Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od xsouku04 »

Nyní lze příchozí hovor přepojit velmi jednoduše a to stejným způsobem u všech telefonů.
Zmáčkněte dvakrát za sebou klávesu *. Tedy * * a budete vyzvání k zadání čísla kam si přejete přepojit.
Čísla na která často přepojujete doporučuji uložit do rychlých kontaktů na našich stránkách.
Možné je přepojit i mimo síť odorik, hovor platí vždy ten kdo jej vytočí.

Fungují i další možnosti přepojování (např. odchozích hovorů, konference, přepínání mezi dvěma příchozími hovory), tam je ale nutné použít menu VoIP telefonu nebo tlačítko FLASH/R u analogového telefonu.

Dnes jsem též zpřehlednil a aktualizoval návod.
http://www.odorik.cz/w/prepojovani


Další funkce pobočkových ústředen co nabízí odorik v základní ceně:
  • paralelní vyzvánění. Každé veřejné telefonní číslo (nomdické, geografické nebo osmistovka) může zvonit na jedné nebo více linkách, nebo dalších číslech (např. mobilních). Omezení na 4 linky nebo čísla na požádání odstraníme.
  • zpožděné paralelní vyzvánění (*083YYXXXXXXXXXXXX - viz specialni_cisla) - umožní aby na některých linkách nebo číslech to začalo zvonit až po nějaké době. Pokud tedy je kolega na záchodě, může vám po chvíli nezvonění zvonit na vaší lince i hovor pro něj. Pokud to na VoIP chvíli nezvedáte, může se po nějaké době začít zvonit váš mobilní telefon ...

    Další unikátní vlastnosti Odorik.cz:
  • možnost mít k jednomu veřejnému číslu více linek (CLIP můžeme na požádání nastavit)
  • možnost mít na jedné lince více přihlášených sip zařízení paralelně, možnost mít více příchozích i odchozích hovorů zároveň. ( omezení jsou zde jen co se týče bezpečnosti na cca 5 hovorů, ale na požádání můžeme odstranit)
Pomocí těchto zajímavých možností lze vykouzlit překvapivě hodně. Např. vracení se na slepo přepojených hovorů a pod. Další rozšíření tímto směrem budou následovat.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše:...
Další unikátní vlastnosti Odorik.cz:
[*] možnost mít k jednomu veřejnému číslu více linek (CLIP můžeme na požádání nastavit)
Znamena to, ze pozastaveni aktivaci CLIP uz skoncilo?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od xsouku04 »

Tím myslím to, že můžete mít jedno geografické číslo na více různých linkách.
Radouch

Re: Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od Radouch »

xsouku04 píše:[*] zpožděné paralelní vyzvánění (*083YYXXXXXXXXXXXX - viz specialni_cisla) - umožní aby na některých linkách nebo číslech to začalo zvonit až po nějaké době. Pokud tedy je kolega na záchodě, může vám po chvíli nezvonění zvonit na vaší lince i hovor pro něj. Pokud to na VoIP chvíli nezvedáte, může se po nějaké době začít zvonit váš mobilní telefon ...
Nefunguje :evil:
Měl jsem dlouhodobě nastaveno, nyní jsem chtěl upravit čas zpoždění a po smazání fungujícího paralelního vyzvánění při pokusu o nové zadání už formulář píše jen "Špatný formát čísla: *08305602xxxxxx"
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od Largon »

Hned to opravím. Bude to souviset se změnami, které jsme prováděli na úrovni datové vrstvy v uživatelském rozhraní.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od Largon »

Pokud tam to číslo zadáte i s mezinárodním prefixem (*0830500420605...), tak to funguje. Opravím to, aby česká čísla šla zadávat i bez prefixu.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od Largon »

Už by to mělo fungovat. Omlouváme se za komplikace.
gada

Re: Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od gada »

xsouku04 píše:Možné je přepojit i mimo síť odorik, hovor platí vždy ten kdo jej vytočí.
Mám tomu rozumět tak, že když budu volat někomu na 539.... (předpokládám sazbu cca 50hal-min), tak se mi může stát, že budu přepojen na 909 26 88 99 za 99 Kč/min?

To se mi ale vůbec nelíbí!
LiFi

Re: Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od LiFi »

gada píše:
xsouku04 píše:Možné je přepojit i mimo síť odorik, hovor platí vždy ten kdo jej vytočí.
Mám tomu rozumět tak, že když budu volat někomu na 539.... (předpokládám sazbu cca 50hal-min), tak se mi může stát, že budu přepojen na 909 26 88 99 za 99 Kč/min?

To se mi ale vůbec nelíbí!

No stát se to zřejmě může, že budete přepojen na čísla 909 ... ..., avšak Vy budete platit stále cenu na pevnou linku (ketrou jste Vy vytočil) a za přepojení na 909 ... ... bude platit ten, kdo Vás tam přepojil (to vytočil někdo jiný) aneb jak srozumitelně říkají "Odoričáci" "každý si zaplatí to co si vytočí"
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přepojování hovorů - jednodušší to být nemůže

Příspěvek od xsouku04 »

LiFi píše: No stát se to zřejmě může, že budete přepojen na čísla 909 ... ..., avšak Vy budete platit stále cenu na pevnou linku (ketrou jste Vy vytočil) a za přepojení na 909 ... ... bude platit ten, kdo Vás tam přepojil (to vytočil někdo jiný) aneb jak srozumitelně říkají "Odoričáci" "každý si zaplatí to co si vytočí"
jojo navíc čísla 909 26 88 99 jsou blokována, takže asi nejdražší destinace kam by vás mohli přepojit je na Kubu.
Odpovědět