Geografické číslo

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
anast.gurich
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25. bře 2014 17:44:14

Geografické číslo

Příspěvek od anast.gurich »

Dobrý den. Snažím se pochopit jak to u Vas funguje. Abych mohla volat z internetu v mobilu přez nějakou aplikaci (mám Iphone 5, stahla jsem si aplikaci Acrobits Softphone) potřebuju mít veřejné číslo. Je možné si založit geografické telefonní číslo, příhlásít ho na můj účet a pomoci něho volat? Nebo potřebuju si udělat mobilní nebo nomadické číslo? A pokud je možné si udělat geografické telefonní číslo, a použivat ho jen na internetové hovory pomoci aplikaci na telefonu, mohou mi volat na telefon do aplikace na moje číslo pevné linky, nebo když já budu volát, zdá budou vidět číslo telefonní linky. Děkuju moc.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Geografické číslo

Příspěvek od Pitomec »

Geografické číslo by mělo být (musí být) svázané s nějakou fixní adresou, na které je provozováno. Takže asi lepším řešením na cestách je použití nomadického čísla a nastavit ho, aby se při odchozím hovoru identifikoval mobilním číslem, které se v telefonu používá. Příchozí hovory se pak budou realizovat stejně jako dosud.
Obrázek
v.kopp
Příspěvky: 66
Registrován: ned 28. črc 2013 16:29:17

Re: Geografické číslo

Příspěvek od v.kopp »

Myslím že k tomu, aby šlo uskutečnit odchozí hovor, veřejné číslo potřeba není. Ale volaný by nepoznal kdo mu volá.

Aby volaný poznal kdo mu volá, tak musíte nastavit jak se bude hovor od vás zobrazovat.
Nejspíš budete chtít aby hovor vypadal jako byste normálně volala ze svého mobilního čísla. A k tomu aby toto šlo nastavit musíte mít od Odorik veřejné číslo.
Zkratka identifikace volajícího je CLIP - více info získáte když zadáte řetězec CLIP nahoře do vyhledávání. Tedy to veřejné číslo je k tomu, aby šlo nastavit CLIP a ne k tomu aby vůbec šlo volat.

Tedy postup:
1) musíte mít veřejné číslo (nejlépe nomadické)
2) nastavit CLIP na svůj mobil
3) na váš mobil přijde cca za 2 dny pomocí SMS ověřovací kod kterým nastavování CLIP dokončíte
4) pak při volání z nomadického čísla to bude vypadat, jako byste volala ze svého mobilu
dobrrak
Příspěvky: 8
Registrován: sob 14. pro 2013 14:13:05

Re: Geografické číslo

Příspěvek od dobrrak »

Zkusil bych odpovědět přesně na to, na co se paní ptala. Ano, za 20Kč si u Odoriku koupíte geografické číslo - pevné. Když si linku s tímto veřejným číslem přihlásíte v aplikaci v telefonu, komukoliv zavoláte uvidí číslo Vaší pevné linky a zpátky se Vám dovolá na toto číslo, pokud budete dostupná na WIFI nebo mobilních datech (minimálně 3G). S číslem nomadickým to funguje úplně stejně s drobným rozdílem, že nomadické číslo nemá specifickou předvolbu podle kraje. Ale pozor - protože geografické číslo souvisí s nějakou fyzickou adresou, budou se všechny hovory na tísňové linky směrovat do kraje, kde je číslo registrováno.
Odpovědět