SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.

SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvekod xsouku04 » úte 09. dub 2019 17:54:30

Vypadá to na poruchu u O2. Pokud z mobilu pošlete SMS na pevné číslo, je doručena pomocí běžného hovoru z čísla 284001000. Volá se znovu a znovu, až to někdo zdvihne, následně je text zprávy přečten velmi špatně srozumitelným způsobem. Jediná záchrana byla, pokud je na onom čísle fax, byl text poslán pomocí faxu, což bylo relativně spolehlivé a vždy čitelné. Tohle u našich čísel fungovalo automaticky, pokud byl vyplněn email pro příjem hlasových zpráv a faxů a dané linky.
Poslední dobou se ale zjevně O2 (vlastník čísla 284001000) faxování polámalo a na pískaní faxu na naší straně nereaguje a čte hlášku tím svým velmi špatně srozumitelným způsobem. Udělali jsme změnu, abychom v tomto případě onu hlášku nahráli a poslali jako přílohu, ale ta nemusí být srozumitelná.
Nyní přemýšlíme, jak službu reklamovat, aby bylo O2 nuceno problém opravit. O2 má svoji službu, která mu nefunguje, popsánu zde: https://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-a ... Linka.html

Možná si kladete otázku, proč je takto špatně srozumitelná služba, která navíc lidi často obtěžuje, vůbec nabízená? Je to proto, že cena SMS na pevnou linku není často běžná cena, ale vyšší cena. A nevztahují se na to balíčky SMS, tedy platí ji všichni, i když mají neomezené SMS. SMS na pevnou posílají především popletové, kteří netuší, že to není rozumné a na nich lze vydělat nějaké extra peníze.

Pokud máte smlouvu s O2, reklamovat by to mělo jít snadno. Poslat si SMS na faxové číslo (ideálně jen faxové číslo, nejlépe nějaký fax, co běží přímo na lince O2) a následně reklamovat cenu SMS, a to, že ji bezdůvodně zahodili, a žádat nápravu. Podle definice služby zde https://www.o2.cz/osobni/sluzby-podle-a ... Linka.html doručování na faxová čísla funguje.
Bohužel nemáme O2, a i tak to může trvat 30 dní. Pokoušíme se to reklamovat jiným způsobem, úspěch není zaručen.
Pro testování je možné použít faxové číslo 533533530. Já pak mohu potvrdit, co přišlo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 6800
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvekod helmut.niederman » stř 10. dub 2019 20:38:04

O2 bohužel přestává tyto služby postupně nabízet, všechny PSTN linky převádí postupně na IP telefony a z IP telefonů se u O2 nedá používat fax. Dále dělá změny v interním systému hlásek. Když jsme měli doma PSTN a O2 ji převedlo na IP telefon tak jsme zjistili, že IP telefon neumí příjímat SMS zprávy ani fax. Takže čte.... Nakonec jsem se vrátili doma s rodinou ke starému bezdrátovému přístroji a tedy ke klasické PSTN lince. Po návratu jsme zjistili, že když vytočíte špatné číslo, už neslyšíte ženský hlas, že volané číslo neexistuje ,ale mužský hlas. A poslední dobou tam má tak obrovské bugy. Nechali jsme si doma jen tak z legrace aktivovat službu omezení hovorů řízené účastníkem. Bohužel služba se nedala ovládat, heslo, které mělo být přednastavené na 4 nuly nefungovalo, a tím jak se ta služba aktivovala tak od té doby se nedá dovolat na prémiová čísla se zvýšeným tarifem, místo toho se tam ozve obsazovací tón. Když chcete hovor zablokovat pomocí tzv. USSD kód tak to nefunguje, když jsme to reklamovali, dle nich je to v pořádku, navíc na internetu mají špatné návody jak měnit blokovací heslo, pouze pro dva typy ústředen, mezi tím, nás připojili na ústřednu Huaweii. A přehazovali si nás jak horký brambor a jediná odpověď byla, zrušit službu nebo přejít na IP linku.

O2 stejně tak jako se přechází z DVB-T1 na DVB-T2 bude postupně všechny linky migrovat ať se nám to líbí nebo ne na IP telefony. Podle mne Kellnerův O2 tím chce zabít pevné telefonní linky a vypadá to, že z O2 se stane ryzí mobilní a internetový provider, a pevné linky znevýhodní a bude je nabízet jen firmám. Letos se mají zase měnit paušály na pevných linkách, směrem vzhůru. Teď platíme 299,- Kč za neomezená volání, ale očekáváme, že budeme platit 500,- Kč měsíčně s tím rozdílem, že kromě neomezeného volání ( bez neomezených SMS z bezdrátových telefonů ) nabídne i neomezené volání do zemí EU případně nastaví minutový balíček. Jo a taky zdražili posílání SMS z pevných linek, v tichosti, bez žádné reklamštiny. Z 2,- Kč nebo kolik ? Ze 3,- Kč až na 5,- Kč. Zdražili citelně i posílání SMS z pevných linek na pevnou a do zahraničí na mobily. Kellnerův ústav je katastrofa. Takhle se nechovala ani dominantní státní firma SPT Telecom.
Uživatelský avatar
helmut.niederman
 
Příspěvky: 862
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvekod Návštěvník » pon 15. dub 2019 10:32:35

Dnes mi volal operátor ohledně dotazu na nesrozumitelné audio SMS zprávy do mailu místo textu, který ještě nedávno fungoval.
Dle vyjádření techniků se prý jedná o problém na straně provozovatele pevné linky. O2 s tím prý nemá nic společného, přestože v konfirmační SMS pro odesilatele stojí,
"Vaše SMS zaslána na pevné číslo +420 ******* byla doručena **.**.2019 **:**:** v HLASOVÉ PODOBĚ. Vaše O2."
Návštěvník
 

Re: SMS z mobilu na pevné faxové číslo nefunguje

Příspěvekod xsouku04 » pon 15. dub 2019 13:08:17

Návštěvník píše:Dnes mi volal operátor ohledně dotazu na nesrozumitelné audio SMS zprávy do mailu místo textu, který ještě nedávno fungoval.
Dle vyjádření techniků se prý jedná o problém na straně provozovatele pevné linky. O2 s tím prý nemá nic společného, přestože v konfirmační SMS pro odesilatele stojí,
"Vaše SMS zaslána na pevné číslo +420 ******* byla doručena **.**.2019 **:**:** v HLASOVÉ PODOBĚ. Vaše O2."

To je bohužel nejspíše jen výmluva. Aby to nemuseli opravovat, jsou schopni si vymyslet téměř cokoli. Bohužel nevíme o žádném opravdovém faxu, kde by nám mohli potvrdit, že SMS nepřišla v podobě PDF.
Ale k nám chodí všechny ostatní faxy bez problému. Proč by zrovna z automatu O2 měl být problém?

Zjistil jsem, že prý doručování provádí firma https://www.maternacz.com/, poslal jsem jim před 5ti dny email, ale neodpověděli. Dnes jsem jim volal a nemohli ten email najít a tak jím možná spadnul do spamu. Poslal jsem tedy znovu. Update. Automat mi potvrdil založení trouble ticketu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 6800
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno


Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků