Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04: Dodatek nemám a ani nemám v úmyslu ho podepsat. Mimo jiné proto, aby v případě ztráty, resp. odcizení telefonu nemohlo do doby zablokování SIM karty dojít k neoprávněnému používání služeb a z něj vyplývajícím nadměrným nákladům, jejichž výši bych nemohl ovlivnit.

V čem je problém nastavit variantu, o které jsem psal (tzn. účtování dat po kB – bez omezení)? Máte dojem, že zákazníci Odoriku jsou nesvéprávní?
Vzhledem k tomu, že účtování dat by probíhalo po kB, bylo by možno data používat jen do výše kreditu na účtu/čísle. Odoriku by tak nemohla vznikout žádná škoda.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od xsouku04 »

jiri.filip píše: V čem je problém nastavit variantu, o které jsem psal (tzn. účtování dat po kB – bez omezení)? Máte dojem, že zákazníci Odoriku jsou nesvéprávní?
Vzhledem k tomu, že účtování dat by probíhalo po kB, bylo by možno data používat jen do výše kreditu na účtu/čísle. Odoriku by tak nemohla vznikout žádná škoda.
Problém je v tom, že nejsme schopni zastavit internet ihned, jak dojde kredit, protože řízení a omezování balíčků neběží u nás, ale přímo v T-mobile. Ale jen s cca 40 minutovým zpožděním, pokud vše funguje, jak má. Při dnešních rychlostech internetu přes LTE teoreticky blížící se 100 Mbit by za 40 minut bylo možné za data utratit nebezpečně vysoké částky a kredit by se tak mohl dostat výrazně do mínusu.

Dříve tam byl limit v podobě omezené rychlosti, nyní omezení rychlosti není již možné, ale nebylo to ani moc dobré protože snížená rychlost byla pro některé účely zbytečně omezující. Nyní tak omezujeme maximální množství dat, které lze stáhnout za měsíc.

Nějaký strop tam opravdu být musí. Když nic jiného, tak android nebo nějaká aplikace se může zbláznit a nadělat nečekaně velké množství dat.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od jiri.filip »

Pane Soukupe, každý zákazník Odoriku není buď perfektním marketingem Apple zmasírovaná iOvce, nebo závislák na mobilních aplikacích, který si kvůli bambilionu mobilních aplikací, ze kterých je podle upřímných uživatelů telefonů s Androidem kvalitních kolem 10%, vybral jakýkoliv telefon se špionážním reklamosystémem od Google.

Používám Microsoft Lumia 950 XL Dual SIM a BlackBerry Passport. Nekontrolovatelné stahování dat tedy ani u jednoho z nich nepřichází v úvahu. Jakou další výmluvu tam máte?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od Pitomec »

Kolik lidí používá telefon s W? Podle statistik asi 1% (taky jeden vlastním). Jinak můžu potvrdit, že není problém vyjet 500MB během okamžiku, už jsem zažil případ, kdy někdo udělal hotspot pro NB a ten NB netuše, že je ve skutečnosti na datech a ne WiFi, automaticky stáhnul pár aktualizací a SIM byla prázdná.
Obrázek
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od jiri.filip »

Pitomec: Když jdeš v Internetu na nějakou stránku, její provozovatel má k dispozici nejen Tvou IP adresu, ale i operační systém, na kterém běží Tvé zařízení. Minimálně u mobilních telefonů navíc i základní informace o HW.
Takže v tomhle okamžiku by mělo být naprosto irelevantní, jaký OS kdo používá.

Používáš Android a nechceš podepsat dodatek? Pak máš maximální limit na vyčerpání 150 MB dat, pokud si nechceš zaplatit datový balíček.

U ostatních OS ale nevím, proč by jejich svéprávní uživatelé měli být znevýhodňování kvůli tomu, že většina uživatelů mobilů používá Android, který je blbě naprogramovaný.

Kdyby nevyčerpaná data nakoupená v balíčku byla alespoň převoditelná do dalších měsíců, bylo by to řešení.
Nehodlám ale dotovat nikoho tím, že si předplatím určitý objem služeb, jehož v období nevyčerpaná část mi následně propadne. Nemluvě o tom, že to je neoprávněný majetkový prospěch.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od xsouku04 »

Kdybychom přidali i možnost nastavit si limit 200 MB i pro uživatele bez dodatku, stačilo by to?
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od jadu »

Já to chápu tak, že Odorik nemá možnost bloknout data při vyčerpání kreditu a proto se logicky kryje smlouvou. Pokud někomu ukradnou mobil a začnou čerpat data, je to na zodpovědnost svéprávného majitele a měl by je zaplatit; proč by měl v takovém případě platit data Odorik? Takže jsou dvě možnosti - smlouva a zodpovídat, nebo bez smlouvy a pak souhlasit s tím, že jde Odorik jen do rizika určitého počtu MB.

Na druhou stranu bych ale také preferoval možnost nastavit si vyšší limit při podepsání smlouvy než je 500MB. Chápu argumenty proti, ale pokud mám smlouvu tak je na mém rozhodnutí, kolik jsem ochoten případně zaplatit; bezpečnostní limity by měly být, ale až po možnost v řádech GB, i když si to třeba nikdo nenastaví.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od Pitomec »

jiri.filip píše:Pitomec: Když jdeš v Internetu na nějakou stránku, její provozovatel má k dispozici nejen Tvou IP adresu, ale i operační systém, na kterém běží Tvé zařízení. Minimálně u mobilních telefonů navíc i základní informace o HW.
Takže v tomhle okamžiku by mělo být naprosto irelevantní, jaký OS kdo používá.

Používáš Android a nechceš podepsat dodatek? Pak máš maximální limit na vyčerpání 150 MB dat, pokud si nechceš zaplatit datový balíček.

U ostatních OS ale nevím, proč by jejich svéprávní uživatelé měli být znevýhodňování kvůli tomu, že většina uživatelů mobilů používá Android, který je blbě naprogramovaný.

Kdyby nevyčerpaná data nakoupená v balíčku byla alespoň převoditelná do dalších měsíců, bylo by to řešení.
Nehodlám ale dotovat nikoho tím, že si předplatím určitý objem služeb, jehož v období nevyčerpaná část mi následně propadne. Nemluvě o tom, že to je neoprávněný majetkový prospěch.
Souhlas, to je jeden z důvodů, proč mám data od Kaktusu (byť vím, že za to Odorik nemůže a chyba je ve velkoobchodní nabídce TM).
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od xsouku04 »

jadu píše: Na druhou stranu bych ale také preferoval možnost nastavit si vyšší limit při podepsání smlouvy než je 500MB. Chápu argumenty proti, ale pokud mám smlouvu tak je na mém rozhodnutí, kolik jsem ochoten případně zaplatit; bezpečnostní limity by měly být, ale až po možnost v řádech GB, i když si to třeba nikdo nenastaví.
Limit můžeme navýšit, dovolit i větší hodnotu, kdyby to někdo opravdu potřeboval. Co ale nemůžeme, nechat to úplně bez limitu.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od jiri.filip »

Xsouku04: 200 MB je o 50 MB více než stávající maximální limit, což by bylo příjemné. Ale žádná hitparáda to není, to si nebudeme nalhávat.
Nereagoval jste ale na otázku převoditelnosti nevyčerpaného množství dat do dalšího období. Pokud to stávající velkoobchodní nabídka T-Mobile virtuálním operátorům neumožňuje, děláte v tom něco na úrovni MVNO? Jestli se nemýlím, máte nějakou asociaci.
Odpovědět