Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od megacruiser »

T-Mobile má poruchu na páteřní síti svých pevných linek, pravděpodobně jen v jeho ex GTS části v důsledku čehož nám nyní nefungují příchozí hovory na pevné linky a odchozí hovory z mobilu v ČR. Lze použít pouze aplikaci na zpětné volání, VoIP hovor nebo SMS callback. Odstranění problému T-Mobile odhaduje v řádu hodin. Omlouváme se za námi nezpůsobenou poruchu.

Příchozích hovorů na mobil, všech SMS a odchozích hovorů z VoIP se problém netýká.

Update: Výpadek trval cca 2 hodiny od 14 - 16 hodin. Nyní je opět vše v pořádku.
Xerly

Re: Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od Xerly »

Opravdu se nemůžu z žádného z našich čísel nikam dovolat. Byl tu ovšem známý s T-mobilem a ten se dovolá všude normálně. Takže to bude nejspíš pouze páteř k Odorikovi.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od Hafi »

btw, kolik by stálo (a mohl by to zaplatit T-mobile?) poslat postiženým SMS? Nebo asi klidně email, nevím jestli je někdo na koho nemáte e-kontakt, ale i kdyby, tak jich bude menšina. Ať tím člověk zbytečně netráví čas hledáním chyby...
jbhw
Příspěvky: 7
Registrován: pon 21. zář 2015 16:23:20

Re: Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od jbhw »

Hmm, super, tak mi prave kvuli tomu nedorucil kuryr z Damejidlo objednavku a dve stovky, co jsem jim zaplatil kartou jsou v kanalu. Nemohli byste priste v pripade takhle zavazneho problemu tykajiciho se zakladni funkcionality - nemoznost zavolat nebo dovolat se - alespon poslat SMSku nebo e-mail, jak navrhuje kolega vyse? :shock:
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od misa »

Pokud potřebujete rychle volat z mobilu, tak prosím použijte zpětné volání buď pomocí callback aplikace http://www.odorik.cz/w/odorik_callback2_pro_android
nebo SMS callback: pošlete SMS ve tvaru [PIN]#[ODKUD]#[KAM] na číslo 773 08 08 30 → ODKUD uvedete číslo, ze kterého chcete volat, KAM je číslo, se kterým chcete spojit. Čísla je nutno zadávat v mezinárodním formátu s nulami na začátku (ne s plus). Pokud posíláte sms ze stejného čísla, ze kterého chcete volat, tak můžete použít tvar sms: [PIN]#[KAM], u této volby lze zadat číslo v národním formátu.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od Hafi »

Heh, to je dobrej fór. Taky jsem na to přišel v rámci objevnávky oběda (byť jsem v rámci vynechání prostředníka po výběru na dáme jídlo nakonec objednával přímo do restaurace. Objednávka OK a když to měli doručit a nikdo nevolal, tak jsem zkusil zavolat, jak to vypadá a nedovolal se. Chvíli jsem nadával na ně, pak jsem zjistil, že se nedovolám ani na pevnou linku hned vedle mě. Z pevné linky mi to šlo a ukázalo se, že jsou akorát extrémně pomalí. Ale než jsem zjistil, že dovolat se mi jde, tak jsem si myslel, že jsem taky bez oběda (naštěstí neplaceného předem).

@misa: to je super rada, ale raději bych ji měl před cca hodinou a půl v mailu nebo SMS a ne teď na fóru.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

Tak už to asi 10 minut opět jde. Rozeslat hromadné SMS jsme nestihli.
SMS jsme připravili v následujícím znění, nicméně ještě před hromadným odesláním to začalo fungovat.
Odorik:Omlouvame se,mame vypadek odch.hovoru.Volat lze pres VoIP,callback aplikaci nebo SMS callback-odeslete SMS na cislo 773080830 ve tvaru PIN#CISLOVOLANEHO
Naposledy jsme byli nuceni rozesílat hromadné SMS, když krachovala SAZKA a zadržovala naše peníze.
Zdenek Henek

Re: Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od Zdenek Henek »

Ahoj,

taky bych se primlouval za email kdyz to takto padne. Resil jsem docela dlouho proc manzelka nemuze telefonovat a malem jsem ji objednal novej telefon :).
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:Tak už to asi 10 minut opět jde. Rozeslat hromadné SMS jsme nestihli.
SMS jsme připravili v následujícím znění, nicméně ještě před hromadným odesláním to začalo fungovat.
Odorik:Omlouvame se,mame vypadek odch.hovoru.Volat lze pres VoIP,callback aplikaci nebo SMS callback-odeslete SMS na cislo 773080830 ve tvaru PIN#CISLOVOLANEHO
Naposledy jsme byli nuceni rozesílat hromadné SMS když krachovala SAZKA a zadržovala naše peníze.
Cože, to už přes Sazku nejde dobít kredit v rámci SuperCash ? :shock:
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek přích. hovorů na pevné a odch. z mobilu

Příspěvek od misa »

helmut.niederman píše:
xsouku04 píše:Tak už to asi 10 minut opět jde. Rozeslat hromadné SMS jsme nestihli.
SMS jsme připravili v následujícím znění, nicméně ještě před hromadným odesláním to začalo fungovat.
Odorik:Omlouvame se,mame vypadek odch.hovoru.Volat lze pres VoIP,callback aplikaci nebo SMS callback-odeslete SMS na cislo 773080830 ve tvaru PIN#CISLOVOLANEHO
Naposledy jsme byli nuceni rozesílat hromadné SMS když krachovala SAZKA a zadržovala naše peníze.
Cože, to už přes Sazku nejde dobít kredit v rámci SuperCash ? :shock:
Ale jde. Ta situace, o které xsouku psal, byla cca před pěti lety a pak se to vyřešilo.
Odpovědět