Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od evid »

Mám rok a čtvrt starý IP telefon Gigaset C610 IP. Používám ho jen občas a stále je zasunutý v nabíječce. Asi před měsícem jsem zjistil, že i když indikátor nabití ukazuje plné nabití, tak po asi 5 minutách hovoru se telefon vypnul - hlásil vybitý akumulátor.To se mi nějak nezdálo a tak jsem vytáhl a znovu vložil akumulátory do telefonu a najednou to začalo ukazovat plné nabití. Tak jsem ho nechal asi den na nabíječce a pak jsem ho nechal 2 dny ležet na stole. Po těch 2 dnech ukazoval stále plné nabití. Tak jsem ho dal zpět do nabíječky no a dnes jsem chtěl volat a přestože ukazatel nabití ukazoval plné nabití, tak telefon přestal asi po třech minutách fungovat - hlásil vybitou baterii - tentokrát už pohnutí akumulátory nepomohlo.
V čem může být problém.
Pokud jsou ty akumulátory vadné, reklamovat to nestojí zato, to bych byl měsíc bez telefonu, tak poraďte nějaký kvalitní typ - značku těch akumulátorů.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od Pitomec »

U A580 IP jsou 2 obyčejné nabíjecí Ni-MH aku, které se dají koupit cca 50Kč za kus.
Obrázek
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od 5uch »

Řada akumulátorů má podstatně nižší životnost, než uvádí výrobce.
V outdoorové navigaci jsem používal Aku Sonyo, po roce a něco byly prakticky nenabitelné a hlavně neudržely nabití, pokud byly pár dní mimo provoz. Rozhodně neabsolvovaly výrobcem udávaný počet cyklů.
Přešel jsem na aku GP Recyko+ a s nimi je zatím velká spokojenost (důležité: ten typ Recyko+). I když navigace leží 2 měsíce nepoužívaná v šuplíku, po vytažení jsou plně nabité a vydrží v provozu přes 2 dny (nespadnou z plného nabití na nulu po půl hodině).
Slyšel jsem, že čím vyšší kapacita akumulátoru, tím nižší schopnost ji dlouhodobě držet. V mém případě se to potvrdilo.

Myslím, že investice do nových aku se neztratí - a to i v případě, že závada bude v přístroji.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od Pitomec »

Na dlouhodobější udržení kapacity u nepoužívaných aku se dají použít dražší Sanyo eneloop, ale v tomto případě je to imho zbytečnost. Dal bych tam nejlevnější GP, rok to vydrží a pak zase koupit nový.
Obrázek
Uživatelský avatar
Eshop
Příspěvky: 31
Registrován: pon 20. úno 2012 13:50:51

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od Eshop »

Přestože se zdá rok a čtvrt krátká doba budou podle Vašeho popisu určitě vadné. Na baterie se bohužel záruka nevstahuje, ale jejich pořizovací cena se pohybuje do 150kč za 2 kusy podle typu a kapacity. Životnost můžete prodloužit tak, že necháte párkrát do roka baterie úplně,nebo alespoň do poloviny vybít. U některých typů baterií se tim prodlouží životnost i 2x. Pokud je telefon neustále v nabíječce, bateriím to neprospívá.
mi-ko
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13. zář 2012 10:15:08

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od mi-ko »

Taky mám tento telefon už rok a půl.Nechám ho nabít přes noc a pak do úplného vybiti mimo nabíjecí stojan,tak 2x měsíčně.Aku.stále bez problémů.
nunyf
Příspěvky: 82
Registrován: stř 06. bře 2013 9:13:43

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od nunyf »

Občas jsou v Lidlu baterie 4ks za 89kc,používám je všude jednou tam měli typ podobny recyko za 99 za 4ks a ty jsou super.Mám je v A580 IP druhý rok a šlapou na zahradě v pohybovem čidle s alarmem celou zimu bez nabití a to tam slabě žhne ledka.
nunyf
Příspěvky: 82
Registrován: stř 06. bře 2013 9:13:43

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od nunyf »

Běžný jev že baterie po čase ukazuje že je plně nabitá a při zátěži spadne napětí.Někdy třeba u 1kusu z páru,je to způsobeno rapidni ztrátě kapacity.Pozná se to i tak že je podezřele rychle nabitá.Dá se to odhalit jednoduše tak že voltmetrem změříme napětí pří zátěži asi 150 miliampér
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od evid »

Díky všem za snahu mi pomoci.
Bohužel to vypadá tak, že akumulátory jsou asi v pořádku a závada je v telefonu.
Protože napětí na nich i v okamžiku, kdy telefon hlásí, že jsou vybité je 1,2 V na každé. A zkratový proud - měřeno Avometem je u obou cca 280 mA (a ani po 3 sekundách neklesl).
Zkusím akumulátory vybít v jiném zařízení a pak dát nabít v telefonu. Snad si telefon nastaví prahové napětí pro hlášení vybitého stavu na nižší hodnotu.
Pokud to nepomůže, budu ho muset dát do servisu, naštěstí je ještě v záruce.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jaká je životnost akumulátorů - Gigaset C610 IP?

Příspěvek od Pitomec »

Na dobíjecích aku musí být napětí vždy i při jejich vybití, protože jinak bys je zničil, kdyby tomu tak nebylo. Takže toto je zcela v pořádku. Čemu se ale divím je skutečnost, že se tady řeší výměna 2 kusů ani ne za stovku...
Obrázek
Odpovědět