Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volbou?

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
kloban
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07. bře 2014 21:54:48

Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volbou?

Příspěvek od kloban »

Chtěl bych přes VoIP adapter (tento či jakýkoliv jiný https://www.alza.cz/cisco-spa112-d290159.htm) zprovoznit starý telefon s kulatým číselníkem, tedy s pulzní volbou (http://osi.vse.cz/wp-content/uploads/20 ... 00x245.jpg). Bude to fungovat? Připojuje se pomocí CE vidlice, ale na to by redukce snad šla udělat, spíš se bojím te pulsní volby. Máte s tím někdo zkušenost?
Díky za reakce Dan
leonell
Příspěvky: 22
Registrován: pon 08. dub 2013 11:28:58

Re: Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon z pulsní volb

Příspěvek od leonell »

Zkušenosti nemám žádné, ale problém mně zaujal, protože kamarád je také nadšenec na tuto starou techniku...

Cisco SPA112 (ani jiný z té řady) pulzní volbu nepodporuje, cituji z FAQ: "STEP 3 - Make sure your telephone is set to its Tone Settings (not pulse)".
Osobně si myslím, že bude problém najít něco jiného, co to bude umět.

Ale...
Existuje chytrá krabička s všeříkajícím názvem "Pulse to Tone converter for VoIP lines".
S ní by to fungovat mohlo, zapojuje se to mezi telefon s pulzní volbou a to voip zařízení resp jeho vstup pro telefon.
Dokonce takovým malým fíglem umí na té rotační číselnici vytočit i "#" a "*", což se občas hodí také - "Zadejte telefonní číslo a stiskněte křížek" :)
http://www.dialgizmo.com/
Akorát si nejsem jistý, jestli to ještě prodávají, protože k srpnu 2013 tam mají že jsou mimo zásoby či co a ještě se ozvou a nic.
Jedině jim napsat...

Nicméně existují asi i jiné konvertory:
http://www.voip-info.org/wiki/view/Dial ... Converters

Tak hodně štěstí.
L.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volb

Příspěvek od xsouku04 »

Ano, cisco a většina jiných adaptérů to nepodporuje, ale doslechl jsem se že např. ASUS VP100, který dováželi joyce.cz pulzní vytáčení podporoval.
leonell
Příspěvky: 22
Registrován: pon 08. dub 2013 11:28:58

Re: Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volb

Příspěvek od leonell »

Našel jsem na jedněch originálních stránkách ještě jedno řešení konvertoru, spíše pro kutily.
http://k15.kreteni.cz/dtmf.php

PS: když jsem si přečetl na tom serveru ze zvědavosti sekci "Sportovcem" tak jen doufám, že ten převodník převádí... :) :) :)
BobS
Příspěvky: 12
Registrován: úte 11. pro 2012 21:23:26

Re: Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volb

Příspěvek od BobS »

Grandstream HT-502
Používám u telefonu s rotačním číselníkem již přes rok a funguje super - spolehlivost 100%.
Nelze na něm jen zadat * a # - to holt ten rotačák nemá :-)

Snad se dá ještě sehnat. Loni to šlo.
Možná by to mohl umět i jeho nástupce Grandstream HT-702 (?)
Pokud ho někdo má, zeptej se, zda by mohl ozkoušet. A popř. sem pak napište výsledek.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volb

Příspěvek od Kabek »

Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volb

Příspěvek od xsouku04 »

BobS píše:Grandstream HT-502
Používám u telefonu s rotačním číselníkem již přes rok a funguje super - spolehlivost 100%.
Nelze na něm jen zadat * a # - to holt ten rotačák nemá :-)

Snad se dá ještě sehnat. Loni to šlo.
Možná by to mohl umět i jeho nástupce Grandstream HT-702 (?)
Pokud ho někdo má, zeptej se, zda by mohl ozkoušet. A popř. sem pak napište výsledek.
Tak to je super zjištění. HT-502 není tak úplně předchůdce HT-702, ale je to trochu jiný typ, který se myslím ještě stále prodává i jako nový.

http://www.zbozi.cz/vyrobek/voip-analog ... ne-ht-502/


Adaptér nenabízíme, protože je trochu dražší než HT-702 a navíc jsme mnohem raději, pokud naši zákazníci mají router zvlášť a ne od nás. Ale pokud někdo ví, co dělá, je to samozřejmě OK. A mohli bychom jej zkusit objednat, kdyby byl zájem.



HT-502 má navíc dva ethernetové konektory s možností routeru (nebo switche) a moje teorie je, že skutečný výrobce je někdo úplně jiný.

Právě jsem zkoušel jestli jde vytáčet pulzní volbou na telefonu s adaptérem HT-701 a nejde. Ani s nejnovějším firmware.
Tedy pořídit si HT-502 zní jako velmi dobré řešení. Koupit starší kousek z bazaru bych se nebál, poruchovost těchto adaptérů se blíží nule. (když někdo výjimečně nějaký odpálí, předpokládám, že je možné že si spletl zdroje a pod.)
Stále mám jeden Grandstream adaptér z roku 2004 :)
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volb

Příspěvek od alfi »

pulsí volbu umí taky původní Well ATA172 brána, novější verze ATA172 plus už to bohužel neumí - prý moc složité na implementaci a podle výrobce už to nikdo nechce. ani u jedné se o tom nikde v dokumentaci ani produktových informacích nepíše :-( nijak se to nenastavuje, funguje automaticky pulsní i tónová.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volb

Příspěvek od Kabek »

Máte to odzkoušené?! Starý telefon s rotační číselnicí v kombinaci s tou bránou volí? Nebo se dají pouze hovory přijímat?...
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Lze do VoIP adapteru zapojit starý telefon s pulsní volb

Příspěvek od alfi »

zkoušel jsem to s moderním telefonem přepnutým na pulsní volbu. a nějaká malá část uživatelů tyhle brány používá se stařičkýma ústřednama, které tónovou volbu ani neumí (fakt ještě takové mezi lidmi jsou v provozu a nechtějí je vyhodit).
netuším, jestli není ještě nějaká zrada mezi pulsní volbou elektronickou a mechanickou, ale snad není a používání toho telefonu s VoIP účtem po internetu může být dobrá zábava :)
Odpovědět