O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Kurt
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. kvě 2017 13:57:29

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od Kurt »

EuroTEL *11 píše:Ten Gigaset umožně nastavit až 6 SIP účtů, tak nevím, jestli mi povolí nastavit Odorik, ale stejně je mi to zbytečné, když O2 nabízí neomezené volání za 299,- Kč, takže Odorik postrádá význam. :idea:
Pokud z pevné provoláte měsíčně 300 Kč a víc, pak asi ano. Pro nás ostatní je Odorik levnější volbou.
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Kurt píše:
EuroTEL *11 píše:Ten Gigaset umožně nastavit až 6 SIP účtů, tak nevím, jestli mi povolí nastavit Odorik, ale stejně je mi to zbytečné, když O2 nabízí neomezené volání za 299,- Kč, takže Odorik postrádá význam. :idea:
Pokud z pevné provoláte měsíčně 300 Kč a víc, pak asi ano. Pro nás ostatní je Odorik levnější volbou.
Jenže je úplně jedno, kolik provoláte z O2, oni nabízejí jeden paušál pro domácnosti a to je VOLÁNÍ ĆR za 299,- Kč a je je jim úplně jedno, jestli provoláte minutu nebo 10 000 minut do všech sítí, protože u tohoto neomezeného paušálu je nastaven FUP limit 10 000 minut. Takže ikdybyste celý měsíc nikam nevolal a měl jen HTS linku na příchozí hovory tak stejně zaplatíte 299,- Kč. Pro podnikatele pak nabízí ještě tarif VOLÁNÍ SVĚT kde máte 1 000 volných minut do vybraných zahraničních destinací a tam se platí paušál 599,- Kč.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od Pitomec »

Neboli pro málo volající je to pádný důvod dát O2 definitivně vale. Kdo chce moc, nemá nic.
Obrázek
5uch
Příspěvky: 443
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od 5uch »

EuroTEL *11 píše: Bohužel, O2 bude postupně všechny pevné telefonní linky migrovat na IP telefony, bylo mi to řečeno, že současný způsob volání je zastaralý a tak se už bude volat pouze přes VOIP.
A to je ofiko info z O2, nebo od nějakého (pře)prodejce jejich služeb?
A jak si to představují - lidem, co měli jen pevnou linku bez internetu místo ní nabídnou VoIP telefon a služby s internetem omezeným jen na VoIP volání? Tj. bez nutnosti platit navíc za ten internet? Tedy VoIP volání se vším všudy za paušál 299 Kč?

Je k tomu někde více informací?
EuroTEL *11 píše:...jestli mi povolí nastavit Odorik... stejně je to zbytečné, když O2 nabízí neomezené volání za 299,- Kč, takže Odorik postrádá význam. :idea:
No jak myslíte. Např. při mém způsobu používání pevné linky od Odorika (vesměs hovory v rámci sítě) mi těch 300 Kč vydrží déle než rok.
Pravda, internet platím zvlášť, ale ten bych měl tak jako tak.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od Pitomec »

Něco podobnýho nabízí i UPC u služby Telefon, taky to jde s tím, že má uživatel kabelový modem nastavený jenom na telefonní výstup a internet není funkční. Ovšem kolik lidí si něco takovýho pořídí, je s otazníkem. Nejspíš leda ten, kdo využije až 10.000 minut a je ochoten za to měsíčně platit 269 kaček.
Obrázek
5uch
Příspěvky: 443
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od 5uch »

Pitomec píše:Něco podobnýho nabízí i UPC u služby Telefon, taky to jde s tím, že má uživatel kabelový modem nastavený jenom na telefonní výstup a internet není funkční. Ovšem kolik lidí si něco takovýho pořídí, je s otazníkem. Nejspíš leda ten, kdo využije až 10.000 minut a je ochoten za to měsíčně platit 269 kaček.
Jasně, ale UPC po svých drátech nikdy nenabízelo klasickou pevnou linku. O2 podle mne může být šumák, zda po svých drátech žene hlas nebo nějaké ADSL připojení, které lze využít i k VoIP. Vlastně úplně jedno mu to není - v některých lokalitách je to ADSL tak špatné, že tlačit přes to VoIP by nemusel být dobrý nápad, klasický hlas je ale bez problému.

Ad UPC - mají "neomezený" tarif za 199 Kč s 10 000 volnými minutami. Těch 269 Kč je asi nějaká stará informace... Věřím, že UPC (i O2) na nabídku "neomezené" pevné za 200-300 Kč někdo kývne. Lidé podlehli dojmu, že na mobilu by za to museli dát v nuceném balíčku s internetem okolo 750 Kč (veřejná nabídka, pod pultem a bez internetu možná i za 400), takže jim toto připadá výhodné.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od EuroTEL *11 »

5uch píše:
EuroTEL *11 píše: Bohužel, O2 bude postupně všechny pevné telefonní linky migrovat na IP telefony, bylo mi to řečeno, že současný způsob volání je zastaralý a tak se už bude volat pouze přes VOIP.
A to je ofiko info z O2, nebo od nějakého (pře)prodejce jejich služeb?
A jak si to představují - lidem, co měli jen pevnou linku bez internetu místo ní nabídnou VoIP telefon a služby s internetem omezeným jen na VoIP volání? Tj. bez nutnosti platit navíc za ten internet? Tedy VoIP volání se vším všudy za paušál 299 Kč?

