Gigaset často nezvoní při nastavení paralelního vyzv...

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Gigaset často nezvoní při nastavení paralelního vyzv...

Příspěvek od Forrrest »

... na jinou linku (číslo v síti).
Zdravím, doma mám Gigaset C610 IP. Na svém nomadickém čísle (...40) mám nastaveno paralelní vyzvánění (kromě toho defaultního, na vnitřní číslo linky) na Skype se zpožděním 15 sekund, s tím nebyl a není problém. Ale nedávno jsem si nastavil ještě další, a to na vnitřní číslo jiné linky, na které mám GSM číslo (bez zpoždění). Ve zkrácených volbách ho mám pod číslem 71, a toto číslo jsem taky přidal do paralelního vyzvánění.
Problém je v tom, že když se snažím dovolat na nomadické, Gigaset nevydá ani hlásek, hned se rozbliká obálka (upozornění na zmeškané hovory)... a přitom volající pořád slyší vyzváněcí tón, na Skypu to po 15 sekundách vyzvání, tak jak má.
ID hovorů (popořadě): paralelní na 71 nastaveno, tel. nezvonil: 74194823, par. zrušeno, zvonil: 74194848, nast., nezv.: 74194994, zruš., zvonil: 74195029.
Může být problém v tom, že na Gigasetu mám tu linku s GSM (na kterou přesměrovávám) trvale přihlášenou? V konfiguraci Gigasetu však u ní nemám zatrženo přijímání hovorů - mám ji jen pro občasné odchozí hovory. Přitom, když jsem si otestoval přímé volání na ni, je nedostupná, tak jak má být.
(Jsem rád, že mě napadlo to otestovat - už jsem plánoval odnést Gigaset do servisu :) )
A aby to nebylo málo komplikované: Většinou to vyzvánění, i přes nastavené paralelní na 71, normálně fungovalo :shock:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IP telefon často nezvoní při nastavení paralelního vyzv.

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel nerozumím úplně přesně Vašemu popisu.
Nastav to to prosím tak, aby to nefungovalo a pošlete callid hovoru, o který se jedná a popište přesný způsob, jakým to "nefunguje".

Linka na GSM číslo lze používat libovolně a lze na ní i příjímat hovory, které jsou na číslo linky. Tedy šestimístné číslo s hvězdičkou.

Pokud máte na Gigasetu zakázané příchozí hovory, není divu, že nezvoní.

Gigaset zvládá tušim jen dva hovory současně, pokud máte na něm více sluchátek a linek neumí zvonit současně.

Jinak preventivně doporučuji použít porty 6688 jako prevenci proti SIP ALG.
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: IP telefon často nezvoní při nastavení paralelního vyzv.

Příspěvek od Forrrest »

Pardon, občas mám trochu problém se srozumitelným vyjadřováním :D Prostě, když ke svému nomadickému číslu (končícímu 40) přidám paralelní vyzvánění na 71, pod kterým mám šestimístné číslo s hvězdičkou (linku s GSM číslem), často se stává, že Gigaset (přijímající hovory na nomadické) ani nepípne a jen rovnou oznamuje zmeškaný hovor (přitom volající slyší normálně vyzvánění).
Příchozí hovory mám zakázané jen na lince s GSM číslem, ne s nomadickým - to právě pro příchozí stále používám.
Ano, taky jsem prováděl jen 2 hovory současně - volal jsem si z jedné linky (ještě jiného nomadického) na druhé. Ale úplně stejný problém nastával, i když mi volal známý z mobilu. Z výše uvedených ID hovorů jsou 2 bezproblémové, kdy linka vyzváněla, jak měla (74194848, 74195029), a 2 problémové, s přidaným paralelním na 71, kdy linka ani nepípla a pouze rovnou zobrazila zmeškaný hovor, přestože volající slyšel vyzváněcí tón (74194823, 74194994).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IP telefon často nezvoní při nastavení paralelního vyzv.

Příspěvek od xsouku04 »

Forrrest píše:Pardon, občas mám trochu problém se srozumitelným vyjadřováním :D Prostě, když ke svému nomadickému číslu (končícímu 40) přidám paralelní vyzvánění na 71, pod kterým mám šestimístné číslo s hvězdičkou (linku s GSM číslem), často se stává, že Gigaset (přijímající hovory na nomadické) ani nepípne a jen rovnou oznamuje zmeškaný hovor (přitom volající slyší normálně vyzvánění).
Příchozí hovory mám zakázané jen na lince s GSM číslem, ne s nomadickým - to právě pro příchozí stále používám.
Ano, taky jsem prováděl jen 2 hovory současně - volal jsem si z jedné linky (ještě jiného nomadického) na druhé. Ale úplně stejný problém nastával, i když mi volal známý z mobilu. Z výše uvedených ID hovorů jsou 2 bezproblémové, kdy linka vyzváněla, jak měla (74194848, 74195029), a 2 problémové, s přidaným paralelním na 71, kdy linka ani nepípla a pouze rovnou zobrazila zmeškaný hovor, přestože volající slyšel vyzváněcí tón (74194823, 74194994).
To, že volající slyší vyzváněcí tón, je v pořádku. Pokud mám v paralelním zvonění více jak jednu položku, je vždy slyšet falešné zvonění bez ohledu na to, jestli to opravdu zvoní. Co jiného by mělo být slyšet?

Proč hovor vůbec posíláte na GSM linku, když nemáte na gigasetu povolené příchozí hovory? Gigaset pak odmítne hovor s SIP/2.0 480 Temporarily not available a zjevně gigaset zmaten a přetížen vrátí chybně SIP/2.0 486 Busy Here i na druhé lince, která pak nezvoní jak by měla.
Proč vlastně vůbec posíláte ty hovory na onu gsm linku, kde je přijímat vůbec nechcete?
Forrrest
Příspěvky: 98
Registrován: ned 17. úno 2013 9:41:42

Re: IP telefon často nezvoní při nastavení paralelního vyzv.

Příspěvek od Forrrest »

xsouku04 píše:Proč vlastně vůbec posíláte ty hovory na onu gsm linku, kde je přijímat vůbec nechcete ?
GSM linku mám "cestovní", v mobilu (Csipsimple), hovory na ní přijímám, když jsem na wifi mimo domov - aby se mi ostatní dovolali pořád na jedno číslo a nemuseli řešit, kde právě jsem - ať už volají přímo nebo přes callback.
Ale pokud je chyba v tom, že to Gigaset nezvládá, tak pro mě není problém nastavit si to jinak.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IP telefon často nezvoní při nastavení paralelního vyzv.

Příspěvek od xsouku04 »

Asi bych tam dal, že na gsm linku to má začít zvonit až třeba za 3 vteřiny. Gigasetu asi dělá potíže to, že oba hovory přijdou ve stejný okamžik.
Odpovědět