iPhone posílají zběsile sms na číslo +4203344 - VYŘEŠENO

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

iPhone posílají zběsile sms na číslo +4203344 - VYŘEŠENO

Příspěvek od xsouku04 »

Telefony 34 našich zákazníků zběsile a zjevně bez dovolení majitele posílají SMS na čísla +4203344 a to vždy z roamingu. Za hodinu cca 12 SMS, tedy za několik dní jste bez kreditu. Všichni, jichž se to týká, jsou v roamingu. Zvláště nebezpečné by to mohlo být mimo EU.

Podobné problémy se ojediněle vyskytly v minulosti, tehdy to ale bylo číslo v Anglii a netýkalo se to tolik lidí najednou ani roamingu.

Podle fóra zde - http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f= ... 7&start=40 to vypadá na aktivaci imessage.

Vypadá to, jako by po aktualizaci 26.8.2019 to začalo špatně fungovat v roamingu. Dříve se to nestávalo a nyní hromadně.

Předpokládám, že chyba je v tom, že vývojáři neví, že na shortcody (speciálně krátká čísla) nelze posílat SMS ze zahraničí (roamingu). A čeští mobilní operátoři, co v tichosti za tímto účelem zřídili číslo 3344, jim to asi dostatečně nezdůraznili.

Update:29.8.2019 14:30 lidem, kterých se to týká, jsme zablokovali možnost posílat odchozí SMS. Dáme jim vědět pomocí SMS.
Text SMS:Dobry den,Vas iPhone zjevně kvuli chybe ve firmwaru skryte posila velke mnozstvi SMS na cislo +4203344.Abychom zabranili vycerpani kreditu,zakazali jsme odesilat SMS z Vaseho cisla.Jedna se hroamadny problem telefonu iPhone. Vice na nasem foru http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=4700 Odorik.cz

Update2: Stává se to i v zóně 2 a zjevně i 3 a může to začít i ve 3 hodiny v noci. Je to velmi nebezpečné. Pokud má někdo smlouvu, může mu takto telefon způsobit škodu v řádech deseti až statisíců. Nyní u nás po první SMS na číslo +4203344 odchozí SMS blokujeme. (U odoriku jsou největší škody zatím cca 600 Kč)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: iPhone posílají zběsile sms na číslo +4203344 - VYŘEŠENO

Příspěvek od xsouku04 »

Tak mám od T-mobile problém potvrzen s tím ale, že tyto SMS nebudou účtovány. Tedy vrátili jsme všem lidem peníze a odblokovali odchozí SMS. Nově nebudou tyto SMS ani ve výpisu. Vězte ale, že pokud jste v roamingu, až do další aktualizace se nejspíše váš iPhone snaží odeslat SMS na +4203344 dnem i nocí.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: iPhone posílají zběsile sms na číslo +4203344 - VYŘEŠENO

Příspěvek od Hafi »

já myslím, že je jedno, k čemu to je, kolik to stojí a jaké tzo má důsledky...důležité je, že uživatelům iphone někdo vysvětlil, že to přesně takto chtěji a je to nejsprávnější řešení. ;)
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: iPhone posílají zběsile sms na číslo +4203344 - VYŘEŠENO

Příspěvek od Jan Telefonista »

Hafi píše:já myslím, že je jedno, k čemu to je, kolik to stojí a jaké tzo má důsledky...důležité je, že uživatelům iphone někdo vysvětlil, že to přesně takto chtěji a je to nejsprávnější řešení. ;)
Jen aby tim krokem t-mobile zakazniky nenastval, ty ajfouny si koupili prave proto, aby vsichni videli, ze na to maj :twisted:
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: iPhone posílají zběsile sms na číslo +4203344 - VYŘEŠENO

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Jan Telefonista píše:
Hafi píše:já myslím, že je jedno, k čemu to je, kolik to stojí a jaké tzo má důsledky...důležité je, že uživatelům iphone někdo vysvětlil, že to přesně takto chtěji a je to nejsprávnější řešení. ;)
Jen aby tim krokem t-mobile zakazniky nenastval, ty ajfouny si koupili prave proto, aby vsichni videli, ze na to maj :twisted:
Ty už jsou naštvaný jen proto, že tmo má pobočky aby lidi viděli, že na to maj a to, že všechno a mnohem více mohou zákazníci zařídit přes tmo infolinku nebo aplikaci pro smartphone (starší ročníky lidí snad prominou) už nikdo ani neřeší. Ale na drahé volání nadávají furt.
Celkem by mne zajímalo zda někde na světě někdo demonstroval za zrušení kamenných prodejen operátorů (aby byli levnější služby). Mě první co vytkne manažer celého obchoďáku je když tam jsem delší dobu "a víte kolik tohle všechno tady stojí a vy si tady jentak sedíte". Aby si člověk dobil elektřinu v zařízení.

Až budu někdy operátorem tak budu své zákazníky zavírat do sklepa a dělat na nich fyzické tresty když nebudou utrácet mimo globální průměr. Přijde mi, že současní operátoři to dělají moc s úsměvem a dělají to psychicky což tato opožděná republika stále nepovažuje minimálně za trestný čin. Tak proč nejít přímo k věci. Ve finále by mohli operátoři rovnou nabízet slevu teprve až na hřebíky do rakve s tím, že pro případ probrání se v rakvi začnou lidem dávat do rakve mobil a speciální tarif pro neboštíky kde už konečně bude nějaký použitelný datový balíček.
Na tomto světě během života je to asi nemožné. Plus jako bonus oživí reklamy s kvalitou pokrytí, že signál je určitě i pod zemí na všech hřbitovech v ČR. Což v praxi opět nikdo ověřovat nebude.

Jinak pokud toto bude číst prezident ČR tak vzkaz pro něj je: proberte se pane! Lidi chcípají a než vůbec budou moci si na něčem za pomoci zdejších (po celé ČR, mobilních operátorů) DATOVÝCH služeb dělat tak dřív budou mrtví. Už teď jsou mrtvoly všem u zadku včetně pracovníků vašeho sektoru a jediný koho to deptá jsou leda jejich pozůstalí, které směřujete do pozice demolice zase i jinak.
Mobilní data operátorů v ČR nejsou službou ale otročinou!!! Jak na úrovni cen tak na úrovni pozměňování hodnoty zboží (prodejce nakupuje konektivitu (rychlost) a prodává ji na jednotky úložiště).
Jan Telefonista
Příspěvky: 78
Registrován: čtv 24. led 2013 8:35:10

Re: iPhone posílají zběsile sms na číslo +4203344 - VYŘEŠENO

Příspěvek od Jan Telefonista »

No ja myslim, ze lidi budou brzo tak lini, ze az budete tim operatorem, tak se klidne nechaj okradat a zavirat do sklepa a budou Vam za to radi. A kdyz jim to spravne vysvetlite, tak Vas jeste zvolej premierem a pozdeji dokonce prezidentem :-) A kdyz se Vam podari zotrocit dostatecne velke mnozstvi lidi, jeste Vas budou uctivat jako boha. Ono to je vsecko o nabidce a poptavce. Dokud to budou lidi kupovat, tak se to proste bude prodavat...
Odpovědět