Grandstream GXP-280

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Grandstream GXP-280

Příspěvek od Pitomec »

Telefon se samovolně odhlásí (resp. se sám nepřihlásí po stanovené době, t.č. 300s), tváří se, že je v provozu, dá se dostat do jeho webového rozhraní, ale toť vše. Je potřeba provést vypojení a připojení napájení, aby se "chytnul". Bohužel toto je dost nepříjemná vlastnost a díky tomu je telefon prakticky nepoužitelný. Existuje nějaký firmware, který tento neduh odstraní, příp. má smysl to reklamovat (koupeno u Odoriku)? Mám na jiné lince ještě Grandstream GXP1400 a ten funguje jak má, Siemens na další lince jakbysmet, ale ten GXP-280 je prostě šunt a chová se jako prastarý BudgeTone-100 :(
Obrázek
Matty
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. dub 2013 20:09:18

Re: Grandstream GXP-280

Příspěvek od Matty »

Máme jich na firmě 5.
Chovalo se to podobně.
Pomohlo nastavení času pro přihlašování na cca 30s (přesně si to nepamatuju, ale můžu se podívat v pondělí, jak budu na firmě).
Od té doby bez problémů.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Grandstream GXP-280

Příspěvek od Pitomec »

Jestli můžeš, tak se prosím mrkni. Ten telefon je u rodičů a já taky nemám pořád čas sledovat na webu, jestli je přihlášený nebo ne. Časem koupím něco jiného a tento skončí na reklamačce (nebo v koši). Dík :-)
Obrázek
Matty
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. dub 2013 20:09:18

Re: Grandstream GXP-280

Příspěvek od Matty »

Tak jsem si to pamatoval blbě.
Správně to je:
Účet / Doba vypršení registrace: 5 (minut).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8159
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grandstream GXP-280

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Jestli můžeš, tak se prosím mrkni. Ten telefon je u rodičů a já taky nemám pořád čas sledovat na webu, jestli je přihlášený nebo ne. Časem koupím něco jiného a tento skončí na reklamačce (nebo v koši). Dík :-)
GXP-280 s porovnáním např. s GXP 1160 nic moc, ale nechce se mi moc věřit, že by měl takto zásadní chybu které se nejde změnou nějakého nastavení vyhnout se mi nezdá. Leda že by to fakt byl nějaký zamrzající kus.
Pak by ale neměl přijmout ani hovor z lokální sítě na ip adresu.

Zkusil bych ještě vypnout u nás keep alive na této lince a zapnout jej na to GXP280. Některým routerům/telefonům nedělá dobře, pokud se keep alive posílá zbytečně z obou stran. Nejnovější firmware máte? http://www.grandstream.com/support/firmware
Pro jistotu bych asi zkusil zakázat více registrací na jedné lince a pod.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Grandstream GXP-280

Příspěvek od Pitomec »

Nastavené to mám myslím dobře, firmware je také nejnovější, ale co jsem nějak vypozoroval je, že to bude souviset s výpadkem internetu. Prostě když nejede net, tak po jeho opětovném spuštění se už telefon nepřihlásí. Ale není problém ten telefon dát k dispozici a může si Odorik pohrát, třeba něco objeví :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8159
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grandstream GXP-280

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Nastavené to mám myslím dobře, firmware je také nejnovější, ale co jsem nějak vypozoroval je, že to bude souviset s výpadkem internetu. Prostě když nejede net, tak po jeho opětovném spuštění se už telefon nepřihlásí. Ale není problém ten telefon dát k dispozici a může si Odorik pohrát, třeba něco objeví :-)
Doporučuji povolit keep alive na telefonu a zakázat u nás na webu.

Aby bylo keep alive ze vnitř sítě je vždy lepší.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Grandstream GXP-280

Příspěvek od Pitomec »

To tak mám od samotného počátku. V telefonu je 20 sekund, na webu Odoriku je to vypnuté.
Obrázek
Odpovědět