Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od Kabek »

..... Čemu se ale divím je skutečnost, že se tady řeší výměna 2 kusů ani ne za stovku.......

I stokoruna jsou peníze!!!!
Ale, ten zkratový proud se mi zdá malý (vnitřní odpor aku se zvětšuje). Skoro bych se vsadil, že výsledná křivka poklesu napětí při zatížení nebude v normálu - baterie jsou "načaté". Telefon má z výroby nastavenou prahovou hodnotu napětí a ta je neměnná. Nemáte možnost si z něčeho jiného vypůjčit obdobné aku? Třeba z nějaké hračky.... Ještě bych ty aku zkusil nabít v něčem jiném, není vyloučeno, že telefon nenabíjí na plné napětí (kapacitu). Poslední poznámka - přesnost avometu...
Uživatelský avatar
Eshop
Příspěvky: 31
Registrován: pon 20. úno 2012 13:50:51

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od Eshop »

Testováno u nových Gigaset A510IP
GP550 mAh
Vybitá baterie
Byla vybitá tak, že se sluchátko ani nezapnulo, potom 3 minuty v nabíječce.
1,33V 0,3A po dobu 10s nekolísá

Plně nabitá
1,3V 2,3A 10s mírne kolísá +-0,1A

U plně nabité by neměl prudce klesat proud, ale jinak tyto údaje o stavu baterie moc nenapoví.
Vadná baterie buď ztrácí schopnost udržet náboj, nebo má průrazy, které baterii postupně vybíjí.
Správně se měří přechodová charakteristika napětí a proudu při vybíjení a porovná se s charakteristikou výrobce.
U zinkouhlíkových stačí měřit aktuální napětí, u olověných testem elektrolitu nebo přechodovou charakteristikou při nabíjení.
Nejrychlejší a nejlevnější opravdu bude koupit nové baterie. Pokud ho pošlete na reklamaci a zjistí Vám vadu baterií, můžou Vám naůčtovat kolem 450 kč za zjištění závady a neopodstatněnou reklamaci, ikdyž značkové servisy známých firem to kvůli dobrému jménu většinou nedělají.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od Kabek »

Tak jsem našel poměrně srozumitelný článek o akumulátorech (bateriích), kde i laik si najde to své a myslím, že tomu porozumí. http://www.cettra.cz/vysilacky-radiosta ... baterie/20
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od evid »

Ten článek o akumulátorech je výborný.
Teď mám tedy jistotu, že telefon je v pořádku. Zítra jdu koupit nové akumulátory (v GME mají GP Recyko+ 820 mA - balení po 2 kusech za 66,- Kč).
V mém případě vůbec nešlo o tuto poměrně malou částku, ale o to, že jsem byl přesvědčený o tom, že je vadný telefon.
Snad toto téma pomůže ještě někomu dalšímu, ať se v podobném případě zbytečně netrápí zjišťováním, v čem je problém.
Ještě jednou všem, kteří mi radili, děkuji.
Odpovědět