Řízení hlasového menu přes web

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.

Řízení hlasového menu přes web

Příspěvekod xsouku04 » stř 04. lis 2020 19:00:51

Přidali jsme nové možnosti při řízení hlasového menu pomocí webové aplikace. Aktualizovaná je též dokumentace. http://www.odorik.cz/w/ivr:vzdalene_rizeni_pres_web
Nově může vaše webová aplikace po přehrání zvukových hlášek poslat hovor na další vlastní URL a tak hlasové menu neomezeně větvit.
Přestože je použití této možnosti u Odoriku podstatně jenodušší oproti podobným službám (např. SIPová část https://www.plivo.com/ a https://www.twilio.com/) , možnosti jsou si velice podobné. V kombinaci se službou TTS - převodem psaného textu na mluvené slovo lze naprogramovat téměř cokoli. Na rozdíl od uvedených služeb si odorik neúčtuje poplatky za každou minutu takto zpracovávaného hovoru ani poplatky za příchozí hovory na běžná telefonní čísla.
Je možné téměř vše, snad kromě toho, aby počítač rozeznával mluvené slovo, na což se specializuje třeba https://www.vocalls.cz/. Porozumění mluvenému textu ale může být problematické v hluku, a přestože se robot dovede tvářit inteligentně, jeho možnosti správně reagovat složitější věty jsou stále hodně omezené.

Proč jsou tyto možnosti důležité? Webových vývojářů je řádově více než těch, co jsou ochotni si konfigurovat a spravovat vlastní ústřednu. Dokonce i pro ty, kteří by to bez potíží zvládli, může být ovládání z webu podstatné zjednodušení a tím snížení ceny vyvíjené aplikace. Jinými slovy to, co bylo dřív možné jen u opravdu velkých firem, je nyní reálné i u malých firem třeba i o jednom člověku. Zbývá si tak jen rozmyslet, jestli by to bylo opravdu k něčemu užitečné.

Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
 
Příspěvky: 7316
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno

Re: Řízení hlasového menu přes web

Příspěvekod pe.havel » stř 04. lis 2020 22:39:44

Nádhera!

Teď už nebude nutné si průběžně držet informaci o stavu hovoru někde u sebe (v DB), ale stačí si stavy předávat v url.
Už jen mít příležitost novinku někde využít…
pe.havel
 
Příspěvky: 69
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20


Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků