Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polovinu

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od t152 »

No a k čemu je ti nasyslených 1400minut? Většina lidí zde volá přes Odorika,že nechce utratit 300,-kč na měsíc. :roll: Ke kaktusu je samozřejmě jiné forum a dobíjí některí i tripl,že při přechodu od jiného operátora se správnou kartou a v dobíječce ztrojnásobí kredit,ale pořád se s cenou za 1minutu nedostnou na 0,59,-kč jak u odorika,tak proč si komplikovat život a hlídat co a jak kde končí,aby to nepropadlo?
Prkny
Příspěvky: 22
Registrován: úte 02. črc 2013 14:10:50

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Prkny »

jj a to je přesně to, proč jsem zde původně napsal. Odorik na volání mi extrémně vyhovuje. Koupíš kredit a voláš jak potřebuješ. Ale u dat je to prostě jinak. Koupíš data a když je zrovna v tom měsíci nevyužiješ propadnou ti. Prostě jiný princip oproti volání. Nikdo nevysvětlil, proč je nutné aby koupený balík nebo kredit z mobilních dat propadl. (kompenzace ceny? automatická kalkulace s tím že propadnutá data kompenzují nabídnutou cenu?)
Aby to nevyznělo špatné já jsem s Odorikem spokojený... jen tohle je prostě jinak než to Odorik dělá s voláním.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od xsouku04 »

Prkny píše:jj a to je přesně to, proč jsem zde původně napsal. Odorik na volání mi extrémně vyhovuje. Koupíš kredit a voláš jak potřebuješ. Ale u dat je to prostě jinak. Koupíš data a když je zrovna v tom měsíci nevyužiješ propadnou ti. Prostě jiný princip oproti volání. Nikdo nevysvětlil, proč je nutné aby koupený balík nebo kredit z mobilních dat propadl. (kompenzace ceny? automatická kalkulace s tím že propadnutá data kompenzují nabídnutou cenu?)
Aby to nevyznělo špatné já jsem s Odorikem spokojený... jen tohle je prostě jinak než to Odorik dělá s voláním.
Můžeme nabídnout jen takové balíčky, které mají velkoobchodní ekvivalent.
Prkny
Příspěvky: 22
Registrován: úte 02. črc 2013 14:10:50

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Prkny »

xsouku04 píše: Můžeme nabídnout jen takové balíčky, které mají velkoobchodní ekvivalent.
Tím se vše vysvětluje. Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Pitomec »

t152 píše:No a k čemu je ti nasyslených 1400minut? Většina lidí zde volá přes Odorika,že nechce utratit 300,-kč na měsíc. :roll: Ke kaktusu je samozřejmě jiné forum a dobíjí některí i tripl,že při přechodu od jiného operátora se správnou kartou a v dobíječce ztrojnásobí kredit,ale pořád se s cenou za 1minutu nedostnou na 0,59,-kč jak u odorika,tak proč si komplikovat život a hlídat co a jak kde končí,aby to nepropadlo?
U Kaktusu má asi největší význam převod nespotřebovaných dat, protože to je skutečně věc, která se hodí. Ty minuty a SMS samozřejmě až tak ne. Jinak ale volání u Odoriku je za 0,59 Kč pouze přes internet nebo v síti, jinak z mobilu je to 1,49 Kč za minutu (Kaktus má 2,50 Kč / min. kamkoliv, vč. vlastní sítě - s výjimkou, kdy si uživatel dobije nad 200 Kč, pak je volání v síti Kaktus na 30 dní gratis).
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od helmut.niederman »

Pitomec píše: U Kaktusu má asi největší význam převod nespotřebovaných dat, protože to je skutečně věc, která se hodí. Ty minuty a SMS samozřejmě až tak ne. Jinak ale volání u Odoriku je za 0,59 Kč pouze přes internet nebo v síti, jinak z mobilu je to 1,49 Kč za minutu (Kaktus má 2,50 Kč / min. kamkoliv, vč. vlastní sítě - s výjimkou, kdy si uživatel dobije nad 200 Kč, pak je volání v síti Kaktus na 30 dní gratis).
Slyšel jsem, že Kaktus od září chystá nový ceník. Vše bude tlačit na koupi balíčků. Uvidíme jestli je to pravda, co se ke mne dostalo za informaci. Měl by se srovnat ceník Twistu a Kaktusu a více tlačit uživatele na balíčky. :roll:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Pitomec »

To je logické, protože každý operátor potřebuje hlavně klienty, co platí pravidelně (a nejlépe víc, než kolik reálně zkonzumují). U Kaktusu se trochu obávám, že dojde i ke změně minimální částky dobití, aby karta neexpirovala, což je aktuálně 50 Kč za rok (ideální do GSM alarmů apod.).
Obrázek
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od t152 »

Nic nebrání volat přes odorik za 0,59kč přes data s aplikací třeba csipsimple? Já to tak běžně dělám 2 roky a mobilní číslo mám u TM s twistem jen na data a na příjem. Pokud chci volat mezi rodinou nebo i jiným lidem zdarma,tak můžu využívat i viber,whatsapp.... nebo i aplikaci csipsimple( mezi čísly odorik volání zdarma přes data) na to nepotřebuju nutně volat přes mobil.U Kaktusu je dobré,že minimální dobití na rok je 50,-kč,aby se udržela karta živá.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od Pitomec »

Jde to, ale dře to (jak se říkává) - pokud volám z mobilu přes VoIP a někdo mně ve stejnou chvíli zavolá na klasické mobilní číslo, pak VoIP hovor spadne. Také LTE zdaleka není všude (a 3G se vypíná), přičemž přes 2G VoIP nelze.
Obrázek
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: Nové ceny dat - některé balíčky zlevněny o víc než polov

Příspěvek od t152 »

Tak všechno má své mouchy. Důležité je,že jsou alternativy k drahému volání a paušálům.Twist 3,90/minutu, tarifikace 60+60 je v dnešní době šílenost.Číslo od odorika mám i na voip bráně a klasickém analogovém telefonu a tam je to bez problémů. Mobil využívám jen nouzově v terénu na volání. Každý to využívá jinak.
Odpovědět