Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od xsouku04 »

utx píše:
xsouku04 píše:a to hlavní, data budou úplně zastavena po vyčerpání FUP.
Pokud nelze zařídit z tohoto pravidla výjimku pro doménu odorik.cz, bylo by možné rozchodit dokoupení balíčku, anebo alespoň přechod zpět na počítaná data pomocí SMS?
Ano to by bylo. I např. přes hlasové IVR.
nijel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 05. kvě 2015 15:42:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od nijel »

Já bych určitě ocenil možnost automatického přechodu na počítaná data po vyčerpání balíčku. Kdyby to šlo, už bych to tak měl nastavené teď :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od xsouku04 »

nijel píše:Já bych určitě ocenil možnost automatického přechodu na počítaná data po vyčerpání balíčku. Kdyby to šlo, už bych to tak měl nastavené teď :-)
To by asi šlo, ale naráží to na to, jak spolehlivě se dozvíme, že data už došla, jaké na to bude spolehnutí, abychom náhodou data nevypnuli předčasně. Větší část lidí to nebude chtít z toho důvodu, že pro ně balíček slouží jako ochrana před velkým účtem - o což by přišli. Tedy věřím, že zavolání na nějaké číslo a potvrzení přepnutí bude možná jistější. Stejně pak může být nutný restart telefonu.


Problém trochu také je, jak spolehlivě bude fungovat ono přepnutí. Což je problém i nyní.
Bohužel různé výpadky jsou dost běžné, v podstatě se dá říci, že každý týden se jim tam něco sekne. A víkendové odstávky bývají také poměrně časté. Ale to máme už nyní a myslím, že horší to být už nemůže. To nemyslím ironicky, spíše čekám zlepšení než další zhoršení...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od Pitomec »

alsl píše:nic proti ale když mám na předpacene kartě tmobilu za 199 kč 1000 MB proč platit tady za to samé draž o 21 kč ?
Nic moc, u Kaktusu je teď v prosinci 1000MB za 100Kč :D
Obrázek
nijel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 05. kvě 2015 15:42:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od nijel »

xsouku04 píše:
nijel píše:Já bych určitě ocenil možnost automatického přechodu na počítaná data po vyčerpání balíčku. Kdyby to šlo, už bych to tak měl nastavené teď :-)
To by asi šlo, ale naráží to na to jak spolehlivě se dozvíme, že data už došla jaké na to bude spolehnutí, abychom náhodou data nevypnuli předčasně. Větší část lidí to nebude chtít z toho důvodu, že pro ně balíček slouží jako ochrana před velkým účtem - o což by přišli. Tedy věřím, že zavolání na nějaké číslo a potvrzení přepnutí bude možná jistější. Stejně pak může být nutný restart telefonu.
Restart telefonu jsem zatím nikdy nepotřeboval (ale možná mám jenom štěstí).

Pro mě balíček je cca množství dat, které obvykle spotřebuji, ale (rychlá) data chci mít k dispozici pořád, takže občas pár dní před koncem měsíce přepínám na počítaná data. Ale s řešením přes sms nebo IVR se spokojím taky, zas tak často to neřeším :-). Akorát by bylo dobré ten způsob popsat v sms o vyčerpání dat.
radim
Příspěvky: 8
Registrován: sob 28. pro 2013 2:07:18

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od radim »

Vypnuti datovych sluzeb po vycerpani FUP bylo duvodem, proc jsme prechazeli od Mobil.cz k Odorikovi. Cely prevod nas prisel na docela dost penez a najednou je to tu zase? Nedela mi problem zaplatit si nejaky nizsi balicek dat a klidne i neco za data navic, ktere vycerpam po FUP. Co ale nechci resit je zjistovani, kolik dat mi jeste zbyva a jestli zpravy ktere pres IM posilam byly doruceny nebo ne. Napriklad v iOS, kde se zpravy posilaji pomoci iMessage se sice zobrazi informace, kdy bylo vse doruceno, jenze je to porad o hlidani a to nechci. Clovek uz to bere tak nejak samozrejme, ze je vse doruceno ve chvili, kdy zpravu odesle. Kdyz ma ale protistrana data zablokovana, zprava zustane na pul cesty a ja se to dozvim jen tim, ze budu striktne kontrolovat, co kdy bylo doruceno. Zacina me tahle ceska vycuranost v podobe mobilni trojky docela stvat. At si ale jen nestezuju, tady je jeden navrh jak to resit.

Pokud si koupim balicek dat 300 MB, po vycerpani bych mohl byt upozornen SMS zpravou, ze byla data vycerpana a automaticky mi byla spustena sluzba "uctovani po kB", ale rychlost linky by byla snizena na uroven, co je ted po vycerpani balicku (16 - 20 kbit). Rozdil by teda nakonec byl jen v tom, ze bych si zaplatil data co vycerpam po FUP a nemusel bych se starat a nekam volat nebo psat a neco nastavovat.

