Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a firmwa

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od alfi »

Co zkusit klasické tftp recovery? Při startu držet tlačítko na základně (10-20s), spousta zařízení potom nastaví fixní IP a z broadcastu zkouší stáhnout firmware přes tftp. Třeba to pojede i tady :-)
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od ondrej.nemecek »

Hmm, když držím tlačítko na základně a zapnu základnu, začne blikat LED postupně několika barvami. Ze sniffovaného provozu v takový okamžik moc moudrý nejsem, každopádně lokálního tftp si to nevšimne. Snaží se sice resolvovat nějaké záznamy, například _fto._tcp.local, což by tak nějak vypadalo nadějně, ale když takový záznam v lokálním dns zařídím, tak už tu IP adresu nekontaktujte.

Dostal jsem kontakt na nějaký servis, kde by mi mohli poradit. Tak uvidíme. Pokud bych to rozběhal, podělím se o řešení :-)
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od Kabek »

To tlačítko na základně má jen dvě funkce. Krátké stisknutí: hledání sluchátek - zvoní. Stisknutí delší jak cca 4 s.: registrace sluchátka k základně. Ovládat/nastavovat základnu lze sluchátkem - volba v menu nebo číselné kódy (viz http://cs-im.psn-web.net/Global/SIPPHON ... ish_KA.pdf https://panasonic.net/cns/pcc/support/s ... GP/eu.html)
ondrej.nemecek
Příspěvky: 32
Registrován: úte 27. čer 2017 16:05:58

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od ondrej.nemecek »

Já si myslím, že tlačítko na základně má ještě jednu funkci, která se aktivuje při držení tlačítka během startu základy. LEDky začnou blikat postupně různými barvami. Ale potvrzené to explicitně z manuálu nemám.

Každopádně pan Jozíf se mi neozval, koupím nějaká VOIP telefon z druhé ruky a nebudu Panasonic KX-TGP500 už řešit.

Momentálně volám z počítače z linuxového programu Twinkle. Funguje to docela dobře, jenže nechci mít kvůli telefonu nonstop spuštěný počítač. Ještě by se mi hodilo nějak vyřešit příjem SMS na mobilní číslo SIM karty (jinak než mobilem), nevím, zda to nějaké telefony umí nebo jak to jinak řešit. Ale na to založím kdyžtak jiné vlákno.

Díky všem za příspěvky!
jerry00
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02. bře 2018 6:24:27

Re: Panasonic KX-TGP500 od O2 - přístup do administrace a fi

Příspěvek od jerry00 »

Dá se nějakým tlačítkem sluchátko KX-TPA 50 vypnout? Přijde mi to jako nesmysl, aby tuto funkci nemělo.
Odpovědět