Potíže s doručováním sms zpráv

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud chceme, aby se předávalo původní číslo odesilatele (tedy např. vaše mobilní číslo) je nutné sms zprávy posílat přes zahraniční operátory. Ti nemusí být často 100% spolehliví, mívají mološí nemoci a navíc čeští mobilní operátoři občas dokonce placené příchozí sms blokují sami od sebe. Např. T-mobile je tím proslulý. Problémy je možné hlásit, ale je potřeba nejdříve vyloučit následující potíže, za které nemůže žádný operátor. Přibližně polovina nahlášených případů nedoručených sms se potvrdí jako falešné hlášení, proto prosím zkontrolujte následující:

* pokud je mobil dlouhodobě vypnutý, nebo zapnutý jen občas na krátkou dobu, nemusí se doručení sms podařit
* pokud je mobil v roamingu, mohlo ke ztracení sms dojít i cestou do zahraničí
* pokud má dotyčný starší mobil a plnou paměť na příchozí zprávy, telefon odmítne sms přijmout

Pokud bude nutné kvůli potvrzení zda sms dorazila provést hovor, klidně vám jej proplatíme. Potřebujeme mít ale jistotu, že hlášený problém s doručováním sms je opravdu skutečný.

Důležité je hlásit konkrétní případ, s přesným časem odeslání sms zprávy. Ten získáte snadno ve výpise hovorů.

Problémy se snažíme urgovat a máme několik dodavatelů, které můžeme v případě potíží přepínat.
Bohužel pokud chcete, aby jako odesilatel bylo vaše mobilní číslo, naprosto spolehlivé řešení zatím neexistuje a za podobnou cenu ho nenabízí nikdo. Čeští mobilní operátoři nemají zájem na tom, aby se sms posílaly hromadně z webových stránek.

Pokud posíláte sms a chce mít jistotu doručení, nastavte si odesilatele na číslo 5517. V tomto případě sms zprávy neopustí ČR a lze tedy čekat spolehlivé doručení. Odeslání je stejně spolehlivé jako z mobilu. V tomto případě se ale nezapomeňte podepsat a případně napsat dotyčnému, aby neodpovídal na to krátké číslo ze kterého se jeví, že byla sms odeslána.

Přidal jsem stránku s předčíslími operátorů na naši wiki http://www.odorik.cz/w/predcisli_prefix ... atoru_v_cr
777126968

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od 777126968 »

8.6. okolo 14 hod.jsem zaslal SMS na 777298032 zpráva nebyla dodnes dorušena a vznikly mi problémy. Přijel pro mne autem známý zbytečně. Tak jsem mu musel cestu uhradit. Miloš Hurdálek Velké Poříčí
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od xsouku04 »

Dobrý den,
zdá se že reklamovat potíže u velmi amatérsky se chovajících zahraničních společností přes které sms jde nemá smysl.
Pokud chcete mít jistotu doručení prosím nastavte si jako odesilatele 55174, v tom případě sms putuje vždy stejnou jen a známou cestou jen v rámci ČR. Upravíme to aby odesilatel 5517 byl vybrán jako defaultní.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od luky »

toto se mi taky stalo. A dostal jsem zdrba. Sms nebyly dodnes doručeny. Už jsem to tady někde psal. To defaultní nastavení je dobrý nápad, protože na posílání sms chci dál používat csipsimple. Už se mi stalo, že z celé sms dorazilo jen první slovo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:Už se mi stalo, že z celé sms dorazilo jen první slovo.
To byla jiná chyba a ta je opravena. Nicméně pokud bude jako odesilatel divné číslo, zase hrozí, že vám na něj uživatel odpoví a odpověď si nikdy nepřečtete.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od luky »

to je sice pravda, ale riziko, že původní zpráva nedorazí je prvotní. Dneska je těžké zjistit, pod kterého operátora dané číslo zrovna patří. Naštěstí se lidi už naučili přenášet svá čísla. Nepřemýšlíte nad nějakou VPN? Dneska stačí najít záminku a hned je "nový operátor". Hasiči mají svoje vpn, duchovní, nemocnice...
DoG

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od DoG »

ja posilam jenom do zahranici. doufam ze to jde oddefaultnit!
DoG

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od DoG »

nejde:( proc, jako proc, bych posilal SMS za korunu z ciziho cisla? to predsi nema smysl.. + budu za blbce, pac nikdo nebude vedet, kto mu pise.. prosim, placene SMS at jdou z cisla mobilniho, a z toho sameho duvodu by meli byt garantovane.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od luky »

Když mám svoji sim T-mobile připojenou do sítě v Brně a T-mobile mě registruje v Brně, tak je možné, že se mu nelíbí, že najednou přiletí "ode mě" sms (s mým číslem) odněkud ze zahraničí, zvláště když tuto sms posílám do jeho sítě T-mobile. Operátor tak sice má adresáta, ale přitom nemá odesílatele, resp. nemá ve svém systému záznam o tom, že bych z Brna něco posílal.

Je škoda, že sms není dořešeno u nomadických čísel, která jsou brána spíše jako pevná linka. Ideální by bylo posílat sms jako 910 xxx xxx
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:
Je škoda, že sms není dořešeno u nomadických čísel, která jsou brána spíše jako pevná linka. Ideální by bylo posílat sms jako 910 xxx xxx
Odesílání není technický problém. Jen přijímání je problém. To by vám pak nejspíš zavolal rozchrchlanej automat od O2 začal diktovat text té zprávy. Obvykle je to nepříjemné.
Odpovědět