Je k tomu někde více informací?
EuroTEL *11 píše:...jestli mi povolí nastavit Odorik... stejně je to zbytečné, když O2 nabízí neomezené volání za 299,- Kč, takže Odorik postrádá význam. :idea:
No jak myslíte. Např. při mém způsobu používání pevné linky od Odorika (vesměs hovory v rámci sítě) mi těch 300 Kč vydrží déle než rok.
Pravda, internet platím zvlášť, ale ten bych měl tak jako tak.
Týká se to těch, co mají internet HD.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2570
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od Pitomec »

5uch píše:
Pitomec píše:Něco podobnýho nabízí i UPC u služby Telefon, taky to jde s tím, že má uživatel kabelový modem nastavený jenom na telefonní výstup a internet není funkční. Ovšem kolik lidí si něco takovýho pořídí, je s otazníkem. Nejspíš leda ten, kdo využije až 10.000 minut a je ochoten za to měsíčně platit 269 kaček.
Jasně, ale UPC po svých drátech nikdy nenabízelo klasickou pevnou linku. O2 podle mne může být šumák, zda po svých drátech žene hlas nebo nějaké ADSL připojení, které lze využít i k VoIP. Vlastně úplně jedno mu to není - v některých lokalitách je to ADSL tak špatné, že tlačit přes to VoIP by nemusel být dobrý nápad, klasický hlas je ale bez problému.

Ad UPC - mají "neomezený" tarif za 199 Kč s 10 000 volnými minutami. Těch 269 Kč je asi nějaká stará informace... Věřím, že UPC (i O2) na nabídku "neomezené" pevné za 200-300 Kč někdo kývne. Lidé podlehli dojmu, že na mobilu by za to museli dát v nuceném balíčku s internetem okolo 750 Kč (veřejná nabídka, pod pultem a bez internetu možná i za 400), takže jim toto připadá výhodné.
Myslel jsem to tak, že UPC má i extra telefon bez netu.

Cena 269,-Kč souhlasí, protože k oněm 199,-Kč je nutné ještě přičíst pronájem modemu za 70,-Kč.

Jinak kdysi byla k mání i aplikace pro Android a iOS od UPC pro Telefon, takže šlo až na 3 zařízeních vesele volat kdekoliv přes WiFi (i data samozřejmě) a čerpat to z oněch 10.000 minut. Záhy ovšem v UPC zjistili, že prodělávají gatě, tak to svedli na nezájem ze strany klientů a aplikaci zrušili. Firma k pohledání...
Obrázek
Kurt
Příspěvky: 20
Registrován: pon 29. kvě 2017 13:57:29

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od Kurt »

EuroTEL *11 píše:Jenže je úplně jedno, kolik provoláte z O2, oni nabízejí jeden paušál pro domácnosti a to je VOLÁNÍ ĆR za 299,- Kč a je je jim úplně jedno, jestli provoláte minutu nebo 10 000 minut do všech sítí.
Vím, co je paušál. Proto jsem psal, že pokud provoláte více, než 300, pak se vám O2 vyplatí. To, jestli provoláte 300 Kč u jiného operátora, zjistíte podle ceníku toho operátora. Věřím, že to zvládnete zjistit sám, na kolik vyjde u koho minuta a kolik jich tedy můžete provolat, abyste se vešel do 300 Kč. Samozřejmě potom přistupuje cena za internet. Já mám například internet od lokálního ISP doma za 348 Kč. Internet HD na doma od O2 je za 599 Kč, tedy je tam další nezanedbatelný rozdíl (akce nezohledňuji, O2 má aktuálně slevu 200 Kč na 6 měsíců internetu HD, můj ISP zase 3 měsíce zdarma pro nové zákazníky).
alfi
Příspěvky: 716
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: O2 mne nutí pořídit si IP telefon

Příspěvek od alfi »

5uch píše: O2 podle mne může být šumák, zda po svých drátech žene hlas nebo nějaké ADSL připojení, které lze využít i k VoIP. Vlastně úplně jedno mu to není - v některých lokalitách je to ADSL tak špatné, že tlačit přes to VoIP by nemusel být dobrý nápad, klasický hlas je ale bez problému.
Úplně šumák jim to asi nebude, tím spíš, když pořád staví DSLAMy blíž a blíž a zároveň tam musí řešit i nějaký obstarožní hlas, jehož využití bude <10% linek (tuším, že bez hlasu se dá dokonce z dvojlinky vymáčknout něco navíc?).
Že nějaké malé procento zákazníků přijde o hlas kvůli nekvalitě drátu jsou očekávané ztráty, stejně tak podpora faxů, modemů nebo zabezpečovaček, dost možná i kdysi hodně propagované ISDN. Ale v součtu věřím, že to mají dobře spočítané a že se jim to vyplatí, jinak by to nedělali :-)
Odpovědět