Alcatel Temporis IP - nastavení

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
lukfi
Příspěvky: 7
Registrován: stř 11. pro 2013 15:05:48

Alcatel Temporis IP - nastavení

Příspěvek od lukfi »

Dobrý den,
koupil jsem si přístroj Alcatel Temporis IP200 a nedaří se mi jej zprovoznit. Obrazovka s nastavením vypadá takto:
Obrázek
1) Který port mám zadat do políčka vedle SIP Server? Když dám 5060, stav se rovnou vypíše jako Register Fail (žádnou popisnější chybovou hlášku to bohužel neumí). Když cokoliv jiného, zasekne se to na Registering.
2) Telefon je za NATem (od poskytovatele mám jenom jednu IP adresu). Musím použít STUN server (který?), nebo stačí na routeru otevřít porty (které)?
Předem děkuji za rady.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Alcatel Temporis IP - nastavení

Příspěvek od xsouku04 »

lukfi píše:Dobrý den,
koupil jsem si přístroj Alcatel Temporis IP200 a nedaří se mi jej zprovoznit. Obrazovka s nastavením vypadá takto:
Obrázek
1) Který port mám zadat do políčka vedle SIP Server? Když dám 5060, stav se rovnou vypíše jako Register Fail (žádnou popisnější chybovou hlášku to bohužel neumí). Když cokoliv jiného, zasekne se to na Registering.
2) Telefon je za NATem (od poskytovatele mám jenom jednu IP adresu). Musím použít STUN server (který?), nebo stačí na routeru otevřít porty (které)?
Předem děkuji za rady.
Porty jsou dovolené 5060, 443 a 6688 číslo portu 5061 je pro šifrovanou komunikaci, tedy to nepoužívejte.
Stun nepoužívejte. Porty také není třeba otvírat.
Register name také vyplněnto to naše číslo v síti.
Protokol by měl fungovat oboje, jak udp tak tcp.
lukfi
Příspěvky: 7
Registrován: stř 11. pro 2013 15:05:48

Re: Alcatel Temporis IP - nastavení

Příspěvek od lukfi »

Děkuji, teď už to prošlo. Nevím, v čem byla chyba, buď chybělo Register Name, nebo možná bylo potřeba přenastavit Local SIP port.
Odpovědět