Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polovinu

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polovinu

Příspěvek od xsouku04 »

Aktualizovali jsme ceny dat na našich simkartách s platností za měsíc od 1.8.
Obrázek

Ceny dat jsou nižší, ceny balíčků v některých případech i menší než poloviční. Změna se ale nevyplácí těm se spotřebou dat nižší než cca 50 MB měsíc. V tomto případě ale bude navýšení o maximálně o 9 Kč/měsíc.
Připravit chceme i třicetidenní jednorázové balíčky 1G, 1,5G a 2 G vhodné především pro nepravidelné uživatele - např. pro pobyt na dovolené. Jejich ceny budou o něco vyšší než u měsíčních variant, ale data spotřebovaná v 1. zóně roamingu se nebudou strhávat z balíčku, ale budou k dispozici navíc zdarma k základnímu balíčku ve stejné výši jako je základní balíček. Tedy maximálně bude možné využít až dvojnásobek velikosti balíčku. (např. 1 GB v ČR + 1GB v roamingu) Přečerpání dat v 1. zóně roamingu nebude znamenat blokaci, ale účtování přijatelných 0,1 Kč/MB.
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Re: Nové ceny dat - některé balíčky slevněny až na polovinu

Příspěvek od soustruh »

Skvělá zpráva! Konečně bude Odorik doporučitelný i lidem, co chtějí trochu víc dat. Zatím u vás máme všechny rodiče i prarodiče, myslím, že začnu s evangelizací do dalších kruhů… :-)
střední (Volání na Odorik SIM a SMS zdarma, 150 minut + 50 SMS ČR mobil, 1000 MB dat) - 333 Kč
Bude se nějak měnit i střední „balíček naruby“ zahrnující data, např. zvýšením objemu dat?
jadu
Příspěvky: 145
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Nové ceny dat - některé balíčky slevněny až na polovinu

Příspěvek od jadu »

Pokud mohu poprosit o drobnou opravu - ... některé balíčky zlevněny ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové ceny dat - některé balíčky slevněny až na polovinu

Příspěvek od xsouku04 »

jadu píše:Pokud mohu poprosit o drobnou opravu - ... některé balíčky zlevněny ...
Všechny zlevnily kromě účtování dat po MB, kde je navíc 9 Kč a zlevnění jen o .10 Kč/MB. Bohužel s tím nic nenaděláme.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové ceny dat - některé balíčky slevněny až na polovinu

Příspěvek od xsouku04 »

soustruh píše: Bude se nějak měnit i střední „balíček naruby“ zahrnující data, např. zvýšením objemu dat?
Bohužel nikoli. Ale aspoň ti, co ty minuty a SMS úplně nevyužijí, mají jinou možnost.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny až na polovinu

Příspěvek od Hafi »

xsouku04 píše:
jadu píše:Pokud mohu poprosit o drobnou opravu - ... některé balíčky zlevněny ...
Všechny zlevnili kromě účtování dat po MB kde je navíc 9 Kč a zlevnění jen o .10 Kč/MB. Bohužel s tím nic nenaděláme.
já myslím, že to byla spíše prosba o gramatickou opravu názvu vlákna.

Každopádně ceny vypadají dobře, je pravda, že jsem před cca půl rokem dostal v práci nabídku firemního tarifu od Vodafonu a nezvolil jsem ho spíše kvůli tomu, že vás mám na rozdíl od VF rád a byl jsem tu cca stovku měsíčně navíc schopen oželit. A ještě že tak, neb teď se to zase otočilo ve Váš prospěch. A jsem rád, že odpadlo to finanční znevýhodnění balíčku 1,5GB, neb ten mi velikostí vyhovoval, ale štvalo mě, že je relativně o dost dražší než 1GB a jen za malý příplatek mám 2GB. (Ikdyž teď se to posunulo - naopak 2GB balíček stojí přepočteno na velikost téměř stejně jako 1,5GB.
soustruh
Příspěvky: 20
Registrován: pát 15. dub 2016 11:28:17

Re: Nové ceny dat - některé balíčky slevněny až na polovinu

Příspěvek od soustruh »

xsouku04 píše:
soustruh píše: Bude se nějak měnit i střední „balíček naruby“ zahrnující data, např. zvýšením objemu dat?
Bohužel nikoli. Ale aspoň ti co ty minuty a SMS úplně nevyužijí mají jinou možnost.
OK, neva, budu k vám nahánět zákazníky přes novou nabídku a stávající balíčky… Díky :-D

A vlastně ještě jedna věc, můžu už teď aktivovat v samoobsluze třeba gigabajtový balíček na srpen, u kterého je (v samoosbluze) stále uvedena cena 220 Kč, a v srpnu se za něj strhne jen těch nových 99 Kč?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové ceny dat - některé balíčky slevněny až na polovinu

Příspěvek od xsouku04 »

soustruh píše: A vlastně ještě jedna věc, můžu už teď aktivovat v samoobsluze třeba gigabajtový balíček na srpen, u kterého je (v samoosbluze) stále uvedena cena 220 Kč, a v srpnu se za něj strhne jen těch nových 99 Kč?
Ano, můžete si to objednat na příští měsíc, ceny opravíme doufám už dnes. Budou to stejné balíčky, jen se u nich změní cena. Tedy všem se zlevní automaticky. Během cca deseti dní bychom měli představit třicetidenní balíčy, u kterých bude možné využít nižší cenu už během tohoto měsíce, i když to bude ještě tak trochu testovací provoz.

Samozřejmě každý z těch co mají účtování po KB by měl zvážit, jestli si raději nekoupit 150MB nebo 300MB. Mnoha lidem se účtování po MB nevyplácelo ani před změnou, nyní to bude ještě více lidí.
Také je možné že při nižších cenách si zvolíte větší balíček, což lze také doporučit.
ota
Příspěvky: 9
Registrován: stř 18. zář 2013 18:41:10

Re: Nové ceny dat - některé balíčky slevněny až na polovinu

Příspěvek od ota »

To je úžasná zpráva. Nové ceny jsou skvělé.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den,

určitě jde o krok správným směrem a díky za něj.

Nicméně si nebudeme nalhávat, že do dokonalosti mu ještě něco chybí.
Tím je bezpodmínečná převoditelnost zaplaceného ale nevyčerpaného objemu dat do dalších zúčtovacích období. Tak jak to má, pokud se nemýlím, např. Kaktus.

Jestli si dobře vzpomínám, už se zde v telekomunikacích před delší dobou snad v oblasti volání řešilo, že zaplacené ale nevyčerpané jednotky nesmí propadnout ve prospěch operátora.
Z hlediska práva se v takovém případě jedná o neoprávněný majetkový prospěch.

Kdy budou nevyčerpaná data i u Odoriku bez podmínek převoditelná do dalších zúčtovacích období?
Odpovědět