Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvekod Fotrik » čtv 14. zář 2017 14:45:21

Nemám kredit v mínusu a zatím jsem nedobíjel. Nechci to ani zkoušet dokud to nedaj dokupy.
A abych neplatil zbytečně poplatek za dobíjení u 7mi karet tj 70kč, tak dobijím jedno číslo a kredit rozešlu v administraci přes účet na netu a zbytek mám pod svým účtem. Tak jestli nebude zlobit i ten převod.
Zatím pořád mám 2 sim které nejdou aktivovat...
Naposledy upravil Fotrik dne čtv 14. zář 2017 15:10:14, celkově upraveno 2
Fotrik

Příspěvekod Fotrik » čtv 14. zář 2017 15:06:11

Jestli chcete tak se připojte, média jsou silný lék na lenost a podobně. Pokud nás bude víc tak se třeba něco pohne, jinak budeme mít problémy až do vánoc.. vlastně do nového roku, protože IT v T-mobilu si vezmou na vánoce dovolenou..
tmobile.jpg
tmobile.jpg (291.03 KiB) Zobrazeno 249 krát
Fotrik

Příspěvekod xsouku04 » pát 15. zář 2017 13:46:39

Fotrik píše:Nemám kredit v mínusu a zatím jsem nedobíjel. Nechci to ani zkoušet dokud to nedaj dokupy.
A abych neplatil zbytečně poplatek za dobíjení u 7mi karet tj 70kč, tak dobijím jedno číslo a kredit rozešlu v administraci přes účet na netu a zbytek mám pod svým účtem. Tak jestli nebude zlobit i ten převod.

Převod kreditu rozhodně nezlobí. To je totiž operace u nás a my žádné potíže nemáme.
xsouku04
Administrátor

Příspěvekod megacruiser » pát 15. zář 2017 19:39:46

Aktuální informace od T-Mobilu:

Změnové objednávky (change_services, change tariff plan – aktivace LTE) – oprava byla nasazena, objednávky prochází bez problémů. U objednávek change tariff plan – aktivace LTE, zatím stále evidujeme chybovost, některé požadavky se zpracují korektně, některé se zaseknou a nezpracují. Problém je dále v řešení.

Při odblokování/blokování hovorů a SMS u některých objednávek nedocházelo k reálnému povolení/zakázání služby na SIM – oprava byla nasazena, znamená to, že nově zadané změnové objednávky budou zpracovány korektně i s propsáním změny chování na SIM. Toto bylo otestováno a blokace a odblokace hovorů a SMS prochází v pořádku a chování na SIM je korektní.

Problém s registrací některých SIM v roamingu - u zákazníků s plným roamingem do všech zón oprava zafungovala, avšak je potřeba následný restart telefonu nebo volba roamingového operátora. U zákazníků s povoleným roamingem v rámci EU stále evidujeme problém s přihlášením do sítě. Problém je dále v řešení.
megacruiser
Administrátor

Příspěvekod megacruiser » pát 15. zář 2017 19:42:39

Jen pro zajímavost - problémy po plánované odstávce nepostihly jen virtuální operátory pod T-Mobilem, ale i kmenové zákazníky. Níže screenshoty z facebooku T-Mobile CZ:

Obrázek

Obrázek

V T-mobile ještě neopravili co pokazili při minulé odstávce, ale už plánují odstávku novou na 6.10. - https://www.t-mobile.cz/odstavka
megacruiser
Administrátor

Příspěvekod Fotrik » pát 15. zář 2017 23:49:39

LOL.. to totiž je maskovaný přechod zpět na starý systém pokud se ukáže, že v t-mobilu IT si nevědí rady s novým systémem.. jestli to nebude tím že ho maj v anglickým jazyce.. :-)
Fotrik

Příspěvekod Fotrik » pát 15. zář 2017 23:52:49

xsouku04 píše:
Fotrik píše:Nemám kredit v mínusu a zatím jsem nedobíjel. Nechci to ani zkoušet dokud to nedaj dokupy.

Převod kreditu rozhodně nezlobí. To je totiž operace u nás a my žádné potíže nemáme.

Děkuji, zítra ho dobiju.. jako kredit... a pak převedu. Horší je, že vlastně dokud nemohu aktivovat simky tak je to k ničemu..
Fotrik

Příspěvekod martv » sob 16. zář 2017 1:14:46

megacruiser píše:Aktuální informace od T-Mobilu:

Problém s registrací některých SIM v roamingu - u zákazníků s plným roamingem do všech zón oprava zafungovala, avšak je potřeba následný restart telefonu nebo volba roamingového operátora. U zákazníků s povoleným roamingem v rámci EU stále evidujeme problém s přihlášením do sítě. Problém je dále v řešení.

Roaming svět mám aktivní, ale pořád se nepřihlásím. Pomůže třeba vypnutí a zapnutí roamingu na webu odorik? Abych to nějak nerozbil ještě více...
martv

Příspěvekod xsouku04 » sob 16. zář 2017 7:52:21

martv píše:
megacruiser píše:Aktuální informace od T-Mobilu:

Roaming svět mám aktivní, ale pořád se nepřihlásím. Pomůže třeba vypnutí a zapnutí roamingu na webu odorik? Abych to nějak nerozbil ještě více...

Co může pomoci nevíme, T-mobile na podobné dotazy neodpovídá. Vidím, že jste nám poslal i email z číslem, Váš případ jsem jim popsal. Co doporučují je občas restartovat telefon nebo zkusit vybrat operátora ručně. Telefon si prý pamatuje, že byl odmítnut a moc to znovu nezkouší.
xsouku04
Administrátor

Příspěvekod Dehumanizer » pon 18. zář 2017 10:05:21

Ako to teda aktualne vyzera? V sobotu idem na Slovensko, bude mi roaming fungovat? Resp. ked si ho zapnem tak sa mi to nepokazi cele? Zmluvu podpisanu nemam takze musim zapnut blokovanie hovorov.
Dehumanizer

PředchozíDalší

Zpět na Novinky