Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od TKlf »

Pokud vim, tak zatim nikoliv.

Z mobilu ...
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Hooonza »

Pozor, služba pro příchozí hovory na Vaše vlastní jméno na skype u odoriku neskousne všechna data, která byste u samotného skype mohli používat: zatím mám zjištěno, že u loginu (zřejmě) s tečkou na konci řetězce ("login.") příchozí hovory nejedou (ačkoliv skype klient s tím problém nemá).
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Largon »

Je to tak, včera mi to psal kolega, že technologie kterou používáme, to nezvládá. Momentálně účty končící tečkou neprojdou validací u nás na webu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od xsouku04 »

Má to ale docela dobré řešení. Vytvořte si nové skype jméno za tímto účelem. A svoje původní skype jméno s tečkou na něj přesměrujte.
Má to výhodu i v tom, že všichni budou vidět, kdy jste opravdu online. Ale dovolají se vám, i když online nejste.
Další výhoda je, že nemusíte u nás zadávat heslo vašeho hlavního skype jména.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Hooonza »

To je pravda, vyřešil jsem to tak.
Je fakt, že tímpádem se trochu protáhne vyzvánění, nějakou dobu i při nastavené nulové prodlevě trvá ještě přesměrování u skype.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Kdy nastavit skype s vlastním jménem

Příspěvek od Hooonza »

Dobrý den,
jestliže k Odoriku převádím pevné telefonní číslo, v první fázi, jakmile máte potvrzeno, že číslo mi patří a budu ho převádět, nastavíte k mé lince příslušný CLIP, na telefonní číslo dosud však příchozí hovory nepřicházejí. Začnou přicházet až ve 2. fázi, kdy je číslo převedeno od původního operátora.
V které fázi začnou na linku přicházet hovory ze sítě Odorik, je to ihned po přiřazení CLIP, nebo až po definitivním převodu?

Jde mi o to, že na linku chci odkázat příchozí hovory ze Skype, a o to, že hovory v rámci sítě Odorik jsou zdarma. Když chci nastavit Skype, je nutno tam vyplnit veřejné telefonní číslo, kde bude příchozí hovor zvonit. Když Skype nastavím příliš brzo, za příchozí hovory budu platit (Skype -> veřejné číslo mimo Odorik), jestliže už Odorik bude hovory ihned po nastavení CLIP, ještě před vlastním převodem, brát jako interní v rámci sítě, dalo by se Skype nastavit dříve, nebylo by nutné čekat až do skutečného převodu.
Díky.

[EDIT] Takže při přenosu se po přijetí žádosti nenastavuje veřejné tlf. číslo, pouze CLIP, hovory na veřejné číslo půjdou zatím mimo odorik. Musím počkat na definitivní přenos :)
Návštěvník

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den,
nemáte v tuto chvílí výpadek na službě Skype->Odorik? Zdadal jsem Skye uživatelské jméno a tento účet se stal online. Při pokusu na něj zavolat však není hovor spojen ("skypeuživatel" hovor nepřijímá) a tento skype účet spadne do offline. Po několika minutách se sice zase přihlásí, ale stále se nedá dovolat. Pořád dokolečka. Toto je první nastevení provázanosti v rámci mého účtu. Skype jméno není s tečkou. Děkuji
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od 4smart.cz »

Zdravím,

nevím o žádném výpadku. Zašlete mi na podpora[z]4smart.cz email, uveďte v něm popis problému + Váš skype login.
Podívám se na to.

J.M.
jirbar
Příspěvky: 24
Registrován: úte 23. říj 2012 15:14:54

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od jirbar »

Tak toto jsem dnes řešil se sympatickou s!ečnou či paní v Odoriku to samé. V kontaktech mám v rychlé volbě Skype jméno. Proti strana měla Skype puštěné, s nikým nemluvila a po použití rychlé volby to asi 7x zazvonilo a pak Odorik nahlásil Účastník hovor nepřijímá. Po opakováné volbě Odorik hned nahlásil Účastník má jiný hovor. To jsme zkoušeli několikrát z pevné linky i z tabletu přes CsipSymple. Hovor jednou dopadl z pevné linky.

A koukám, že ten výpadek byl v únoru, teď je červenec.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od xsouku04 »

jirbar píše:Tak toto jsem dnes řešil se sympatickou s!ečnou či paní v Odoriku to samé. V kontaktech mám v rychlé volbě Skype jméno. Proti strana měla Skype puštěné, s nikým nemluvila a po použití rychlé volby to asi 7x zazvonilo a pak Odorik nahlásil Účastník hovor nepřijímá. Po opakováné volbě Odorik hned nahlásil Účastník má jiný hovor. To jsme zkoušeli několikrát z pevné linky i z tabletu přes CsipSymple. Hovor jednou dopadl z pevné linky.

A koukám, že ten výpadek byl v únoru, teď je červenec.
Skype použí propritální nesvobodný protokol. Pokud ten nějak zlobí, nikdo jiný to nemůže opravit, než skype samotný.
Co bych ale doporučil, je si do rychlých kontaktů uložit dvě varianty.

skype:skype_jméno_které_chci_volat
a
skype9:skype_jméno_které_chci_volat

A když náhodou nefunguje jedna varianta, zkusit druhou. Obě varianty jsou nezávislé. "skype:" posílá hovor přes skype jméno Odorik.cz a kedek G711A=PCMA=ALAW, skype9 posílá hovor přes skype jméno odorik9 s kodekem G729.
Skype testujeme jako jiné služby každých 5 minut. http://www.odorik.cz/watchdog.html
Pokud ale má skype zrovna špatný den a odmítá spojovat hovory na nějaká skype jména, nelze s tím nic moc dělat, leda se vyhnout používání skypu.
Odpovědět