Hláška informující i tom jaká linka byla přesměrována

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.

Hláška informující i tom jaká linka byla přesměrována

Příspěvekod xsouku04 » úte 03. bře 2020 12:49:53

Pokud máte na Odoriku geografická, nomadická čísla nebo nebo osmistovky, které si přesměrováváte na mobil nebo nějaký telefon bez displeje, mohla by se vám hodit nová funkce.

S přesměrováním je problém v tom, že máte možnost ponechat číslo původního volajícího, ale pak u většiny telefonů s OS android a u všech telefonů iPhone přijdete o informaci o tom, že je hovor přesměrován. Problém je v tom, že Google a Apple se rozhodli, že příznak zobrazovat nebudou. U androidu je to možné obejít pomocí aplikace třetí strany (případně pomocí nějaké svobodnější verze androidu, kterou nemá google pod kontrolou). Přídavné aplikace třetí strany nemusí fungovat u všech telefonů a mohou přestat fungovat po upgrade androidu, protože google se rozhodl takovým aplikacím dělat naschvály. Většinou se jedná o placené aplikace, funkčnost je ale možné vyzkoušet ještě předtím, než zaplatíte, nebo v případě nefunkčnosti požádat o vrácení peněz. Např. https://play.google.com/store/apps/deta ... ward&hl=cs https://play.google.com/store/apps/deta ... call&hl=cs Všechny starší telefony Nokia s OS Symbian s tím potíž neměly. Hloupé telefony nokia příznak přesměrování sice zobrazily, ale jen na několik vteřin, což je spíše nepoužitelné.

Jiná možnost je na odoriku použít prefix *087 a číslo původního volajícího nahradit telefonním číslem, které je přesměrováváno. Nevýhoda, že pak není snadné zavolat zpět, musíte se dívat do výpisu hovorů na odoriku. Příklad *087608424631 zavolá mobilní číslo 608424631, ale změní číslo volajícího, abyste poznali, že jedná o přesměrovaný hovor. Informace o zmeškaných hovorech si můžete nechat posílat na email, z kterých se dozvíte číslo původního volajícího.

Nová možnost je, si nachystat a před spojením hovoru nechat přečíst krátkou hlasovou hlášku, která vás informuje o tom, přes jaké číslo byl hovor přesměrován. Tedy nejen že se dozvíte že hovor je přesměrován, ale navíc i přes jaké číslo. Navíc si nelze toho nevšimnout. Např. *0853*1*60844631 znamená, že hovor bude zvonit na mobilním čísle 608424631 a před spojením hovoru vám bude přehrána hláška číslo 1, kde si nahraje informaci pro vás o tom, jaké číslo bylo přesměrováno. Podle toho se např. můžete následně představit. Jeden člověk tak může snadno obsluhovat více čísel a např. v případě přesměrované osmistovky o tom ví a může délku hovoru přizpůsobit, případně zavolat klientovi zpět. Drobná nevýhoda je, že u zmeškaných hovorů tuto informaci ztratíte. O zmeškaných hovorech si ale můžete nechat poslat email, kde naleznete jaké číslo bylo přesměrováváno.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7049
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Hláška informující i tom jaká linka byla přesměrována

Příspěvekod pe.havel » čtv 05. bře 2020 16:02:10

Skvělá funkce!

Škoda jen, že nefunguje pro záložní číslo linky. Je to technicky neproveditelné nebo se to ještě plánuje? Díky.
pe.havel
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Hláška informující i tom jaká linka byla přesměrována

Příspěvekod xsouku04 » čtv 05. bře 2020 16:32:30

pe.havel píše:Skvělá funkce!

Škoda jen, že nefunguje pro záložní číslo linky. Je to technicky neproveditelné nebo se to ještě plánuje? Díky.


Popravdě, že by se to docela hodilo pro záložní číslo, mne ani nenapadlo. Zjistím, jestli by to nešlo nějak opravit. V každém případě myslím, že by to mělo jít obejít třeba tím, že se hovor pošle ještě přes SIP jméno. Podíváme se na to.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7049
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno


Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník