nové proxy v testovacím provozu pro veřejnost

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
peters5
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12. dub 2012 8:29:28

Re: nové proxy v testovacím provozu pro veřejnost

Příspěvek od peters5 »

Je možné na nomadické číslo i přijmout sms?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nové proxy v testovacím provozu pro veřejnost

Příspěvek od xsouku04 »

sms jdou posílat a přijímat jen v rámci sítě na čísla v síti odorik. (tedy ty co začínají hvězdičkou)
Odesílat lze též na mobilní čísla v ČR, ale přijímat odpovědi nelze.

Když pošlete prázdnou sms nebo sms s jednou mezerou na číslo 0, ukáže to jaký máte kredit.

Když pošlete prázdnou sms nebo sms s jednou mezerou na číslo 1-99 ukáže to jaký rychlý kontakt je pod tou číslicí uložen.

Když pošlete sms s velikostí 0 nebo s jediným znakem "mezera" na libovolné číslo, tak je vyvolán callback (na váš registrovaný mobil a spojí to s daným číslem - možné použít pokud internet není dostatečně kvalitní aby šlo přes něj volat)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: nové proxy v testovacím provozu pro veřejnost

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:[*] Jde přes protokol SIP odesílat sms zprávy.
A čím to posíláte? Já mám otestované posílání zpráv Phoner <-> Phoner, ale takové to posílání na č. 0 a pod. mi nějak nefunguje, stejně jako transport SMS do mobilní sítě...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nové proxy v testovacím provozu pro veřejnost

Příspěvek od xsouku04 »

Testovali jsme to s csipsimple, sipdroid (ten neukazuje odezvu našeho serveru na zaslání zprávy) a nyní i phoner. U phoner byl problém v tom, že navíc přidával \r (carriage return - znak který se ve windows přidává na konci každého řádku, protože měl Bill když začínal mě špatnou tiskárnu). Změnili jsme to, aby ty znaky byly ignorovány.
Odpovědět