Od Odorika bych nerad odchazel, protoze vim, ze tohle nepada na jejich hlavu a ze pokud to jeste nekde funguje jako napr. u Kaktusu, je to jen otazka casu, kdy to zmeni.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od Pitomec »

Řekl bych, že problém je ne to vypnutí po spotřebování dat, ale nemožnost data převádět dále. Protože pokud se data převádí, tak si tam prostě "naláduju" tolik, že s tím vystačím klidně několik měsíců a nemusím nějakou spotřebu taky řešit. To byl u mě jeden z důvodů, proč jsem datově prchnul ke Kaktusu, byť jsem z toho - už kvůli Odoriku - radost moc neměl.
Obrázek
ventlas
Příspěvky: 45
Registrován: pon 10. zář 2012 15:29:14

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od ventlas »

b
Naposledy upravil(a) ventlas dne ned 03. pro 2017 17:52:23, celkem upraveno 1 x.
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od alfi »

Dneska druhá půlka Otázek Václava Moravce - debata s ČTÚ a APMS o cenách, virtuálech apod.,viz ivysilani.cz :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8138
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nižší ceny za datové balíčky od 1.12.2017

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:Dneska druhá půlka Otázek Václava Moravce - debata s ČTÚ a APMS o cenách, virtuálech apod.,viz ivysilani.cz :)
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126 ... ce-2-cast/ od cca 23. minuty

Vypadá to, že by EU chtěla regulovat i hovory v rámci EU i bez roamingu.

Člověk z APMS tvrdí, že s voláním do zahraničí jsou přece vyšší náklady, proto neregulovat. Člověk z ČTÚ tvrdí, že do zahraničí mohu použít např. Skype proto možná neregulovat.

Oba dva jsou úplně mimo. Přeci pokud je zde nějaký důvod to neregulovat, tak proto, že je zde dostatek nabídek s nižší cenou a je jen na lidech jestli chtějí za hovor na Slovensko platit 10 Kč nebo 2 Kč či méně, podle toho si vyberou tarif a např. virtuála.
A pokud by byl trh zdravě konkurenční, není přece třeba nic regulovat. Do té regulace bychom se totiž mohli časem zamotat a být zde jako za komunistů, kdy se reguluje skoro vše a přitom je všechno mizérie. Když už tak bych stanovil nějaké stropy na ceny.

Dále tam zaznělo, že 70 procent zákazníků má neveřejné nabídky.

Ten člověk z APMS se snaží podsouvat úplné nesmysly, jako že za to, že domácnosti volají dráž, můžou šedí operátoři. A že právě ČTÚ by měl proti šedivkám zasáhnout. ČTÚ prý vyžaduje od každého, kdo se nahlásí jako přeprodejce mobilních služeb smlouvu, na základě které tak činní. Pokud zjistí, že je to šedivka, nabonzuje to mobilnímu operátorovi. Tím tomu opravdu pomohou.
Podle operátorů jsou šedivkami všichni, co poskytují zaměstnanecké tarify, tedy i samotný ČTÚ :)
Ve skutečnosti šedivky mobilním operátorům vadí proto, že umožňují jednotlivcům volat za nižší ceny obvyklé pro větší firemní zákazníky, na které by jinak nedosáhli. Proč mohou šedivky nakoupit až několikanásobně levněji než virtuálové s podobnými počty SIM to nevysvětluje.

Mluvili tam o rozdílech jako 30%, ve skutečnosti jsou rozdíly až desetinásobné. Pan Moravec jim skočil na lep.

Pán z APMS neskutečně mlží. ČTÚ se chystá na regulaci, co by umožnila virtuálům opravdu konkurovat. Jestli jsem to dobře pochopil, tak čekají na vyjádření EU, protože je to neobvyklé a jinde se reguluje zatím jen na Kypru. Mobilní operátoři jsou neskutečně klidní, jako by měli nějaké informace o tom, že tu regulaci v EU nějak zatrhnou? Doufejme nikoli.

Uvědomil jsem si že diskuze s panem Moravcem nemá úroveň, protože ani zjevné nesmysly a lži nejsou vyvráceny. Rozhovor tak nemá větší úroveň než v nějaké vesnické hospodě, kde si také každý může říkat co chce.

Možná bych mohl zkusit pana Moravce kontaktovat a vypsat mu nepřesnosti kterých se jeho řečníci dopustili a že by příště měl pozvat i nějakého zástupce těch menších virtuálů. Ideálně ze sdružení AODT.

Update: Dnes v noci se mi zdálo, že by v EU chtělo nově regulovat i loutková divadla a to takovým způsobem, že jim hrozí zavření.
Odpovědět