Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polovinu

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od helmut.niederman »

t152 píše:Twist 3,90/minutu, tarifikace 60+60 je v dnešní době šílenost.
No byly doby, kdy tarifikace byla i 120+60 a cena za minutu 6,90 Kč. 8-)
vlada
Příspěvky: 13
Registrován: stř 24. pro 2014 12:30:48

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od vlada »

Zajímalo by mě, pokud to není tajné, pozadí téhle změny.

T-mobile sám od sebe navrhl změnu VO podmínek? Je to výsledek dlouhodobého vyjednávání? Došlo k zásahu ČTÚ?
Dají se v dohledné době čekat nějaké další změny, nebo jsou dominantní operátoři ještě zabetonovanější než kdy jindy?

Děkuji, rád bych měl matné povědomí, jak se náš trh vyvíjí.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od xsouku04 »

vlada píše:Zajímalo by mě, pokud to není tajné, pozadí téhle změny.

T-mobile sám od sebe navrhl změnu VO podmínek? Je to výsledek dlouhodobého vyjednávání? Došlo k zásahu ČTÚ?
Dají se v dohledné době čekat nějaké další změny, nebo jsou dominantní operátoři ještě zabetonovanější než kdy jindy?

Děkuji, rád bych měl matné povědomí, jak se náš trh vyvíjí.
Je o reakce na tohle rozhodnutí https://www.lupa.cz/clanky/ctu-naridil- ... peratorem/
Tedy T-mobile snížil ceny za data, ale udělal to tak, že nejdříve vypověděl všem smlouvy a nabídl uzavření nových s levnějšími daty, ale smlouvy jsou trochu jiné. Jestli je to opravdu podstatné, těžko říci. Pro zákazníky Odoriku to znamená též zrušení účtování po MB bez paušálního poplatku, což je pro málo datující nevýhodné.
V každém případě to vypadá tak, že ceny dat pro virtuály budou regulovány. Je ale možné, že na regulovanou cenu dosáhne jen několik. Možná právě proto ty změny ve smlouvě. Tedy těžko říci, co bude v budoucnu, ale z pohledu zákazníka si myslím, že bude z čeho vybírat.
ondrejandrej
Příspěvky: 16
Registrován: sob 25. kvě 2013 12:11:12

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od ondrejandrej »

Chápu to správně, že pokud vůbec nevyužívám data, nevztahuje se na mne těch 9 Kč?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od xsouku04 »

ondrejandrej píše:Chápu to správně, že pokud vůbec nevyužívám data, nevztahuje se na mne těch 9 Kč?
Ano, ten poplatek 9 Kč je zde jen pro ty, co potřebují data účtovaná po MB. Tedy pro lidi, co data potřebují, ale ne mnoho, protože pro více datující je nejvýhodnější nějaký balíček. Zdražení se tak týká výhradně lidí, co data potřebují, ale méně než cca 50 MB/měsíc.
vlada
Příspěvky: 13
Registrován: stř 24. pro 2014 12:30:48

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od vlada »

xsouku04 píše:Je o reakce na tohle rozhodnutí https://www.lupa.cz/clanky/ctu-naridil- ... peratorem/
Děkuji za odpověď. O tom nestandardním rozhodnutí jsem dříve četl, ale už na něj mezitím zapomněl. Takže ono to ČTU nakonec prošlo? Tak držím nám všem palce, aby tomu tak opravdu bylo do budoucna.
Jan Bulvas

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Jan Bulvas »

Dobrý den,
jak vlastně probíhá platba toho nově zavedeného paušálního poplatku za data, jednorázově při prvním připojení v měsíci nebo je to fixní platba každého datového připojení, z dosud uvedeného to není mě zřejmé.

Děkuji...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od xsouku04 »

Jan Bulvas píše:Dobrý den,
jak vlastně probíhá platba toho nově zavedeného paušálního poplatku za data, jednorázově při prvním připojení v měsíci nebo je to fixní platba každého datového připojení, z dosud uvedeného to není mě zřejmé.

Děkuji...
Pokud chcete mít data k dispozici, vyberete si balíček za 9 Kč. Balíček neobsahuje žádná data, ta jsou pak účtována za 0,59 Kč/MB. Tento poplatek se platí při aktivaci "balíčku", samozřejmě ale nedává smysl, aby si jej někdo aktivoval vícekrát než jednou za měsíc.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Hafi »

Tak nějak jsem předpokládal, že těch 9 Kč/měsíc je poplatek za to, že užívám data, a nečekal jsem, že ho zaplatím i v situaci, kdy mám měsíční balíček, který vyčerpám, a na např. poslední den si tedy přepnu data na účtování po kB.
Všude výše explicitně píšete, že dopad je jen na klienty s velmi malou spotřebou dat:
xsouku04 píše:Změna se ale nevyplácí těm se spotřebou dat nižší než cca 50 MB měsíc. V tomto případě ale bude navýšení o maximálně o 9 Kč/měsíc.
Odpovědět