Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
VincentT
Příspěvky: 5
Registrován: sob 01. říj 2016 10:40:31

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od VincentT »

je to strasne zamotany... kde si zvolim ten balicek? Kdyz uz jsem prevedl mobilni cislo k odoriku. Je tam spousty nepotrebnych ted pro me VOIP , volani z internetu kalbaki....
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od mobilemanic »

Nabídka "Linky" a tam kliknout na mobilní číslo, je to x-tý sloupec... Neklikat na linku např. *123456, tam je nastavení VoIPu a nikoliv mobilního čísla...

Jojo, web rozhraní je pro programátory, pro normální lidi ne :-D
hrabos
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15. dub 2016 9:42:00

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od hrabos »

xsouku04 píše:Na co vlastně spotřebujete nejvíce dat?
Waze dokáže denně udělat 5-20 MB.
5-20 MBpd × 20-28 d = 100-560 MBpmo (d == day; pd == per day; pmo == per month)

Obvykle mám spotřebu celkem 300-400 MBpmo včetně gmailů, gkeep, messanger, xabber, počasí a trochu toho brouzdání.

Mám s tím takovou zvláštní zkušenost. Když jsem měl zapnuté LTE, tak Waze fungoval i po vyčerpání dat a zpomalení rychlosti. Bez LTE ne. Doteď jsem to řešil balíčkem 150 nebo 300 MB + LTE a zbytek dojel na low speed.

Takže monopolní operátoři mě dotlačili, kam potřebovali, protože raději zaplatím 600 MB a nechám si půlku dat propadnout, než trčet půl hodiny na dálnici.
rattkin
Příspěvky: 44
Registrován: stř 29. čer 2016 10:51:49

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od rattkin »

já jsem měl s waze po vypršení dat plno problémů i s LTE. trasa se ztratila, třeba při špatném odbočení, nebo i jen tak a nedokázala se několik minut načíst
Illsteward
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. bře 2016 6:37:54

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od Illsteward »

Na rovinu a bez mučení se přiznám, že patřím do té skupiny "notorických neplatičů", kteří si koupí pro čísla balíček 25MB i když reálně využijí kolem sta. Na druhou stranu nechápu od začátku boj českých operátorů o výdělky z dat a dotování ostatních služeb. V zahraničí existují neomezené datové balíčky s tím, že po vyčerpání určitého limitu klesne rychlost (tzn. stejný model, jako u Odoriku doteď). V Česku se tyto balíčky nenabízejí, nejblíž jim byl Odorik. Přitom když člověk potřebuje z různých důvodů zůstat dosažitelný online 24/7, balíček "xMB a dost" mu nemusí vždy pomoci. Zároveň prostě nepotřebuji mít celých 100MB plným fofrem, protože většina messagingových aplikací stejně využívá jen nízké objemy dat. Mimochodem v zahraničí existují jak neomezené datové balíčky, tak balíčky kolem 50GB. V Česku se málokde dostanete přes 10GB a i to za dost šílené ceny. No nic... Nezbude, než zvednout balíček a smířit se s tím, že absurdita a chamtivost zase vyhrály. :/
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od alfi »

Illsteward píše:Mimochodem v zahraničí existují jak neomezené datové balíčky, tak balíčky kolem 50GB. V Česku se málokde dostanete přes 10GB a i to za dost šílené ceny. No nic... Nezbude, než zvednout balíček a smířit se s tím, že absurdita a chamtivost zase vyhrály. :/
U TM už se dostanete na 20 GB za 400 Kč nebo 40 GB za 500 Kč, což už začíná být použitelná cena, obojí je vázáno na konkrétní LTE modemy, tj. to nejde využít v mobilu. Podobná velkoobchodní nabídka pro virtuály je ale stále v nedohlednu :-(
Nedávno v TM dokonce pustili úplně neomezená data za stejnou cenu (max. 20 nebo 50 Mbit/s bez limitu na množství dat), ale je to vázáno na pevnou instalaci LTE krabičky přímo na barák (a počítám, že budou hodně regulovat, komu to namontujou, aby jich v jedné lokalitě neměli moc).
Illsteward
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 10. bře 2016 6:37:54

