Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od xsouku04 »

Na začátku roku 2022 přešel Telegram na nové verzi knihovny. Nebyla tak úplně jisté, jestli tahle služba Telegram na SIP bude moci dále fungovat. Ale naštěstí se podařilo projekt portovat na novou verzi knihoven a nyní to vypadá, že jsme definitivně opravili i problém s přenášením DTMF, když tomu jak to přesně funguje moc nerozumíme. https://github.com/Infactum/tg2sip/issues/54

Nyní to vypadá, že by to tedy mělo fungovat minimálně do dalšího velkého update knihovny, který snad nebude dřív jak za rok. (možná za několik).

Máme tak za to, že nyní funguje všechno bez potíží.
mol191280
Příspěvky: 8
Registrován: pát 10. led 2014 19:45:36

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od mol191280 »

Dobrý den,
zadávání volaného čísla v Telegramu je dost nepraktické.
Kdybych chtěl spojit hovor pomocí služby callback v aplikaci callback_2, šlo by to nějak udělat?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od xsouku04 »

mol191280 píše:Dobrý den,
zadávání volaného čísla v Telegramu je dost nepraktické.
Kdybych chtěl spojit hovor pomocí služby callback v aplikaci callback_2, šlo by to nějak udělat?
Zkusil bych si svoje číslo registrované u Telegram dát do rychlých kontaktů. Tedy *0500420799799081 bude volat na můj telegram účet registroavný pod českým mobilním číslem 799799081. Pak by měla fungovat i aplikace callback_2
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od xsouku04 »

Od vydání opravené verze na začátku roku 2022 volání přes Telegram stále funguje, o potížích nevíme.
auserodorik

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od auserodorik »

Dobry den,

Hodne bych ocenila vic detalni popis pro zavolani pres telegram do zahranici (tel cislo bez telegramu). Pridala jsem Odorik cislo/user do kontaktu. Zavolala jsem. Ticho. Poslala jsem PIN do chatu. Nic. Zase jsem zavolala. Zvoni ale nic se nedeje. Poslala jsem cislo kam chci volat do chatu. Volam ticho.

Prosim o postup krok za krokem.
Moc dekuji,
A.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od xsouku04 »

auserodorik píše: úte 27. pro 2022 22:59:16 Dobry den,

Hodne bych ocenila vic detalni popis pro zavolani pres telegram do zahranici (tel cislo bez telegramu). Pridala jsem Odorik cislo/user do kontaktu. Zavolala jsem. Ticho. Poslala jsem PIN do chatu. Nic. Zase jsem zavolala. Zvoni ale nic se nedeje. Poslala jsem cislo kam chci volat do chatu. Volam ticho.

Prosim o postup krok za krokem.
Moc dekuji,
A.
Pokud zavolám na https://t.me/Odorikcz , tak to na mne mluví, říká to zadejte číslo. Kdybych neměl zadané své číslo pro volání bez zadávání pinu, mělo by to chtít pin, ale rozhodně by nemělo být ticho.
Ono to jako hovor zvedne a pak je ticho?
u1784
Příspěvky: 7
Registrován: ned 10. dub 2016 11:49:05

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od u1784 »

Můžu prosím nějak nastavit, aby se mi při volání z Odoriku "A" na Telegram (*05...) v TG zprávě příchozí během vyzvánění zobrazilo nejen telefonní číslo volajícího, ale i jeho jméno?

Odorik linku "B" mám s volaným Telegramem propojenou přes "Volání bez zadávání PINu" a proto jsem na ní zkoušel zadat volající číslo "A" do Rychlých kontaktů, ale to nepomohlo.

Jde to nějak? TIA.
Harry
Příspěvky: 1
Registrován: úte 14. lis 2023 11:32:00

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od Harry »

Mám nastaveno zobrazení pevného čísla, při nedostupnosti CLIPu. Při volání z IP telefonu to funguje, při volání přes telegram je číslo skryté. Prosím o radu, co zkontrolovat, aby se také při volání přes telegram zobrazilo volanému alespoň mé pevnolinkové číslo.
Odpovědět