Recenze kvalitních a levných USB sluchátek

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Recenze kvalitních a levných USB sluchátek

Příspěvek od xsouku04 »

Mít kvalitní zvukovou kartu a k ní sluchátka nebo ještě lépe USB sluchátka je pro kvalitní hovory z počítače naprosto klíčová věc.
Obrázek

Naprostá většina integrovaných zvukových karet je na tom hlavně co se týče kvality vstupu pro mikrofon hodně špatně. Kromě toho co říkáte chytají kdejaké rušení okolo. Část toho šumu vzniká nejspíš už na desce v počítači.
Máte-li integrovanou zvukovou kartu a při volání z počítače to není úplně ono, mám pro Vás řešení. USB sluchátka.

Pokud použijete USB sluchátka, ty jsou propojena s počítačem digitálně, takže ruchy které vznikají uvnitř počítače hovor nedegradují.
Problém je, že USB sluchátka bývají dražší, často s cenou od 400 Kč výše. Často jsou hodně robusní. Některé sluchátka mají sice USB přípojku, ale jsou to běžná sluchátka. USB mají jen jako zdroj napájení. Pravá usb sluchátka poznáte tak, že nemají žádný další vstup kromě USB.
U některých sluchátek nelze plynule regulovat citlivost mikrofonu, přitom citlivost není ideální. Jiná sluchátka zase nesmyslně vyžadují ovladače, takže je obtížné je přenášet z počítače na počítač. Pravda většina sluchátek co se dnes prodávají již plně vyhovují. Důležitá tedy začíná být cena a provedení.

Nedávno jsem ale narazil na jedny z cenou 228 Kč včetně daně. Objednal jsou to pravá kvalitní USB sluchátka.

http://sluchatka.heureka.cz/konig-cmp-headset35/

Koupil jsem je v tomto eshopu: http://fajn-market.cz/usb-digit-sluchat ... g-pk-p6186
  • Fungují ihned po zapojení bez instalace ovladače. Zkoušeno jak pod Windows, tak pod Linuxem.
  • V systému se hlásí jako další zvuková karta s označením C-Media USB Headphone Set
  • Umožňují plynule regulovat jak citlivost mikrofonu, tak hlasitost přehrávání.
  • Pod Windows testováno s programem Odorik.exe (kodek ulaw-g711u) - fungují obě šoupátka na citlivost mikrofonu a hlasitost přehrávání. Citlivost mikrofonu je dobré nastavit tak, aby se hodnota ukazatele nepohybovala v červené oblasti.
  • Testováno pod Linuxem program Twinkle (kodek alaw-g711a)a není co vytknout. Nikdo nepozná, že voláte z počítače.
sluchátka jsou lehčí konstrukce, takže vás určitě z nich nebude bolet hlava. Pravděpodobně budou však vyžadovat relativně jemné zacházení. Pokud mají být určena do míst kde jemné zacházení nemůžete zaručit, je zde ještě možnost si pořídit USB zvukovou kartu + běžná sluchátka. Kvalita hovorů bude tak podobná a v případě poškození sluchátek bude škoda až několikanásobně nižší.

A co nekvalitní integrovaná zvuková karta a skype ?
Skype má kvalitní zvukové filtry. Dovede tak automaticky korigovat hlasitost, vyrušit ozvěnu, nebo vychytávat šumy. Při hovoru skype<->skype také přenáší větší frekvenční pásmo. Proto aplikace skype není tolik náchylná na špatnou kvalitu zvukové karty a hovory se jeví subjektivně kvalitnější než při použití jiné aplikace pro volání přes internet. Použití USB sluchátek však kvalitu hovorů přes Skype i tak často dovede výrazně vylepšit.
mil2house
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 01. pro 2011 8:55:15

Re: Recenze kvalitních a levných USB sluchátek

Příspěvek od mil2house »

Mohl by jste napsat, pod jakou distribucí Linuxu jste je zkoušel? Díky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze kvalitních a levných USB sluchátek

Příspěvek od xsouku04 »

Mám aktualizovaný archlinux. Souvisí to s verzí jádra, ne distribucí a popřípadě s verzí ALSA. Ovladače pod Linuxem jsou totiž součástí jádra Linuxu. Takže pokud nemáte nějakou starší distribuci, určitě to bude fungovat taky. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by to pod Windows fungovalo bez instalace ovladače a pod Linuxem vůbec.
Mělo by to fungovat na všech distribucích. Jestli chcete mohu to zkusit ještě s obstarožním debianem. (několik let starej)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Recenze kvalitních a levných USB sluchátek

Příspěvek od xsouku04 »

Sluchátka už nejsou a prý ani nebudou. Cena byla tak nízká protože šlo prý o výprodej.

Jinak se podívejte na usb zvukovou kartu.
která má úplně stejný chipset. K ní pak můžete používat běžná sluchátka co dostanete koupit od 50 Kč. Kvalita je v podstatě stejná.
Pedro-81cz

Re: Recenze kvalitních a levných USB sluchátek

Příspěvek od Pedro-81cz »

Koupě sluchátek byla velmi dobrým tipem od Vás. Pořídil jsem je tak, tak. Cena skvělá, už je mám k dizpozici. Na volání jsem je ještě nezkoušel, zkusil jsem použít na hudbu (dobrý zvuk, nemají nějaké basy - zvuk je lepší než, když přehrávám bez sluchátek). Modrá dioda svítí jasně, jen možná jsem nepochopil, k čemu má účel?

Sluchátka měla skvělou cenu, doprava 49,- kč, takže konečná cena taky OK.

E-Shop naprosto OK, díky za skvělý tip, ještě vyzkouším hovor o víkendu a napíšu zde zkušenost.


Naposledy oživil Anonymous v pát 05. říj 2012 6:48:30
Odpovědět