Odhlašující se admin u SPA 112

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od mira »

Zdravím,

řešil jsem před chvílí přerušovaný hovor (výpadky hlasu v pravidelných intervalech) a co čert nechtěl, nedaří se mi udržet zalogovaný v administraci (Cisco SPA 112, fw 1.3.1.). Zaloguji se, přepnu se na nějakou záložku (třeba Voice...) a už jsem zase na logovací stránce. Zkoušel jsem přes ****73738# a následné potvrzení číslicí 1 zařízení restartovat, což mělo za následek resetování logovacího hesla + smazání nastavení pro hovory, ale stále se neudrží zalogovaný...
Je nějaké řešení nebo prostě poslat na reklamaci. Reklamaci jsem se chtěl vyhnout, protože nemám náhradní řešení, tak bych to rád vyřešil...

Díky :)
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od mira »

Tak jsem asi hledal chybu na špatné straně. Resetoval jsem modem (router) a už se to chytlo... Nevím jestli je to náhoda nebo ne (přeci jen je divné, že by se odlogoval adaptér kvůli chybě routeru)...

Tipuji to ale asi na adpatér. Používal jsem 2 linky a teď se mi jedna odpojí po cca 3s hovoru a druhá asi po 45s hovoru. Používám kodek 711a a vygenerované hodnoty z adminu odoriku. SIP port mám nastavený 5063 a 5064. Přikládám screeny nastavení.
1.png
1.png (200.73 KiB) Zobrazeno 6314 x
2.png
2.png (209.28 KiB) Zobrazeno 6314 x
3.png
3.png (211.94 KiB) Zobrazeno 6314 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od xsouku04 »

Co se týče přerušování hovorů nejčastější příčinou bývá SIP ALG. Jinou příčinou může být, že se některý potvrzovací paket ztratí.

Míst na sip.odorik.cz se hlaste na sip.odorik.cz:6688 , změňte si také lokální sip port (v sekci SIP settings) na nějaké náhodné číslo třeba 56211.

Více o sip alg zde https://www.802.cz/sip-alg/

Zkuste místo UDP použít TCP spojení.

Co se týče logování pořád dokola, tam by problém mohl být ve webovém prohlížeči. Pokud se to začne opakovat, zkuste použít jiný prohlížeč. (firefox, chrome, opera) nebo počítač.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od mira »

Díky za odpověď.

SIP ALG bude opravdu zapnuté (je tu TP-Link TD-W8960ND), ale bohužel se mi přes příkazovou řádku nedaří vypnout, resp. příkaz "telnet 192..." mi vypisuje, že není platný.

Nicméně dnes funguje vše naprosto bez problému (asi si to nechal rozležet v hlavě :) ).

sip.odorik.cz:6688 jsem měl původně u obou linek nastavený, ale minimálně po restartu linky nefungovaly a po odmazání již ano. Nicméně jsem na zkoušku jednu linku nechal v původní konfiguraci a druhou dle Vašich doporučení, tak uvidíme za pár dní. Snad ještě přijdu na to SIP ALG...

Co se týče odlogování, tak to opravdu vypadá na vadu Cisca I včera jsem zkoušel několik prohlížečů (Chrome, FF, IE) a chová se shodně + na jiném PC se tak někdy odloguje. Asi ještě pro jistotu do zálohy objednám nový kus.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od mira »

Tak pro jiné, kterým příkaz "telnet" nefunguje, Nejprve je nutné zapnout službu telnet:
1. Start a hledat "Funkce systému Windows"
2. odškrtnout Server Telnet.

Nyní již bude fungovat v cmd "telnet IP"
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od mira »

Tak pro jiné, kterým příkaz "telnet" nefunguje, Nejprve je nutné zapnout službu telnet:
1. Start a hledat "Funkce systému Windows"
2. odškrtnout Server Telnet.

Nyní již bude fungovat v cmd "telnet IP"

pak doporučuji tento návod: http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=342
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od Largon »

Tohle se mi moc nezdá. Podle toho popisu jste si zapnul telnet server na svém počítači - tedy umožňujete vzdálené připojení ke svému počítači pomocí nešifrovaného protokolu. Toto je potenciální bezpečnostní riziko.

Možnost používat z příkazové řádky telnet klienta by nemělo být nijak vázáno na nutnost provozovat i server.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od mira »

Když není zapnutý, tak cmd vypíše jenom že telnet není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu. Pak je to možné udělat asi přes telnet clienta (telnet.exe), ale asi není problém po nastavení modemu hned zase server telnet vypnout:)

Jinak telnet klient není v základu povolen.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od Largon »

Aha, to je zajímavé. Co asi Microsoft vede k tomu, aby měl ve výchozím nastavení zablokovaného telnet klienta... :)

Dívám se ještě na ten návod k TP-LINK zařízení, který jste linkoval, a tam je popsán postup jak se proklikat k povolení telnet klienta ve Windows 7 a Vistách.
mira
Příspěvky: 53
Registrován: pát 11. led 2013 19:01:39

Re: Odhlašující se admin u SPA 112

Příspěvek od mira »

ano, to myslíte toto: In Win7 or Vista, the telnet command may not be enabled by default, please click on Start Button->Control Panel->Programs-> Programs And Features->Turn Windows features on or off, then check Telnet Client and hit OK to enable telnet command ..

Na to jsem narazil později až když mi nefungovaly příkazy z jiného vlákna forum.odorik, mezitím jsem to obešel jinak:)
Odpovědět