UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od Kabek »

Dovolím si něco přidat "do mlýna":

Bohužel, v dnešní době se stále více a více objevuje jedna věc, které se v češtině začalo říkat "KURVÍTKO". Tato "zázračná" součástka je dnes snad v každém výrobku (viz mnoho zajímavých článků, zde jeden z mnoha http://diit.cz/blog/enterprise-kurvitka-za-desetikorunu). Spousta značkových výrobků je vyrobena na východ od nás (lhostejno kde...) nebo se vyrábí i u nás a pak je najdete v obchodech třeba až ve Vladivostoku....(jestli to tam už nepřejmenovali). Co tím chci naznačit?

Už dnes ani tak nejde o dobré a špatné kopie, ale o to, pro jakého "obchodníka" a teritorium se daná série v daný okamžik vyrábí! To platí asi už ve všech odvětvích... Škodovka vyrábí "stejná" auta zde, v Číně..., ale každé je z jiných dílů!!! Prací prášky ze stejné fabriky mají pro Rakousko jiné složení, pro Německo také jiné složení a pro ..., no, však to znáte.

Podobně to bude asi i s těmi VoIP bránami. Všechny jsou vyrobeny v Číně!!!! Jen bude rozdíl, pro který trh a pro jakého obchodníka ta daná série je určena (kdo si ji objednal).
Zase jeden příklad - satelitní přijímač Topfield 6000, který ve své době dominoval možná ve značné části Evropy. Stejný model, skoro totožný SW, ale (!) ZDROJ v tom českém vydržel kousek za záruku a zakoupený v Rakousku maká už skoro 10 let bez výměny kondenzátorů!!!!!!

Oprava zdroje, je-li součástí výrobku samotného, je cenově tak nastavená, že si každý běžný uživatel raději jde koupit nový výrobek. A o to jde až na prvním místě!!!!!

Stejný výrobek, ale jeho určení je pro trh, kde je záruka 6 měsíců, pak vydrží asi rok. Ten samý pro teritorium, kde je záruka 24 měsíců, vydrží 26 - 30 měsíců. Bohužel, takovou mám zkušenost..... Co víc dodat?!?!
luksaboss
Příspěvky: 6
Registrován: sob 23. bře 2013 16:50:30

Re: UNLOCKED LINKSYS PAP2T-NA

Příspěvek od luksaboss »

:shock: Tak podle toho co píše admin tak trh je pěkně zlobivej když si dovolí někdo dělat padělek přimo na Linksys .... Ale jednu věc bych přece jen nadhodil: padla tady řeč a zlatých českých ručičkách a dle mě ten čip který pohání mozek celého zařízení bude prostě ten který pohání i originál a na tom se nedá nic zkazit (pokud teda jde opravdu o jeden a ten samý). A například já jako elektrikář bych si součástky náchylnější při dlouhodobým provozu vymenil sam za par minut a za pár korum a za x krát kvalitnější. Takže pro mě by se tato investice asi vyplatila. Ale stejně jsem to nyní vyřešil používáním SIP protokolu přimo v mobilu :)
A o kurvítkách už vím delší dobu, jen jsem si tak nějak vždy myslel že to je jen vtipný popis toho jak se dnes věci vyrábí ale už je to tak že oni se toho výrobci opravdu chytli :oops:
Odpovědět