Nastaveni Cisco SPA112 pro posílání CLI

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastaveni Cisco SPA112 pro posílání CLI

Příspěvek od ViR »

Suchyjr píše:Mám problém s upgrade firmware. Webové rozhraní mi umožňuje pouze "Quick setup" bez dalších funkcí dostupných pro administrátora - tedy provedení upgrade. Dá se s tím něco dělat?
Já to myslím udělal přes provisioning. Klikněte na Voice -> Provisioning, najděte část Firmware Upgrade, Upgrade Enable: dejte na YES, do Upgrade Rule: zadejte http://down.virsip.net/SPA112_SPA122_1.3.1_003.bin a Upgrade Error Retry Delay: můžete (ale nemusíte) nastavit třeba na 600. A pak dole na stránce klikněte na "Submit". SPA by se měla připojit na (můj) server http://down.virsip.net a stáhnout a nahrát FW 1.3.1 (003), což je nejspíš poslední oficiální verze. Aspoň mně se to tak povedlo. Jinak je třeba tomu samozřejmě dát nějaký čas, podle kvality připojení....
Suchyjr
Příspěvky: 7
Registrován: pát 22. úno 2013 11:00:26

Re: Nastaveni Cisco SPA112 pro posílání CLI

Příspěvek od Suchyjr »

Klaním se, už mám v SPA112 novou verzi firmware. Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
Eshop
Příspěvky: 31
Registrován: pon 20. úno 2012 13:50:51

Re: Nastaveni Cisco SPA112 pro posílání CLI

Příspěvek od Eshop »

Nová verze vypadá podstatně líp.Stahovaní 10minut. Vyřešilo to ten problém s CLI ?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastaveni Cisco SPA112 pro posílání CLI

Příspěvek od ViR »

Suchyjr píše:Klaním se, už mám v SPA112 novou verzi firmware. Ještě jednou díky.
Ještě snad dodatek - po upgrade FW doporučuji v provisioningu, části Firmware Upgrade, dát nastavení Upgrade Enable: zpět na No a uložit, aby SPA zbytečně nezkoušela stahovat nový FW.
Suchyjr
Příspěvky: 7
Registrován: pát 22. úno 2013 11:00:26

Re: Nastaveni Cisco SPA112 pro posílání CLI

Příspěvek od Suchyjr »

Už se podařilo. Všem zůčastněným ještě jednou děkuji. Nastavení pro obstarožní Gigaset SL740 je ETSI FSK. Přeji příjemný den.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastaveni Cisco SPA112 pro posílání CLI

Příspěvek od megacruiser »

Jsem rád, že to nový firmware vyřešil. Ještě bych doplnil, že kompletní manuál na Cisco SPA112 je online zde:
http://www.manualowl.com/m/Cisco/SPA112 ... 52?page=58
Na straně 61 je potom nastavení upgrade firmware.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastaveni Cisco SPA112 pro posílání CLI

Příspěvek od ViR »

megacruiser píše:Na straně 61 je potom nastavení upgrade firmware.
Jo, koukám, že to je více méně klasický "sipuří" postup, který jsem zjednodušeně popsal výše, a který mám osvědčený už asi tak od r. 2004 :-). Akorát byl vlastně jeden zádrhel, kterým bylo umístění a formát nového FW, protože na Cisco serveru byl jen v ZIPu, zatímco SPA ho potřebuje v BIN formátu. Takže jsme ho rozpakoval a dal k sobě, jak výše uvedeno.

Jinak u novějších FW SPA112 je též možné postupovat i přes Administration -> Firmware Upgrade, kdy lze bez problémů pracovat s lokálně umístěným souborem s FW.
Odpovědět