Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od xsouku04 »

Véna Lev píše:Balíček jsem právě nedokupoval, protože to nelze, políčka jsou zašedlá. Data frčela bez balíčku do čtvrtka v pohodě, v pátek už ne. Nemůžu poslat soukromou zprávu, jsem tu moc krátce, vznesl jsem dotaz na stránkách Odoriku. Ale číslo sem můžu napsat veřejně, s tím nemám problém
Problém je v tom, že tam visí zastaralý požadavek původem z minulého pátku, a proto nemůže dojít k následnému odblokování a zakoupení balíčku, když už nyní máte dostatek kreditu. Tedy problém je v tom, že Váš požadavek u T-mobilu visí, a proto jsou možnosti zašedlé.
Véna Lev
Příspěvky: 3
Registrován: sob 09. zář 2017 10:35:43

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od Véna Lev »

xsouku04 píše:
Véna Lev píše:Balíček jsem právě nedokupoval, protože to nelze, políčka jsou zašedlá. Data frčela bez balíčku do čtvrtka v pohodě, v pátek už ne. Nemůžu poslat soukromou zprávu, jsem tu moc krátce, vznesl jsem dotaz na stránkách Odoriku. Ale číslo sem můžu napsat veřejně, s tím nemám problém
Problém je v tom, že tam visí zastaralý požadavek původem z minulého pátku a proto nemůže dojít k následnému odblokování a zakoupení balíčku, když už nyní máte dostatek kreditu. Tedy problém je v tom, že Váš požadavek u T-mobilu visí a proto jsou možnosti zašedlé.
Děkuju moc za informace, tušil jsem, že to může mít souvislost s tím mínusem.
P.S.: Nečekal jsem tak rychlé zjištění příčiny, a to ještě v sobotu, klobouk dolů a díky
Fotrik
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08. zář 2017 14:46:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od Fotrik »

Jsem rád že máme od vás informace. Člověk je hned klidnější. Teď jsem uspal 2 SIM tak jsem zvědav.. každopádně nevěřím že T-Mobile se přetrhne.. tutově neodladěný systém zkouší nejdřív na virtuálech... nevěřím že by si toto riskovali u svých..
Lom

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od Lom »

Nejake nove informace?
Od 4.9. nemohu volat, coz je naprosto tristni, chapu, ze to neni Vase vina a problem je u t-debile.
Tezko se mohu obratit na CTU, aby zacal s firmou setreni a donutil je system opravit, kdyz jsem Vas zakaznik a ne jejich.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od xsouku04 »

Lom píše:Nejake nove informace?
Od 4.9. nemohu volat, coz je naprosto tristni, chapu, ze to neni Vase vina a problem je u t-debile.
Tezko se mohu obratit na CTU, aby zacal s firmou setreni a donutil je system opravit, kdyz jsem Vas zakaznik a ne jejich.
Mám nové informace, je to špatné. Opravu lze čekat spíše v řádech dnů než hodin. Více o tom píši do nového vlákna - http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 744#p33744, aby všichni, koho se to týká, nebyli nuceni číst celé tohle dlouhé vlákno.

Věřím, že ti, co to mají v T-mobile v moci se opravdu snaží problémy co nejrychleji odstranit. Spíše to vypadá, že hlavní chyba byla v tom, spustit nedostatečně připravený přechod.
Prý na některých prodejnách T-mobile mají vyvěšenu ceduli, že není možné provádět velkou část změn v nastavení SIM. Jeden náš zákazník má též SIM rovnou u T-mobile a tam zlobí prý roaming také.
Véna Lev
Příspěvky: 3
Registrován: sob 09. zář 2017 10:35:43

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od Véna Lev »

Mám nové informace, je to špatné. Opravu lze čekat spíše v řádech dnů než hodin. Více o tom píši do nového vlákna - http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 744#p33744, aby všichni, koho se to týká, nebyli nuceni číst celé tohle dlouhé vlákno.

Věřím, že ti, co to mají v T-mobile v moci se opravdu snaží problémy co nejrychleji odstranit. Spíše to vypadá, že hlavní chyba byla v tom, spustit nedostatečně připravený přechod.
Prý na některých prodejnách T-mobile mají vyvěšenu ceduli, že není možné provádět velkou část změn v nastavení SIM. Jeden náš zákazník má též SIM rovnou u T-mobile a tam zlobí prý roaming také.[/quote]

To nejsou potěšující zprávy... Nezbývá než čekat
Fotrik
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08. zář 2017 14:46:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od Fotrik »

Zajímalo by mě jestli se to týká všech virtuálů v sítí T-mobile.. počítám že Ano..
jinak jsem aktivoval jednu kartu v době odstávky tj. o pár dní dříve než mi píše systém (Od 08.09.2017 09:39 probíhá její obnovení) a pořád visí.
Ještě pro info: suspendoval jsem předevčírem 2 sim a vše je OK, takže kdo potřebuje vypnout sim, neměl by mít problém.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od xsouku04 »

Fotrik píše:Zajímalo by mě jestli se to týká všech virtuálů v sítí T-mobile.. počítám že Ano..
jinak jsem aktivoval jednu kartu v době odstávky tj. o pár dní dříve než mi píše systém (Od 08.09.2017 09:39 probíhá její obnovení) a pořád visí.
Ještě pro info: suspendoval jsem předevčírem 2 sim a vše je OK, takže kdo potřebuje vypnout sim, neměl by mít problém.
Určitě se to týká virtuálů stejného typu. Tedy těch skutečných virutálů. Největší virutál našeho typu je např. gomobil.cz, i když na jejich facebooku je stále klid. To je ale nejspíš normální, protože jejich zákazníci jsou hodně pasivní. Netýká se to "opravdových" předplacenek. Tedy např. Kaktus.cz a mobil.cz se to netýká.
Prý se to týká i samotné sítě T-mobile (postpaid), ale je to spíše taková informace jedna paní povídala. Tarifní zákazníci jednou podepíší smlouvu a pak třeba rok nic nemění, tedy pravděpodobnost, že potřebovali provést nějaké změny během výpadku, je podstatně nižší.
Fotrik
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08. zář 2017 14:46:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od Fotrik »

Samozřejmě že t-mobile nejdříve vyřeší problém u sebe .. ale třeba svoje ještě nepřevedli.. myslím si že nejdříve na neodladěný systém převedou konkurenci a pak až to poběží tak pak svoje..

Jinak před cca 15min jsem aktivoval kartu synovi a nic.. ..to chce do médii pak by se to třeba rozjelo.. :-)
nijel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 05. kvě 2015 15:42:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstávka manipulace se SIM 1.9. - 4.9.

Příspěvek od nijel »

xsouku04 píše:
nijel píše:Takže když jsem dneska něco měnil (datový balíček na příští měsíc), tak můžu čekat problémy s roamingem? Super, zítra vyrážíme... Tak doufám, že víkend nebude zase trvat do čtvrtka jako tahle odstávka :-)
Ne když měníte něco na příští měsíc, zůstává to uloženo jen u nás a do T-mobile se to pošle až prvního v noci. Tedy jako kdybyste žádné změny nedělal.
Potvrzuji že data jedou bez problémů :-).
Odpovědět