UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
luksaboss
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23. bře 2013 16:50:30

UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od luksaboss »

Dobrý den,
přemýšlím o internetovém telefonu a chci si pořídit výhodně VOIP modem. Narazil jsem na modem uvedený v nadpisu zprávy a zajímalo by mě zda bude bezproblémově fungovat v ČR. Je ze zahraničí a je napsáno že je "odemčený". Příliš se nevyznám v internetové telefonii, ještě jsem se tím nikdy nezabýval a zajímalo by mě zda můžu narazit na nějaká úskalí. Děkuji předem za odpověď.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od Pitomec »

Radši bych vzal nový a nejlíp přímo od poskytovatele služby.
Obrázek
STG
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. bře 2013 18:49:31

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od STG »

odblokovaný Linksys PAP2T-NA by měl fungovat u všech operátorů. Ale zdůrazňuji BY MĚL, zaručit to nemůžu. V každém případě, než ho koupíš, tak se radši ujisti, že není zaheslovaný, jestli se do něj můžeš zalogovat. Postup je v návodu, který je k zařízení přiložený nebo se dá vygooglit (obvykle anglicky), nebo na webu odorik.cz česky.
Koupě nového zařízení od operátora je sázka na jistotu, koupě staršího zařízení 100% jistota není nikdy, ale záleží na tom, jak máš vypasené prasátko.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od Kabek »

K té bráně bude ještě třeba analogový telefonní přístroj. Nejlépe ten, co umí CLIP (identifikaci volajícího).

Co takhle koupit něco jako: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=1328 Je to odzkoušené a dá se to koupit za cca 850 Kč (http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=WEL ... =&max=&o=3)
luksaboss
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23. bře 2013 16:50:30

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od luksaboss »

DÍKY mockrát za odpovědi !!!
Co se týče toho jestli bude fungovat tak známý provozuje Odorika na Linksys SPA 2102 a funguje to bez problému. Jedná se o VOIP modem který i routuje. Tento co bych chtěl já ten pouze zastává funkci VOIP protože router doma mám. Telefon můžu mít zdarma ovšem bez funkce CLIP, jedná se o starší model a myslím že mi to bude stačit, měl bych to hlavně na volání :)
Ten VOIP modem PAP2T-NA je z eBay a prodejce má velmi vysoké hodnocení. Co se týče zaheslování přístroje tak u routerů kde majitel zapomene heslo to řeším kompletním resetem a pak použiju standartní přihlašovací udaje tak snad to bude i u tohoto modelu stejné kdyby byl problém. Opravdu se mi nechce dávat kolem 2000 za solidní VOIP modem když mužu mít za 500 prakticky nový.
To STG: Nevíte kde může být problém že by nemusel přístroj fungovat s českým pokytovatelem ??? Například že by byly nějak zamknuté IP adresy nebo něco podobého? Napsal bych na eBay přimo prodejci a zeptal se abych měl jistotu. Předem Díky !
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od Pitomec »

Není pak lepší rovnou nějaký IP telefon, např. WELL 3170IB? Dostaneš CLIP, ubude jedno zařízení a hlavně máš novou věc.
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od Kabek »

Pokud nechcete přímo VoIP telefon (viz předešlý příspěvek), co pak novou bránu? (http://www.asus.cd/sitove-prvky/well-at ... xfxs-port/)

Jak píše ....máš novou věc.... - dva roky záruka atd.
luksaboss
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23. bře 2013 16:50:30

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od luksaboss »

No pravda, jedná se o nový přístroj a navíc je docela pěkný a dost mě ten WELL 3170IB láká ale jde o finance :) Za prvé nemám tolik financí - teda ne že bych neměl vubec ale vrazit to hodlám do něčeho jiného a za druhé jsem hračička a pak pokud by fungovalo řešení s Linksysem za 500 budu šťastný jako malý dítě když dostane novou tatrovku :)
Co se týče fungl nové brány tak to co si chci pořídit je označeno jako nové ale s tím že to bylo nejspíš někde vystaveno a tak se nejdená o zcela nové zboží ale nepoužité zboží. Já z toho nemám špatný pocit protože prodejce má vysoké hodnocení. Ale kdybych aspon pořádně rozuměl tý VOIP technologii a mohl se ujistit že bude vše fungovat bylo by to uplně super !!!
Opět díky za návrhy a za rady !!! ;)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od Pitomec »

U těchto zařízení (brány, telefony) nezřídka odchází napájecí zdroje, takže nákup bez záruky může klidně znamenat, že tě to pak v součtu vyjde dráž, než nákup zde. Samozřejmě taky nemusí, třeba budeš mít štěstí. Jinak na eBay jsem ten LINKSYS PAP2T našel nejlevněji za 592Kč (doprava údajně zdarma) a při této ceně by to už možná spadalo i do nutnosti zaplatit DPH. Takže nic-moc...
Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od Kabek »

Něco jsem našel....: http://pc.bazos.cz/inzerat/22456653/VoI ... ATA172.php Možná to bude lepší jak z eBay?!?!
Odpovědět