Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
buric.zdenek
Příspěvky: 17
Registrován: stř 20. bře 2013 13:18:57

Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od buric.zdenek »

Zdravím ve fóru,

mám v rodině více telefonů Gigaset A510IP. V návodu jsem objevil možnost online telefonního seznamu, kde lze dohledat jméno ke CLIP volajícího. Jsou zde však veřejné telefonní seznamy ze sousedních zemí, které však nevyužiji. Je zde možnost i vlastního telefonní seznamu online? Nevíte prosím o možnosti, kde bych si mohl vlastní on-line telefonní seznam vytvořit tak, abych nemusel vždy tvořit telefonní seznam na sluchátkách každém zvlášť?

Děkuji za radu.
Uživatelský avatar
o-k
Příspěvky: 105
Registrován: čtv 27. pro 2012 18:16:06
Bydliště: Blanensko

Re: Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od o-k »

Telefonni seznam se da u A510IP vyexportovat ve webovemo rozhrani do souboru a do dalsiho Gigasetu importovat.
Takto vypada struktura kontaktu:

Kód: Vybrat vše

BEGIN:VCARD
VERSION:2.1
FN:Bozenka Richter
N:Bozenka Richter
TEL;HOME:725439463
END:VCARD
Online seznam (stahovany ze serveru pres http) umi Grandstream GXP280. Musite mit ale nejaky www server aby si telefony mohly jej periodicky stahovat
Ovsem u A510IP bych taky ocenil tuto variantu
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od xtonda »

Gigaset A510 taky umí online adresáře, pro pár západoevrospkých zemí tam jsou přednastavené a přidat lze i vlastní, ale zaboha nemohu najít v jakém formátu/protokolu to má být a tedy ani jakým software to realizovat.

Takže já sem použil možnost nahrát adresář ve formátu vCard (položka Directories -> Directory Transfer ve webové administraci. vCard sem vyrobil tak, že sem si adresář vytvořil v GMailu a vyexportoval do vCard. Údaje do adresáře je potřeba zadávat bez diakritiky, tu telefon napobral, respektive nepobral UTF-8 a s dalšími kódováními už jsem neměl náladu experimentovat.
buric.zdenek
Příspěvky: 17
Registrován: stř 20. bře 2013 13:18:57

Re: Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od buric.zdenek »

Ano, vizitky jsem pro import také nakonec použil. Jen při každé změně musím všechny telefony ručně aktualizovat. Proto bych opravdu rád nějaký on-line telefonní seznam :(
Kontaktoval jsem s tímto dotazem i online podporu Gigaset a níže předávám odpověď:
Hezklý den,
online adresář je možné si nechat zřídit u některého poskytovatele datových služeb (např. VoIP).
Ten Vám zašle přihlašovací údaje, které je třeba do telefonu nastavit. Po té je možno takový adresář využívat.

S pozdravem
Gigaset podpora
Bohužel žádného takového operátora jsem na internetu nebjevil a Odorik on-line seznam pro Gigaset pravděpodobně také nepodporuje?
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od xtonda »

Problémem zůstává ten formát, to bohužel z té odpovědi opět není zřejmé, pokud by to bylo něco standardního, bylo by nejspíš možné sehnat někde implementaci a rozjet si takový seznam sám.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od alfi »

standardní to je, nějaké http + xml. návod zkuste tady https://gigaset.atlassian.net/wiki/down ... l_spec.pdf . našel to google, tak je to asi veřejné :-)
jen jsem nepřišel jak na to, aby se při hledání v seznamu ze sluchátka nemuselo zadávat město.. :-(
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od xtonda »

Tohle sem taky našel, je to součástí nějaké wiki Gigaset PRO https://gigaset.atlassian.net/wiki/disp ... +Wiki+Home Ale Gigaset těch zařízení dělá mraky, že bych se nespoléhal na to, že všechny telefony používají to stejné a zrovna tohle, někde na té wiki vedle toho pdfka sem viděl i zmínku o LDAP. Navíc i když je to zdokumentované, tak mi to přijde jako nějaká vlastní specifikace přímo od Gigasetu, ne nějaký šířeji akceptovaný standard, takže pochybuji, že by byla šance najít nějakou vhodnou implementaci k rozjetí vlastního serveru.

Já to mám jako telefon v bytě, pár desítek položek v seznamu, jedno sluchátko, takže transferovat seznam po úpravě mi nečiní problém, ale kdyby se to dalo napojit na globální český adresář a fungoval by tam reverzní lookup, takže bych viděl kdo mi volá i u cizích čísel, to by nebylo marné.
buric.zdenek
Příspěvky: 17
Registrován: stř 20. bře 2013 13:18:57

Re: Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od buric.zdenek »

Podporu Gigasetu jsem tedy požádal o zaslání alespoň jednoho příkladu poskytovatele, který by vlastní seznam uměl vytvořit. Ale bohužel podle odpovědi sami neví...
Hezký den,
žádný seznam poskytovatelů nemáme.
V tuto chvíli je v řešení dohoda o spolupráci se společností Mediatel, která má na starosti online adresáře Zlaté stránky a Bílé stránky.

O soukromé online adresáře zřejmě není v ČR dostatečně velký zájem, aby je VoIP poskytovatelé začali nabízet.
Tyto služby jsou běžnější v zahraničí a možnost jejich nastavení je tedy v rámci ČR předpřipravená funkce (je součástí VoIP telefonů Gigaset distribuovaných do všech koutů světa bez ohledu na aktuální dostupnost služby v dané zemi - ta závisí jen na místních poskytovatelích).

S pozdravem
Gigaset podpora
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od xtonda »

Tak jim zkus napsat, že si to chceš implementovat sám, ať dodají specifikaci. Ale obávám se, že české zastoupení jsou prostě jen prodejci a že by bylo nutné řešit to přímo s výrobcem.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Online telefonní seznam Gigaset A510IP

Příspěvek od alfi »

na http + XML už není moc co víc standardizovat - navíc si nemyslím, že zrovna na "dotaz a odpověď do telefonního seznamu" existuje nějaký standard.. snad VCARD na ty odpovědi. a myslím, že je to natolik jednoduché rozhraní, že to každý zkušený admin poskládá za jedno odpoledne.

zmínky o LDAPu jsou jen ve smyslu, že se na něj napojí serverová strana, tedy telefonu se nijak netýká.

a pokud není gigaset úplně praštěný nebo nemá hromadu vzájemně nekomunikujících týmů, potom hádám, že formát bude na všech telefonech stejný. (a není nic jednoduššího, než si povolit některé ty cizí zlaté stránky a odchytit si provoz, který tam chodí) :-)
Odpovědět