Nové 30 denní datové balíčky

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

Ode dneška zde máme nové třicetidenní datové balíčky 1, 1,5 a 2 GB. Za 109 Kč, 149 Kč a 189 Kč.

Třicetidenní balíček platí 30 dní od zakoupení (počítáno je to na hodiny) a nedochází k automatické obnově.
Balíček obsahuje vždy stejné množství dat v ČR + navíc stejné množství 1.zóně v roamingu.
Po vyčerpání dat nebo uplynutí třiceti dní jsou data v ČR blokována.
Po vyčerpání dat nebo uplynutí 30-ti dní data v roamingu fungují dále, ale jsou účtována zvýhodněnou cenou 0,10 Kč/MB.
Pokud tedy 30 dní uběhne v době kdy jste v roamingu, nebo jste v roamingu dlouhodobě, může být nejlepší strategie platit 0,10 kč/MB bez dalších paušálních poplatků. Balíček si můžete pořídit až těsně před nebo po návratu do ČR.


Viz též ceník doplňkových služeb.

Všechny ostatní běžné balíčky zůstávají a od 1.8.2021 se snižují ceny , jak již bylo oznámeno. Výjimkou je účtování po MB, kde je nově navíc poplatek 9 Kč/měsíc.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od alfi »

Díky za info. I když jsem úplně nepochopil, kdo by takový balíček využil? :)
Dokup dat v rámci měsíce platí 30 dnů taky a navíc je levnější.
Do roamingu je lepší balíčky úplně vypnout a zůstat na 0,10 Kč/MB = 100 Kč/GB, což je taky dost možná levnější než celý balíček (kde většinou nevím, jestli jej vyčerpám celý = jen pak se trochu vyplatí).

Tj. snad jen, když vím, že budu ~14 dnů v ČR a zbytek v zahraničí a fakt se mi podaří vyčerpat obě poloviny aspoň z půlky. Ale to je pomalu o náhodě - možná tím ušetřím stovku, možná to nakonec budu mít i dražší :-)
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od Hafi »

V jakém pořadí dochází k čerpání dat? Při souběhu kalendářního a klouzavého balíčku?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše:V jakém pořadí dochází k čerpání dat? Při souběhu kalendářního a klouzavého balíčku?
Bohužel třicetidenní balíček ruší všechno předchozí. Tedy je třeba si jej objednat, až měsíční data dojdou, nebo jen těsně před.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:Díky za info. I když jsem úplně nepochopil, kdo by takový balíček využil? :)
Dokup dat v rámci měsíce platí 30 dnů taky a navíc je levnější.
Do roamingu je lepší balíčky úplně vypnout a zůstat na 0,10 Kč/MB = 100 Kč/GB, což je taky dost možná levnější než celý balíček (kde většinou nevím, jestli jej vyčerpám celý = jen pak se trochu vyplatí).

Tj. snad jen, když vím, že budu ~14 dnů v ČR a zbytek v zahraničí a fakt se mi podaří vyčerpat obě poloviny aspoň z půlky. Ale to je pomalu o náhodě - možná tím ušetřím stovku, možná to nakonec budu mít i dražší :-)
Dokupy mají sice životnost také třicet dní, ale je třeba i v dalším měsíci mít nějaký balíček a navíc se přednostně spotřebovávají data z toho balíčku. Tedy máte garantováno, že koncem dalšího měsíce budete opět na suchu. Což u třicetidenního balíčku sice také, ale nejste mezitím nuceni si koupit a spotřebovat ještě další balíček začátkem měsíce. A hlavně nový balíček si můžete koupit v okamžiku, kdy data dopotřebujete - konec měsíce neomezuje. Když data dojdou, můžete si koupit další třicetidenní nebo měsíční balíček a nemusí to nutně být za přesně třicet dní ale třeba o týden dříve, až data dojdou. Nic pak nepropadne.

Pokud jede někdo na dovolenou do zahraničí, tak to, že data v roamingu nesnižují data z balíčku pro ČR, je jednoznačně výhoda. Samozřejmě, kdo je celý měsíc v roamingu, tak má lepší účtování po MB a data rovnou za 0,10 Kč/MB.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od Hafi »

xsouku04 píše:
Hafi píše:V jakém pořadí dochází k čerpání dat? Při souběhu kalendářního a klouzavého balíčku?
Bohužel třicetidenní balíček ruší všechno předchozí. Tedy je třeba si jej objednat až měsíční data dojdou nebo jen těsně před.
Spíše jsem uvažoval opačně, zakoupím 30denní balíček a mám nastaveno na příští měsíc zakoupení klasického měsíčního. V takovém případě tedy propadne nevyužitý zbytek 30 denního?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše:
xsouku04 píše:
Hafi píše:V jakém pořadí dochází k čerpání dat? Při souběhu kalendářního a klouzavého balíčku?
Bohužel třicetidenní balíček ruší všechno předchozí. Tedy je třeba si jej objednat až měsíční data dojdou nebo jen těsně před.
Spíše jsem uvažoval opačně, zakoupím 30denní balíček a mám nastaveno na příští měsíc zakoupení klasického měsíčního. V takovém případě tedy propadne nevyužitý zbytek 30 denního?
Ne, v takovém případě se prvního nic nekoupí. Až třicetidenní balíček dopotřebujete nebo uplyne třicet dní, pak se rozhodnete, co dále.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od Hafi »

Doplníte ty klouzavé balíčky do toho hlasového menu? Neb z logiky jejich fungování ho případně chci aktivovat, až když mi běžná data dojdou, což teď znamená asi zapnout po telefonu data po kB (zaplatím za to 9 Kč, i když jsem měl předtím normální balíček?) a pak teprv přes online rozhraní zapnout klouzavý balíček.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od xsouku04 »

Hafi píše:Doplníte ty klouzavé balíčky do toho hlasového menu? Neb z logiky jejich fungování ho případně chci aktivovat, až když mi běžná data dojdou, což teď znamená asi zapnout po telefonu data po kB (zaplatím za to 9 Kč, i když jsem měl předtím normální balíček?) a pak teprv přes online rozhraní zapnout klouzavý balíček.
Ano, chceme to dodělat.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Nové 30 denní datové balíčky

Příspěvek od Hooonza »

Prosím, jak se provádí dokupování dat, přesně jsem to teď nesledoval? Když vyčerpám měsíční balíček a dám "nahradit ... (větším)", stránka upozorní, že mi bude stržena plná cena nově objednávaného balíčku. Jaký je tedy rozdíl mezi "přikoupit" a "nahradit"? Díky.
Odpovědět