Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od GeBu »

Já jsem si pro to vytvořil speciální účet Skype a dal ho jen těm známým, kteří chci, aby mi takto mohli zavolat. Musí se jim to totiž vysvětlit: účet je totiž stále on-line.
Já jsem z té služby nadšený. Mohou se mi známí dovolat, ikdyž nemám puštěné PC a Skype.
Paulw

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Paulw »

Jen taková drobnost,
když si přidám ikonku statusu na svůj web a jsem přihlášen na Skype přes Odorik, tak se bohužel nezjistí stav účtu, respektive se asi nezjistí protože není klientem povolen (asi na serveru odoriku). Pokud jsem přihlášen klasicky na skype (v Ubuntu), tak se tato hodnota povoluje v nastavení soukromí "Povolit aby můj status byl dostupný přes web" . Otázka jestli při zatrhnutí se to přepíše někam na účet na mém Skypu, nebo toto povolení obstarává každý klient zvlášť ze kterého jsem přihlášen. Jedná se o tuto ikonku http://mystatus.skype.com/smallicon/skype_jmeno
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobry den,

pokud se toto zminovane nastaveni neshoduje s moznosti, kdy ostatni mohou videt stav klienta ve svem contactlistu, tedy to ze je online nebo neni, pak s tim nic neudelame. Implementace toto zatim nepodporuje. Status klienta, spusteneho v podobe sluzby skype-odorik u nas, by ale mel byt verejny pro ty, co jej maji pridany ve svem contactlistu.

Jedine, co muzeme vyzkouset, je klienta u nas restartovat. Stalo se mi v minulosti, ze se status klienta zobrazoval znamemu stale offline, restart to ale vyresil.
Pokud mate zajem, staci, kdyz mi na podpora[z]4smart.cz poslete Vas skype login (bez hesla), klienta pote najdu a restartnu no a pak uvidime, jestli se neco zmenilo. Jinak s tim asi vic neudelame. Mohl by to vyresit pouze update, nekdy v budoucnu.

J.M.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od xsouku04 »

Napadá mne, že pokud máte vaše skype jméno a heslo zadané u nás na webu, jste vždy on-line, takže při nejhorším ikonku natvrdo vyměnit za zelenou.
Paulw

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Paulw »

To bych mohl, ale bohužel stále online nejsem, při nejhorším tam dám jen odkaz s nějakou neutrální ikonkou. :D
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od xsouku04 »

Paulw píše:To bych mohl, ale bohužel stále online nejsem, při nejhorším tam dám jen odkaz s nějakou neutrální ikonkou. :D
Vy neustále online nejste, ale vaše skype jméno co jste zadal na odorik.cz může být online pořád velmi snadno. V každém případě je vaše skype jméno připraveno přijímat hovory nonstop.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od 4smart.cz »

V těchto dnech probíhá ladění a zeštíhlování provozních nároků služby skype-odorik.
Po dokončení bude služba skype-odorik plošně aktualizována, což znamená krátký výpadek cca 2 - 5 minut na jednoho uživatele Odoriku, který tuto službu používá.

Dále chystáme zpoplatnění této služby.

Přesné ceny teprve stanovíme a o zpoplatnění budeme předem informovat emailem.

J. Marák
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od 4smart.cz »

Právě probíhá plošná aktualizace služby.

Nedostupnost na jednoho uživatele by neměla přesáhnout 2 - 5 minut.

J.M.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Kde najdu položku na webu pro vypnutí automatických zpráv v chatu typu Automat bohužel nedovede odpovědět a momentálně ani dále přeposlat Vaši zpávu.?
Děkuji
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Testovací provoz Skype -> Odorik s vlastním skype jménem

Příspěvek od Hooonza »

admin píše:Dále chystáme zpoplatnění této služby.
Dobrý den,
jak to se službou skype -> Odorik dnes vypadá, je (jak) nějak zpoplatněná?
Odpovědět