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od Illsteward »

alfi píše:
Illsteward píše:Mimochodem v zahraničí existují jak neomezené datové balíčky, tak balíčky kolem 50GB. V Česku se málokde dostanete přes 10GB a i to za dost šílené ceny. No nic... Nezbude, než zvednout balíček a smířit se s tím, že absurdita a chamtivost zase vyhrály. :/
U TM už se dostanete na 20 GB za 400 Kč nebo 40 GB za 500 Kč, což už začíná být použitelná cena, obojí je vázáno na konkrétní LTE modemy, tj. to nejde využít v mobilu. Podobná velkoobchodní nabídka pro virtuály je ale stále v nedohlednu :-(
Nedávno v TM dokonce pustili úplně neomezená data za stejnou cenu (max. 20 nebo 50 Mbit/s bez limitu na množství dat), ale je to vázáno na pevnou instalaci LTE krabičky přímo na barák (a počítám, že budou hodně regulovat, komu to namontujou, aby jich v jedné lokalitě neměli moc).
Jak sám uvádíte, nabídka je vázaná na použití v LTE modemu, nikoliv na mobilní využití. Já mluvil o nabídkách pro mobilní telefony, kde pokud vím ekvivalentní nabídku má možná T-Mobile s jejich 60GB dat, ale O2 i VF končí u 20GB... Samozřejmě i takovýto objem dat není na běžné používání, ale například pokud by někdo chtěl streamovat zpravodajskou reportáž z telefonu (což není vzhledem k technice ani rychlostem přenosu nereálné), klidně by se na ten objem dostat mohl.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od alfi »

Illsteward píše:Jak sám uvádíte, nabídka je vázaná na použití v LTE modemu, nikoliv na mobilní využití. Já mluvil o nabídkách pro mobilní telefony, kde pokud vím ekvivalentní nabídku má možná T-Mobile s jejich 60GB dat, ale O2 i VF končí u 20GB... Samozřejmě i takovýto objem dat není na běžné používání, ale například pokud by někdo chtěl streamovat zpravodajskou reportáž z telefonu (což není vzhledem k technice ani rychlostem přenosu nereálné), klidně by se na ten objem dostat mohl.
Nj, ale znamená to, že už se blýská na lepší časy - a snad se brzo dočkáme podobné nabídky i v mobilu :-)
Jestli mobil utáhne najednou uploadovat 20GB+ jsem nikdy nezkoušel - utáhne to baterka? ;-)
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Vrácení varianty "účtování dat po kB – bez omezení“

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den,

po změně datových balíčků postrádám v jejich nastavení původní možnost, která tam kdysi byla. A sice „účtování dat po kB – bez omezení“.

Používám 2 mobilní telefony. V prvním z nich – dvousimkovém - mám Odorik kartu a čistě datovou SIM od T-Mobile.
Ve druhém telefonu je také SIM Odorik.

Konkrétně se mi jedná o následující situaci, do které jsem se již 2x dostal a kdy jsou pro mne stávající varianty nastavení datových balíčků omezující a naprosto nevyhovující.

Na data používám primárně telefon se 2 SIM. Nicméně se mi opakovaně stalo, že jsem předplacený datový kredit na datové SIM vyčerpal mimo domov a neměl ihned přístup k další datové SIM.

A limit s omezením na 100 MB a měsíc jsem v té době měl vyčerpaný na obou telefonních číslech. Lze ho překvapivě poměrně snadno vyčerpat, aniž bych např. streamoval. Ne vždy totiž s sebou nosím oba telefony, a tak někdy používám k přístupu na Internet i jednosimkový telefon, resp. data z Vaší běžné SIM karty ve dvousimkovém telefonu, pokud je kredit na datové SIM momentálně vyčerpán.
Takže ačkoliv jsem měl u sebe 2 mobilní telefony, mobilní datové připojení jsem neměl ani na jednom.

Datový balíček si u Vás nechci kupovat ze 2 důvodů:
1) v daném měsíci nevyužitá data se nepřevádějí do dalšího měsíce, ale místo toho propadají
2) datové připojení pomocí datové SIM T-Mobile je finančně podstatně výhodnější než Vámi nabízené datové balíčky

Bylo by možné zavést zpět původní možnost (tzn. účtování dat po kB – bez omezení)? Předpokládám, že technicky to není velký problém.

Opravdu nepotřebuji, aby za mne jako za minulého režimu někdo přemýšlel a určoval, co je pro mne výhodné a co již není.
Naopak jsou a mohou nastat situace, kdy si jednorázově rád připlatím za krátkodobé čerpání dat po kB, abych měl k dispozici i datové připojení.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušení balíčku 25MB a 100MB, blokace při dosažení FUP

Příspěvek od xsouku04 »

Při podepsaném dodatku je možné vybrat limit až 500MB, ten by měl stačit. Kdyby to byl problém mohli bychom přidat možnost nastavit limit na 200 MB i těm bez dodatku.
Odpovědět