Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Fotrik
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08. zář 2017 14:46:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od Fotrik »

Nemám kredit v mínusu a zatím jsem nedobíjel. Nechci to ani zkoušet dokud to nedaj dokupy.
A abych neplatil zbytečně poplatek za dobíjení u 7mi karet tj 70kč, tak dobijím jedno číslo a kredit rozešlu v administraci přes účet na netu a zbytek mám pod svým účtem. Tak jestli nebude zlobit i ten převod.
Zatím pořád mám 2 sim které nejdou aktivovat...
Naposledy upravil(a) Fotrik dne čtv 14. zář 2017 15:10:14, celkem upraveno 2 x.
Fotrik
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08. zář 2017 14:46:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od Fotrik »

Jestli chcete tak se připojte, média jsou silný lék na lenost a podobně. Pokud nás bude víc tak se třeba něco pohne, jinak budeme mít problémy až do vánoc.. vlastně do nového roku, protože IT v T-mobilu si vezmou na vánoce dovolenou..
tmobile.jpg
tmobile.jpg (291.03 KiB) Zobrazeno 5803 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od xsouku04 »

Fotrik píše:Nemám kredit v mínusu a zatím jsem nedobíjel. Nechci to ani zkoušet dokud to nedaj dokupy.
A abych neplatil zbytečně poplatek za dobíjení u 7mi karet tj 70kč, tak dobijím jedno číslo a kredit rozešlu v administraci přes účet na netu a zbytek mám pod svým účtem. Tak jestli nebude zlobit i ten převod.
Zatím pořád mám 2 sim které nejdou aktivovat...
Převod kreditu rozhodně nezlobí. To je totiž operace u nás a my žádné potíže nemáme.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od megacruiser »

Aktuální informace od T-Mobilu:

Změnové objednávky (change_services, change tariff plan – aktivace LTE) – oprava byla nasazena, objednávky prochází bez problémů. U objednávek change tariff plan – aktivace LTE, zatím stále evidujeme chybovost, některé požadavky se zpracují korektně, některé se zaseknou a nezpracují. Problém je dále v řešení.

Při odblokování/blokování hovorů a SMS u některých objednávek nedocházelo k reálnému povolení/zakázání služby na SIM – oprava byla nasazena, znamená to, že nově zadané změnové objednávky budou zpracovány korektně i s propsáním změny chování na SIM. Toto bylo otestováno a blokace a odblokace hovorů a SMS prochází v pořádku a chování na SIM je korektní.

Problém s registrací některých SIM v roamingu - u zákazníků s plným roamingem do všech zón oprava zafungovala, avšak je potřeba následný restart telefonu nebo volba roamingového operátora. U zákazníků s povoleným roamingem v rámci EU stále evidujeme problém s přihlášením do sítě. Problém je dále v řešení.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od megacruiser »

Jen pro zajímavost - problémy po plánované odstávce nepostihly jen virtuální operátory pod T-Mobilem, ale i kmenové zákazníky. Níže screenshoty z facebooku T-Mobile CZ:

Obrázek

Obrázek

V T-mobile ještě neopravili co pokazili při minulé odstávce, ale už plánují odstávku novou na 6.10. - https://www.t-mobile.cz/odstavka
Fotrik
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08. zář 2017 14:46:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od Fotrik »

LOL.. to totiž je maskovaný přechod zpět na starý systém pokud se ukáže, že v t-mobilu IT si nevědí rady s novým systémem.. jestli to nebude tím že ho maj v anglickým jazyce.. :-)
Fotrik
Příspěvky: 26
Registrován: pát 08. zář 2017 14:46:59
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od Fotrik »

xsouku04 píše:
Fotrik píše:Nemám kredit v mínusu a zatím jsem nedobíjel. Nechci to ani zkoušet dokud to nedaj dokupy.
A abych neplatil zbytečně poplatek za dobíjení u 7mi karet tj 70kč, tak dobijím jedno číslo a kredit rozešlu v administraci přes účet na netu a zbytek mám pod svým účtem. Tak jestli nebude zlobit i ten převod.
Zatím pořád mám 2 sim které nejdou aktivovat...
Převod kreditu rozhodně nezlobí. To je totiž operace u nás a my žádné potíže nemáme.
Děkuji, zítra ho dobiju.. jako kredit... a pak převedu. Horší je, že vlastně dokud nemohu aktivovat simky tak je to k ničemu..
martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od martv »

megacruiser píše:Aktuální informace od T-Mobilu:


Problém s registrací některých SIM v roamingu - u zákazníků s plným roamingem do všech zón oprava zafungovala, avšak je potřeba následný restart telefonu nebo volba roamingového operátora. U zákazníků s povoleným roamingem v rámci EU stále evidujeme problém s přihlášením do sítě. Problém je dále v řešení.
Roaming svět mám aktivní, ale pořád se nepřihlásím. Pomůže třeba vypnutí a zapnutí roamingu na webu odorik? Abych to nějak nerozbil ještě více...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od xsouku04 »

martv píše:
megacruiser píše:Aktuální informace od T-Mobilu:


Problém s registrací některých SIM v roamingu - u zákazníků s plným roamingem do všech zón oprava zafungovala, avšak je potřeba následný restart telefonu nebo volba roamingového operátora. U zákazníků s povoleným roamingem v rámci EU stále evidujeme problém s přihlášením do sítě. Problém je dále v řešení.
Roaming svět mám aktivní, ale pořád se nepřihlásím. Pomůže třeba vypnutí a zapnutí roamingu na webu odorik? Abych to nějak nerozbil ještě více...
Co může pomoci nevíme, T-mobile na podobné dotazy neodpovídá. Vidím, že jste nám poslal i email z číslem, Váš případ jsem jim popsal. Co doporučují je občas restartovat telefon nebo zkusit vybrat operátora ručně. Telefon si prý pamatuje, že byl odmítnut a moc to znovu nezkouší.
Uživatelský avatar
Dehumanizer
Příspěvky: 23
Registrován: sob 10. pro 2016 17:38:48

Re: Možné problémy (roaming) po plánované odstávce

Příspěvek od Dehumanizer »

Ako to teda aktualne vyzera? V sobotu idem na Slovensko, bude mi roaming fungovat? Resp. ked si ho zapnem tak sa mi to nepokazi cele? Zmluvu podpisanu nemam takze musim zapnut blokovanie hovorov.
Odpovědět