 EUR/GB, klesat bude až časem. Ještě před pár týdny by se to i vyplatilo a taky jsem to navrhoval, ale TM mezitím ten 1GB už za 200 Kč prodává (jen koncovým zákazníkům), tj. tam není moc prostor pro přeprodej..
Odpovědět