Nový mobil pod stromeček? - jednodušší výměna SIM

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nový mobil pod stromeček? - jednodušší výměna SIM

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud jste koupili pod stromeček nový mobil někomu, kdo používá Odorik, ujistěte se prosím, že bude možné Odorik SIM do nového telefonu vložit.
Část SIMkaret, co používají zákazníci Odorik, má velikost jen standard a micro.
Pokud potřebujete SIM vyměnit, objednejte si novou SIM v našem eshopu.
Samotnou výměnu SIM můžete provést již úplně sami - po přihlášení v uživatelském rozhraní v záložce linky kliknete na dané mobilní číslo, tím se dostanete do jeho nastavení, a zde si můžete simkartu vyměnit.
Jiná možnost je původní SIM seříznout, což se někomu podařilo třeba i na pobočce T-mobile, ale úspěch nelze zaručit. Může též dojít k poškození.
Přílohy
vymena_SIM.png
vymena_SIM.png (72.81 KiB) Zobrazeno 5717 x
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Nový mobil pod stromeček? - jednodušší výměna SIM

Příspěvek od utx »

Lze tuto funkci použít i k dočasnému převedení čísla na jinou SIM? Například když jde telefon do servisu, a potřebuji dočasně přestěhovat číslo na jinou SIM, a pak zase zpátky. V textu je uvedeno, že musí jít o novou SIM. To ta původní nebude při návratu splňovat.

Mám čip ze SIM nalepený na MicroSD kartě, takže fyzické přesunutí téměř nepřipadá v úvahu.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Nový mobil pod stromeček? - jednodušší výměna SIM

Příspěvek od MaT »

utx píše:Lze tuto funkci použít i k dočasnému převedení čísla na jinou SIM? Například když jde telefon do servisu, a potřebuji dočasně přestěhovat číslo na jinou SIM, a pak zase zpátky. V textu je uvedeno, že musí jít o novou SIM. To ta původní nebude při návratu splňovat.

Mám čip ze SIM nalepený na MicroSD kartě, takže fyzické přesunutí téměř nepřipadá v úvahu.
Taky mě štvou kombinované sloty na druhou SIM a microSD kartu. Že se to dá řešit tím, že se tyhle dvě karty nějak seříznou a připlácnou k sobě jsem slyšel. Ale to pak nejde ani vyndat z telefonu? Jinak mě moc nenapadá důvod, proč v momentě, kdy dávám telefon do servisu, bych v něm nechával SIM kartu...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový mobil pod stromeček? - jednodušší výměna SIM

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud si vyměníte SIM, původní SIM už nejde použít.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Nový mobil pod stromeček? - jednodušší výměna SIM

Příspěvek od utx »

MaT píše:Ale to pak nejde ani vyndat z telefonu?
Vyndat to jde, ale můj náhradní telefon nemá kombinovaný slot.

Navíc existují (nejméně) dva typy kombinovaných slotů, takže kombinovaná MicroSD+SIM pro Lenovo Moto nejde použít pro Samsung. Některé nové telefony mají navíc kombinovaný slot ještě softwarově zablokovaný, aby nemohlo fungovat oboje najednou.

Mimochodem, nový typ SIM od Odorika se upravuje pro kombinovaný slot velmi dobře. Čip s kontakty a s ochrannou vrstvou má tloušťku jenom 0,35 mm.
Odpovědět