Restart způsobený příchozím hovorem SPA 3102

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
jan.hradil
Příspěvky: 51
Registrován: stř 03. dub 2013 22:13:31

Restart způsobený příchozím hovorem SPA 3102

Příspěvek od jan.hradil »

Dobrý den, od minulého týdne mi moje zasloužilá Sipura SPA 3102 začala dělat to, že příchozí hovor způsobí restart zařízení. Před hovorem svítí zeleně všechny 4 ledky, pak všechny zhasnou, problikne červená a začne znovu nabíhat. Připojený analogový gigaset občas začne zvonit, občas to nestihne.

Volající slyší celou dobu vyzváněcí tón. Původně jsem myslel, že původní operátor na příchozí hovory (802) začal posílat nějaké podivné pakety, ale totéž se opakuje, pokud linku zaregistruji u Odoriku.

Myslíte, že je zařízení na vyhození, nebo třeba jen stačí vyměnit nějaký komponent?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Restart způsobený příchozím hovorem SPA 3102

Příspěvek od ViR »

Jako první bych proměřil zdroj, jestli dává při plném odběru napětí 5 V. Případně zkusil jiný. (5V 2A, nebo silnější.)
nunyf
Příspěvky: 82
Registrován: stř 06. bře 2013 9:13:43

Re: Restart způsobený příchozím hovorem SPA 3102

Příspěvek od nunyf »

Ve většině případů se jedná o strátu kapacity filtračních kondenzátorů ve zdroji a tímpádem k mžikovému snížení napětí a zvětšení podílu střídavé složky,běžný voltmetr to aní nemusí zaznamenat.Novější zdroje ani nelze bez brutálního zásahu rozebrat ale zručný amatér si většinou poradí.Podobný problém jsem viděl u PAP 2T ,výměna kondíku to vyřešila.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Restart způsobený příchozím hovorem SPA 3102

Příspěvek od xsouku04 »

Nový originální zdroj je stále možné koupit. https://www.802.cz/pa100/
Podívejte se jak vypadá, pokud váš vypadá jinak, není to originální zdroj ale nejspíš napodobenina.
Kvalita zdroje má bohužel též vliv na životnost celého zařízení.
jan.hradil
Příspěvky: 51
Registrován: stř 03. dub 2013 22:13:31

Re: Restart způsobený příchozím hovorem SPA 3102

Příspěvek od jan.hradil »

Tak opravdu byla chyba ve zdroji. Byl to sice originál Cisco, ale po asi 7 letech odešel na odpočinek. Zajímavé je, že ani výměna vypouklých kondenzátorů ho nepřivedla k životu...
Odpovědět